Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Za Punta 2002 godiste nisam siguran sta sve treba, mozda cak i sva 3 adaptera. Pogledaj u FESu ili MESu.

Ima partner kluba sto se bavi prodajom pa ce ti on tacno reci sta ti treba i koliko kosta. ima link na prethodnim stranama a nick na forumu mu je prijatelj (ako se ne varam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ako se ne bavis popravkom automobila i ako nisi dovoljno (sto bi se reklo) POTKOVAN znanjem u vezi sa elektronikom i mehanikom . Sta ce ti tamo neki interfejs i sofrver kad postoji majstor za tako nesto. Mislim da ti je to samo bacanje para i gubljenje vremena. A jos usput postojji gomila stvari koje mozes da zaje...  :right:  pa posle opet kod majstora .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam taj kineski elm i napravio 2 mala prekidaca na njemu preko kojih prebacujem na ABS i Servo bez adaptera, ali preko toga mi ne cita airbag. ima li neka solucija?

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ti treba KL interfejs za airbagove.

Evo lista koji interfejs sta cita pa se pronadji ;)

http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

 

 

Moze li ovo pomoci?

http://www.ebay.co.uk/itm/interface-cable-obdII-409-1-KKL-USB-cable-car-diagnostic-interface-Blue-EN24H-/400536062400?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li neko zasto mi aplikacije na telefonu daju nerealne vrednosti?

U Torque aplikaciji recimo polozaj pedale gasa je ili 0 ili 100%, cim je pipnem ode na 100%

 

I ostale aplikacije brljave vednosti, dok MES radi normalno (makar tako mislim)

 

Imam Bluetooth kineza sa limunda i ako je bitno HTC OneX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar je i kod mene za Torque i gas. I to često stisnem gas do pola, a on krene da nabija sam na 100% i ponekad vrati na 50%. Nisam još probao da li Alfa OBD isto radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je Torque problem. Ja sam primetio i da gomilu drugih nelogičnosti radi. Npr uglavnom neće da meri koliko je egr otvoren, ali kada izmeri bude 90%,a on zatvoren

Stvarno je više vreme da naprave ljudi MES za Android da se ne zezamo više sa ovim glupostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima li neko "lek" za MES 1.5 ? :smoke:

+1  :smoke:

 

Naravno ako neko ima za verziju 1.6 ili 1.7 ne bi skodilo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto mi je posle menjanja sijalica u komandnoj tabli ostao da gori air bag (moja pametna zena okrenula kljuc da joj se kasetofon ne gasi na 5 min) poceo je jako da mi bode oci pa resih da sam obrisem tu gresku e sad me interesuje sledece.Hocu da kupim   vag 409.1 pa me interesuje da li mi je samo on dovoljan ili mi treba jos nesto dzek je kao ovaj na slici

 

cxca60004.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Interesuje me kada se radi autodijagnostika da li se njom moze vidjeti tacno koji air bag ne radi,koji parking senzor i da li je problem do samog senzora ili do neceg drugog.

Da li se moze izbrisati kvar podesavanja svijetala ako se vec isti ne moze lako popraviti?

Thesis 2.4 JTD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, sa dijagnostikom mozes tacno sve da vidis, koji te ab zeza, parking senzor, ja kad sam radio ustanovljeno je da me zeza desni spoljasni senzor.Sve se greske mogu izbrisati, one koje se jave opet treba gledati da se poprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li to mora da se odradi u ovlastenom servisu ili to vec svaka aparat za dijagnostiku moze odraditi?

Jednog sam vec pitao,kaze da kod njega ne postoji program za  thesis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem je sledeci : imam FES 2.3.1 registrovan i plavi obd kabal i nece da citaju kilometrazu na alfama 156 JTD ristajling varijanta od 2004. godine, a kod lybri i stila hoce. Komjuteri su isti 15ice. Nece da cita kilometrazu ni kod 16ice ali samo na alfama 156 dok kod 147 hoce. Uvek mi izbaci podatak 0.00 km. Ima li resenje za ovo jer treba pasenogu da pomognem da kupi alfu, ili su ove sto sam ih citao neka teska prevara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povremeno ostane da svetli kljuc nakon paljenja bravar koji mi je narezao kljuc i stavio novi cip rekao mi je da je najverovatnije neka greska u pitanju i najverovatnije moze da se resi brisanjem gresaka, imam mogucnost da stavim fiata na kts dijagnostiku da li ona moze da obrise tu gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ajde da prebacimo pricu o ovaj topic.

 

UZeo sam Vagkkl interface za fiata zbog potrage za dobrom multiplom bipower.

Rekoh ajde malo da istrazim Multiecuscan i malo sam iznenadjen.

Multipla ima jako malo ponudjenih system-a. Na listi su samo engine, abs i airbag, nema dashboard-a, service, body itd.

 

cxca70110.jpg  cxca70111.png

 

Takodje gledajuci simulaciju u Multiecuscanu predjenu km vidim samo u engine parametrima, nigde ne vidim u ABS-u i u Airbag-u.

 

Ajde malo da se to pojasni i da se postave screenshotovi gde se sve tacno gleda i kako.

 

 

---------------------------------------------------------------

 

 

loopdemack, on 08 Oct 2013 - 08:43, said:snapback.png

 

Takodje gledajuci simulaciju u Multiecuscanu predjenu km vidim samo u engine parametrima, nigde ne vidim u ABS-u i u Airbag-u.

 

Ne mora da znači da mora da ima. Ona je generaciju iza Stila, tako da ono što ima kod Stila ne znači da ima i kod nje.

Ako već možeš da užeš u centralu air-baga i tamo ne vidiš ništa oko kilometara, to je to onda...nema tog podatka.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Mogu da udjem, neki mi tvrde da sa examinerom i sa autocomom mogu da se vide ti podaci. I da je ulazak u dashboard, service, body jedino moguc preko examinera i autocoma. Nije mi jasno ako su oni preko can linije zasto barem nisu da lipodrsku u multiecuscanu.


 

Zasto su izostavili podrsku to mi nije jasno.

Dosta je neproverenih informacija na netu, i tek kad sam probas vidis pravu istinu.

I sad dzaba sto sa elm327 mogu da pristupim can liniji kad program nema potpunu podrsku za multiplu.

 

Pitanje je koji program izabrati a da podrzava VAGKKL i ELM327 a da ima potpunu podrsku za multiple?

 

-------------------------------------------------------------

 

Jos nesto evo sad gledam u simulaciji pogledao sam vec 4 stilo modela i vecinu BOSH ABS modela koji konkretno model da ti znas da upisuje km. Ili za airbag koji model Siemens airbaga cuva takvu informaciju.


Da vidimo da li Multiecuscan uopste vidi takve parametre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mala pomoc ...?

Imam ELM327 i sestrica (pacijenta) koji ima MB A170cdi 2002. i nebrojeno pokusaja konektovanja na ovaj njegob "nazovi" Mercedes ! :D

Koliko sam shvatio, a treba mi potvrda da sam u pravu, na dizel motore novije generacije ne moze ELM da pristupi vec tek tamo od '03.

Moze mala sugestija ? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...