Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

A ljudi meni svetli lampica za AirBag. Nosim se mislju da kupim kineza na limundu ELM 327 ODB2 1.5.

Da li sa tim cudom mogu obrisati gresku? Pod pretpostavkom da je na autu sve ispravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za AirBag ti treba pored ELM-a i adapter A2

Preteče me Dovla

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info, kao sto sam i pretpostavljao, znaci taj kinez je dobar za zezanciju tipa Torque i gazenje MIL lampice koja meni ne sveli.

Hvala jos jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 je itekako upotrebljiv za novija vozila... Croma, Bravo, Grande... može i kod tebe na Puntu da se koristi, ali za neke druge stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ne ispadnem nekulturan da pitam koje su to druge stvari, prelistacu malo ovu temu, da se edukujem, mozda cu i da ga kupim, ali trenutno jedino vidim zabavu u vidu Torque real time parametara.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj temu, a evo ukratko:

- ključna je ova tabela: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

- naročito obrati pažnju na opis interfejsa sa desne strane, a posebno na plave, zelene i crvene oznake

- zatim pronađeš svoj auto u tabeli (koji je inače označen kao Punto '99) i onda vidiš šta sa čime i za šta može da se koristi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primer za Grande Punto. Potreban je samo ELM 327 i zuti adapter!

Uz pomoc toga (uz naravno program) apsolutno SVE mozes da uradis sa autom.Prema tome za mnoge novije aute ELM 327 nije ni malo naivna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje: moze li se sa ELM 327 proveriti prava kilometraza u ECU? Vidim po ovoj listi koju je postavio Dovla da radi body i tablu, dakle predpostavljam da moze. Dakle samo citanje, ne modifikacija. Moze li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza se nalazi na pet (5) mesta kod Stila !

Kako je to reseno kod Punta ne znam.

Uglavnom , odgovor je potvrdan ! Da ! ;)

... i za Cromu,Stila,Alfu i... :D Predpostavljam da predpostavljas ?! :laughing:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam ELM 327 Bluetooth. Probme mi se javlja kada ucitam FES 3.3 koje creackovan, nece da se ucita nista, tj. javlja disconnect. Posle par pokusaja na F10 on se konektuje, ali nakon par trenutaka se totalno zamrzne i zaglupi.

Sa demo verzijom Multiscana nemam problema lepo radi. Zna li neko gde je caka.

Takodje posle par minuta prijavi da nemoze da pridje com.portu 10. MIslim da je do nekog time outa na Bluetooth-u PC, ali ne znam da li tako nesto postoji. Ako postoji, moze li mi neko reci kako da stalno stoji otvoren port?\

Ovako izgleda moj ELM. Zasto su ova gornja dva pina zalemljena zajedno i da l ito tako treba da bude?

IMG_20130322_210902.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno nešto nisi uradio kako treba prilikom povezivanja uređaja sa računarom, a imaš problem i sa softverom.

Da li ti je bluetooth na kompjuteru integrisan ili je onaj mali USB dodatak?

Ta dva gornja pina što su zalemljena zajedno i treba da budu tako.

I zatvori taj uređaj, da ne radi ne bi ti radilo ništa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bluetooth mi je integrisan na laptopu. Imam i onaj dongle bluetooth, pa cu probati i sa njime...

Koju verziju FES-a da skinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Dovla mi je poslao MES 1.0 ali ne mogu da ga "registrujem"

Posto koristim sluzbeni lap top svaki loader racunar vidi kao virus i automatski ga obrise.

Ne mogu nikako da zaustavim McAfee.

Moze li se nekako upisati licencni broj i tako registrovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@batana, Ne znam, ali posto sam admin i koristim McAfee enterprise, ti verovatno nemas pristup McAfee console da bi stopirao AV? Ako imas admin pristup racunaru, restartuj se u Safe mod, otvori registry editor idi ovde: HKLM\SOFTWARE\McAfee\DesktopProtection tu imas file UIPex REG_SZ. U njmu ti je enkriptovan password za McAfee console. Obrisi ga i restartuj PC. Imasces pun pristup McAfee console, tada mozes da stopiras anitvirus dok ne "registrujes" MES.

Ako nisi siguran da imas admin pristup PC, onda zaboravi. Mislim sve zavisi koliko je tvoj admin hteo da vas ogranici.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Naisao sam na jedan problem, a nisam video da je ovde neko vec pominjao nesto slicno.

instalirao sam FES 2.3.1 jos odavno i konacno pre neki dan uzmem od drugrara ELM327v1.4 uradim sve kako treba, instaliram drajvere, nakacim na auto pa na komp, sve se to lepo poveze, startujem FES, podesim COM port, sve kako je ovde opisano, zatim uradim test i sve ok i kad kliknem na CONECT izbaci mi DATA FILE ERROR! Nasao sam negde na netu da treba da se FES startuje: desni klik, ran as administrator! i to pokusao, ali opet isto. Ako neko zna u cemu je problem bio bi zahvalan da mi pomogne da ga resim.

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan elm327 BT - mini nikako ne mogu da nabodem passkey...

Probao sam one standardne 0000, 1234, 6789 ali uvek dobijem odgovor wrong passkey.

Na CD se na jednom mestu pominje 1234 i to je sve, nigde vise ni pomena koji je passkey...kinez se naravno ne javlja.

Neka ideja sta da probam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji win? Mnogi BT uredjaji (misevi, tastature, zvucnici itd) nemaju pass key. Koristis opciju NONE prilikom povezivanja. Probaj tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije win nego android...nisam probao bez passkey, ali vredi probati i to.

Javljam sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 99,99% je originalni code: 1234 ili 0000

(proveri da li si upalio vidljivost Bt-a na telefonu to te mozda zeza jer ti napises 1234 ali kada uredjaj prihvati i posalje signal nazad nevidi vise telefon a telefon posle nekog vremena izbaci automatsku gresku da nije dobro)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...