Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Sa FESom ne moze i cak na njemu jasno pise da ne postoji nacin ni da se kilometraza podigne na 999999 pa provoza par kilimetara da dodje na npr 000005 Km i onda podigne.

FES ne sluzi za smanjivanje kilometraze (sto je u normalnim zemljama protuzakonito) nego samo za zamenu ins.table sa novom ili drugom ali sa manje kilometara.

Tvoj problem mozes resiti ako nadjes nekog tko se bavi sa skidanjem kilometraze. Raspitaj se po placevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blinkanje ćeš rešiti pokretanjem Proxy alignment procedure, ostaće ti ta velika kilometraža na satu i ostaće ti ona manja u ECU. Korekciju kilometraže na niže na tabli možeš da uradiš sa "km tool" kablom, korekciju u ECU ne znam kako se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da vas sve pozdravim, nov sa na forumu nekako sam se nadao da ce mi prvi post biti u "predstavljanje novih clanova" ali nazalost moram da a pocnem sa nekim problemom. :)

Imam problem sa dijagnostikom, u pitanju je Fiat Stilo 1.9 Mjet 16V 103kw 2004.

Povezao sam ELM 327 1.5 bluetooth adapter na OBD 2 port, kada sam pokusao na pristupim ECU preko android aplikacije Torque na istrument tabli mi je izbacio "loose connection", i aplikacija je prijavila da ECU ne odgovara.Probao sam FES, EasyOBD 2...ali nista jednostavno ECU nece da uspostavi vezu.Sve dok jutros kad sam seo u kola i ponovo upalio Torque, konektovao se u roku od sekunde i sve je ocitivao bez problema i onda je posle 5 min ponovo izgubio konekciju sa ECU.Napominjem da je ELM bluetooth dobro povezan i uparen sa telefon i kompjuterom, tu nisam imao nikakvih problema.Polako cesljam forume, ali za sada nisam naleteo na konkretan odgovor.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezao danas Elm sa blututom sa Puntom 2, 2001.Mogu samo da pristupim motoru.Evo i izveštaja ; Scanning ...

Motor

Magneti Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF EOBD Injection

ISO Code: 0D 07 8F 19 91

DONE!

Kako da pristupim ostalom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ isti slucaj kod mog stila 2004 povezujem preko elm 1.5 i mogu samo pristupiti motoru, pokusavao sam i ostale programe, ali uvjek samo motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Izasao je novi Multi ECU Scan.

Kome treba "ostatak" neka mi ostavi mail adresu na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezao danas Elm sa blututom sa Puntom 2, 2001.Mogu samo da pristupim motoru.Evo i izveštaja ; Scanning ...

Motor

Magneti Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF EOBD Injection

ISO Code: 0D 07 8F 19 91

DONE!

Kako da pristupim ostalom ?

Povezao danas Elm sa blututom sa Puntom 2, 2001.Mogu samo da pristupim motoru.Evo i izveštaja ; Scanning ...

Motor

Magneti Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF EOBD Injection

ISO Code: 0D 07 8F 19 91

DONE!

Kako da pristupim ostalom ?

isti slucaj kod mog stila 2004 povezujem preko elm 1.5 i mogu samo pristupiti motoru, pokusavao sam i ostale programe, ali uvjek samo motor

videli sto ovo

http://forum.multiec....php?f=5&t=1493

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih ja znao oko elektronike nešto bilo bi dobro ! :no Ima li neko možda da mi to uradi a ja bi pošteno platio za tu uslugu ?

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja razumio ukloniš R121 pa ako ELM proradi ništa dalje ne diraš, a ako ne radi onda nastaviš po uputstvu dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno objašnjenje. Instaliram free verziju i preko ovoga dobijem full verziju? Meni i dalje izbacuje da je besplatna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliras Free verziju i ne pokreces je. "loader" (raspakovan) kopiras (ili raspakujes) tamo gde si instalirao program i sa loaderom ga startujes kao administrator i MORA da radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm čudno. Tako sam i instalirao na windows 7 i kad god ga pokrenem, naravno preko loadera i sa i bez administratorskih privilegija , izbaci mi ovo

2012_12_25_150001.jpg

Instalirao ga na virtuelnoj mašini na XP-u i pokazuje da je registrovan i da je sve o.k.

Probaću ga reinstalirati, pročešljati registar sa ccleanerom i poigrati se sa kompatibilnošću. Možda je do toga.

EDIT: Proradilo nakon reinstalacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliras Free verziju i ne pokreces je. "loader" (raspakovan) kopiras (ili raspakujes) tamo gde si instalirao program i sa loaderom ga startujes kao administrator i MORA da radi!

Kod mene radi WIN7 64 bit! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha kod mene nekad hoće nekad neće. Moram par puta da ga pokrenem kao admin dok “ne uhvati “ pravu verziju ali radi:D

Sad još ELMera da nabavim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...