Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

On 8/25/2018 at 3:39 PM, Danko77 said:

Ko to ima koja kinta? 

Jel se isplati kupovati elm 327 I jer se može raditi kalibracija volana;) sa njime? Koji je dobar uređaj posle elm 327?

aj da ti ponovim, kod tebe na puntu ELM nece da radi

kad kupujete elm ili kkl nek budu sa ftdi cilom, imam oba i rade perfektno, povezivanje za 3 sekunde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko instalirao multiecuscan na tablet uredjaju sa windows operativnim sistemom a da je ELM uredjaj na usb kablu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎12‎/‎20‎/‎2018 at 9:30 PM, djomla said:

nisam uspio nagovoriti glupavi XP da povuce sa windows update-a
Znaci pod xindows xp dalje od treceg koraka ne mogoh.


A nekada davno 6-og maja 2016 sam objavio na stranici 100 ovog posta da sam uspio. Znaci isti laptop, isto xp, isti kabal. tada radilo.


 

Edited by Iggy_pop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari nemogu nikako se povezem na ecu,osiguraci dobri,zice nisu u prekidu a nece i nece,dijagnostika provereno radi?sta ciniti?

Drugari nemogu nikako se povezem na ecu,osiguraci dobri,zice nisu u prekidu a nece i nece,dijagnostika provereno radi?sta ciniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusavam da nadjem krekovanu/registrovanu verziju mes-a i ne mogu nista da postignem osim izgbljenih zivaca...ima li to uopste 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz ljudi radi se o multiecuscan pročitao sam na forumu da su skidali program probavali i sve da im radi kod mene neće nista skidao sam par verzija 3.0, 3.5, 3.6, 3.7, 4.0,  uspijem da registrujem program sa crackom koji je ponuđen jednostavno piše da je MES registrovan neće da se spoji ni na jednu opciju pa čak na na can info sa crekovanim verzijama  to izgleda ovako prvih  6 slika

1. podešavanje elm-a to je prošlo sve ok. elm mi kupio drugar u Engleskoj modifikovam sa fdti chipom za MES

2.sa free verzijom bilo kojom sa tim istim elm se spaja bez ikakvih problema znači ono što može can info, mislim servis i mogao sam da otvorim neke podatke kilometraža šaljem slike i od free verzija znači očitanje elm je isto i na krekovanim verzijama (na njima neće uopste da se spoji piše failed elm 327 ) a na free MES se spaja bez problema  ne znam u čemu je stvar svašta sam probao da li se desilo u međuvremenu da to više neće da radi  čak kad sam instalirao program isključio sam wifi reko da ne povueče neku zaštitu prilikom instalacije sa neta to sam posle probao ništa ne pomaže koristim win. 10 sve je uredno očitao com port 6 fdti uredno radi znači sve ok  unapred zahvalan na odgovoru

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

krekovana_3.7.jpg

free_mes.jpg

spojen_na_free_1.jpg

spojen_na_free.jpg

spojen_na_free2.jpg

krekovana_3.7.jpg

na_crack_verziji_1.jpg

na_crack_verziji.jpg

Edited by nkolina20

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se ja razumem mislim da jesam  a drivere sam skinuo sa fdti.chip stranice evo slika šta sam radio a i probao sam da spojim na scan master demo sve ok

i na free verziju MES na na krekovanu MES ni mrc neće pa neće sad sam opet brisao instalirao neće probao sam znači sa ove stranice fiat-lancia MES 3.7 nće da radi  3.6 ne mogu registrovati sa njenim crackom ali se reg. od MES 3.7 patch nekakav univerzalan ne znam više šta podešen com port na MES sve očita ok brzina  sve do spajanja i onda kraj

ažuriranje.jpg

com_port_6.jpg

fdti.jpg

spojen_na_auto.jpg

Edited by nkolina20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno pitanje je: Kako da skinem km na cajgeru?

Stavio sam nov cajger na auto (matrix cajger na gp) nisam imao srece da uzmem sat sa manje km nego sto sam presao pa da podignem preko multiecuscan-a. Na satu pise 314 000 a ja sam presao 201 000. Pa neko ako moze da mi pomogne bio bih zavhalan :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

veceras probah da ocitam drugarev Stilo 1.9 JTD iz 2004. i naidjoh na more problema. Prikacio sam delphi i uspeo da ocitam i obrisem greska za  abs, tablu, i servis ali nece da ocita motor i air beg. Isto to nece sa MES i KKL i elm327 . Sta bi moglo da bude ?  Proveravao sam osigurace u autu i svi su ok.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brdaus

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom o dijagnostici ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2019 at 4:34 PM, gile smederevo said:

Je l ima neko link za MES sa crackom? Ja se ubih trazecui, ali mi ne ide...:(

NITROFLARE.COM - INTERCHANGEABLE LINKS (124 MB)
http://nitroflare.com/view/42C6A031C833F5A/Fiat.Multiecuscan.v3.6.Full.Registered.zip

FILEUPLOAD.PW - INTERCHANGEABLE LINKS (124 MB)
http://fileupload.pw/ahk5tdws4khn

UPLOADED.NET - INTERCHANGEABLE LINKS (124 MB)
http://ul.to/sksg56yh

MYFILES.ONL - INTERCHANGEABLE LINKS (124 MB)
http://myfiles.onl/a32pr9q1jn78

TURBOBIT.NET - INTERCHANGEABLE LINKS (124 MB)
http://turbobit.net/boq6ojwuy12x.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam ftdi vag kkl , povezao sam na stilo 1.9 i radi engine, abs, airbag ali nikako nece u body da udje sto mi najvise treba zbog programiranja kljuca,

 

jel moguce da se udje u body sa ovim ftdi vag kkl  ili negde gresim? probao sam mes 4.2, 2.2 krekovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto odavno nisam u prici oko adaptera sa eBay - prosledjujem ovde pitanje koje mi je nas kolega uputio na PM:

 

Naime kupio sam kabel s ebaya i probao bi ga sad upariti s programom, al mi ne ide bas. Mozes li mi ukratko reći mogu li ga prispojiti ili su nekompatibilni? Ovo je kabel:

 

a.thumb.jpg.9ffd561ca6f37c1aa4d2b7f9e4f55bd5.jpg

 

@dodo

Evo i ovde, pa isprati odgovore i ukljuci se u diskusiju ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je narucen adapter bez tog nekog potrebnog chipa, zato i ne radi... Imam i ja jedan isti takav. Za kantu je...

 

Sad cu iskopati linkove sa Alija

 

Evo ga, ono o cemu pricam se lepo vidi na drugoj slici

 

1.thumb.jpg.e7e62807ad307414f35a920717185fff.jpg

 

2.thumb.jpg.f550e79b7775e041752ad76682db4a0a.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/32823514956.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c73605aE9HWxx&algo_pvid=dc41f7a0-7ef4-4945-b22f-ddb679ef866f&algo_expid=dc41f7a0-7ef4-4945-b22f-ddb679ef866f-31&btsid=0ab50f4415815929172823382ef8e0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Posto nisam mogao da cekam onda opet 2 meseca da stigne taj sa chipom uzeo sam od naseg "prijatelja" sa foruma, za skromnih 2500 dinara, sunce me je*lo...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/9/2010 at 10:49 PM, neshaoct said:

Običan kabl...koji služi da povežeš komp, sa kompom automobila.

Prilikom čipovanja se menja softver, odnosno postojeća (fabrička mapa) u kompjuteru automobila se menja drugom...sa drugačijim parametrima.

Ovaj kabl je samo jedan od ''alata'' neophodnih onim ljudima koji se bave čipovanjem...

Ali, sam taj kabl ne služi za čipovanje, tj. samo sa njim možeš da se slikaš... :whistle:

Bravo ! Prvi komentar i hvala Bogu pravi i tačan... Eto, makar ne moram da se smaram i objašnjavam ili raspravljam sa nekim pacijentom :D Ovo je klasika vaćaroška pa lepo namazano - na kraju je ipak neophodna veza imeđu nekog od izabranih Programa i ECU-a a kabl kao prva još uvek je naravno i najbolja veza, makar za moje pojme. Jedina praktično loša strana odnosno hendikep je to da si osuđen na uređaje sa kompatibilnim USB-om, istina je da bi bilo izvodljivo malo proširiti listu kompat. uređ. nabavkom još jednog kabla ( USB>micro USB). U svakom slučaju je potreban dok genije trlja ruke i ubira plodove kupac uz koju psovku kada shvati da je ispao cava može samo sam sebi da se nasmeje i kaže "svaka škola se plaća" ;) Na stranu sada sva zajebancija - istina ima da se naće za cca 15 evra ali isto tako ima ih i mnogo skupljih od ovoga... Ako radi i solidnog je kvaliteta - nije to puno love.... I dobro - koji kabl odnosno "alat" je (još) potreban za čipovanje - odnosno mapiranje ? 

Edited by Busso156

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Busso156 said:

I dobro - koji kabl odnosno "alat" je (još) potreban za čipovanje - odnosno mapiranje ? 

Imamo posebnu temu oko čipovanja, klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36586-chip-tuning-čipovanje/

 

@zalik @McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li vako nesto zavrsava poso da se ocitaju kodovi gresaka i da se greske pobrisu . Treba mi za Fiat bravo 2001 god.

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/elektronika-i-dodatna-oprema/ureaji-za-dijagnostiku-vozila/5247363/ureaj-za-auto-dijagnostiku-icar-obd2-bluetooth?refurl=%2Fproizvodi%2Fdodatna-oprema%2Felektronika-i-dodatna-oprema%2Fureaji-za-dijagnostiku-vozila%3Futm_source%3Dcriteo%26amp%3Bamp%3Butm_medium%3Dretargeting%26amp%3Bamp%3Butm_campaign%3Dlowerfunnel

 

 

Ako ovo ne valja onda dajte neku preporuku za dijagnostiku koja bi radila s telefonom.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

 

.5e3cd1adb51b04a2121b9a88de568f78.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika mi je stigla i radi na fiatu . Nisam nesto mnogo cackao , procitao kodove gresaka i obrisao. Kasnije cu videti dal radi i na golfu 4 1,6 benzin

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...