Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Kupio sam skoro elm 327 i interesuje me sledece:Povezivao sam ga na punta 1.9 i sve radi preko multiecuscan. E sad imam placenu verziju autocom cdp 2013 release 1(2.13.1) program i zeleo bi da na njemu koristim elm 327 zato sto moze dosta automobila da se poveze sa njim. E sad u podesavanjima od autocom nadje elm 327 interface i pise test ok ali ne mogu da se povezem recimo sa renault twingo, kada zakacim kabl i idem obd samo mi ucitava i nista se ne dogodi. Gde gresim i moze li ovaj interface uopste da radi sa elm327?

Napominjem da na mes odlicno radi sve a na autocom cak ni punta 1.9 nisam uspeo da povezem...

Zvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2013 at 0:32 PM, dekikv said:

ja koristim, imam par narucio sam pa gledam da utopim na limundu :D a inace imam ELM 327 ver 1.5. torque program je odlican ali ne podrzava svaki automobil, na primer moj punto 1.2 16V hlx 2000 god nece da se poveze sa ECU dok isti auto ista verzija samo godinu dana mladja hoce, dok moj punto radi sa fiat ecu scanom, doduse kaze invalid iso code al tu moram jos malo da cackam oko podesavanja sta i kako. sad gledam da nadjem neki drugi android program koji ce da radi sa mojim automobilom ali slaba vajda, samo je torque odradjen onako fino i konektuje se sa uredjajem bez problema. ako neko zna jos neki android program bio bih mu zahvalan.

ozdrav i meni okazuje gresku na untu invalid iso code y .pa me inetersuje kako si ti resio taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,uzeo sam pre neki dan elm 327 pise nesto advanced to je bt verzija. Imam problem oko vezivanja sa ecu na mom stilu,poveze se sa telefonom ali ne i sa ecu. Inace stilo je jtd 2002. Program na telefonu torque.??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svim clanovima foruma.

Posto sam prije 6 godina napravio kll interfejs po Banetovim instrukcijama,a on je zadovoljavao moje potrebe ,a posto je doslo vrijeme za uzimanje elm 327 usb,a na trzistu uglavnom vidim verzije 1.5 i 2.1(nema provjerene 1.4 verzije) koji da uzmem?Da napomenem da sam iz BLuke i mogu samo da narucim preko ebay ili slicnih stranih sajtova.Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio prvo bluetooth verziju i imao problem povezivanja sa fiateccu scan,posto u samom programu pise da bluetooth konekcija nije stabilna kupim opet sa usb kabelom znaci imam obe verzije

 

prvo opis za bluetooth elm 327

skopcam na auto povezem preko bluetooh adaptera sa lap topom uparim oba uredjaja sa fixnim pinom za adapter,ucita mi sa neta drivere za novi uredjaj instalira ih preko winupdatedriver,odredi slobodan com port,u podesavanjima eccu scana mu naznacim da je adapter bluetooth verzija i podesim zadani port com,dam kontakt kad lap top prepozna konekciju ,start program sa predhodnim odabirom modela automobila i ok radi povezem se iscita mi sve sto treba itd,

medjutim vec sutra ili odmah posle gasenja auta i programa na ponovnom startovanju fiat eccuscana nemogu da povezem i auto sa lap topom

ispise da dam kontakt ili proverim vezu i kablove

 

dosadilo mi da se patim pa kupim usb verziju i opet isti problem samo sto nisam nikako uspeo da povezem ni sa fiat ecuu san ni sa drugim programima samo sto sam ovaj puta u podesavanjima zakacio da je sada veza preko lm327 v.1.3 + i opet isto experiod tme konection ili chek kabel konection

ako neko zna sta moze biti molio bih objasnjenje 

 

IMG_20170205_102404.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem ti je u tome sto u laptopu treba da se instalira jedan drajver starije verzije sa kojim elm 327 onda radi  a prilikom svakog povezivanja elma sa laptopom on svaki put povezuje sa najnovijim drajverom i onda neće elm da radi pa moraš ručno svaki put da pokrećeš taj stariji drajver

tako je bar bilo kod mene na win 10 aevo ti link sa drajverima u zavisnosti koji ti je sistem na laptopu pa vidi.

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao verzija sa bluetooth ide kako si opisao a sa kabelom sa drivreima sto idu uz adapter ne radi  ,ne eadi ni cak ni u jednom opisu sa linka sto si poslao

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,hitno mi treba odgovor(da ne citam 100 strana,nemam vremena) da li moze da se koristi ova dijagnostika na fiat bravo 1.2 16 v 2000god elm 327 obd ll bluet ooth v2.1v  ili v1.5v. hvala

2016-Latest-Version-V2-1-Super-Mini-Elm-327-Bluetooth-Adapter-OBD2-OBDII-Scanner-OBD-2.jpg_640x640.jpg

Edited by vladavuj
ako ne moze ,moze li neka druga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zato i pitam jel ne znam dal ima prikljucak za dijagnostiku.ima kod kutije sa osiguracima u motornom delu neki prikljucak ,ako je to taj dal trebaju neki kablovi,adapteri?

DSC_0106.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav
Stvarno ne mogu listati 104 stranice sa mnogim mrtvim linkovima pa oprostite i nemojte me razapinjati na krst.

Znaci
nekad u maju prosle godine modifikovao kkl kabl i ubacio onaj prekidac. spojio se na stilo-a bez problema. na ecu.
 u medjuvremenu desila se havarija na racunaru i morao rusiti sistem mjenjati disk.....
sad pokusao isto taj kabl da spojim sa autom nema sanse.
sistem je win7 64bit. kad ukljucim kabl u usb on ga ocita i povuce neke drivere sa net-a. spojim ga i pokrenem fiat ecuscan. on ga ocita na portu 3 ali da se spoji nema sile.
skinuo ove drivere CDM21224 ali oni "ne vide" kkl kabl.

Molim vas pomozite jer fakat mi treba a strah me da ne olupam laptop od sto.

sta da skinem, koji port, koji setup......
Hvala unaprijed.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta uzeti za Lanciu y 1.2 8v  97.god,elm327 ili vag-kom kkl?  (mislim da sam negde procitao da elm 327 nece raditi sa 3-pinskim konektorom) Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo off ..  nov sam i ne znam gde da postavim ovo.. ali ovu temu vec pratim uveliko.. Pretpostavljam da vecina vas koja se ovde petlja sa elektronikom kao i ja moze da nadje ovo korisnim,

popust na na izlicitiranu vrednost 10% za clanove kluba https://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-moto/Auto-oprema/Auto-audio-oprema/ALFAROMEO-IPOD-CONNECTION-KIT/55204567

 

P.S.

Molim admine da prebace post u odgovarajucu temu ukoliko sam "jako" pogresio sto sam postavio ovde, smatram da je ova sprava retkost kod nas pa nije bas da se postavi bilo gde.. ali kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam elm327 v1.5a sa usb od AliExpress. I imam problem...

Probao sam da povezem sa multiecuscan ali ne valja...

 

Problem mozete viditi na slici

 

zza9850.jpg

 

Drajver je ok pretpostavljam

 

zza9851.jpg

 

Evo kako izgleda chip unutra

 

zza9852.jpgzza9853.jpg

 

Probao sam na hyndai getz sa scanmaster i je ok radi, cita i brise greske. Ali na moe punto 1.8 hgt ne valja...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam to... ne samo com 4 nego na svi moguci portovi sto imam dostupno...

 

Koja je razlika izmedju elm327 i vag kkl, shta je bolje za punto hgta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel si probao da u polju interfejs stavis OBDKEY 1.40 koliko sam video nekima je i to pomoglo.
P.s. stavi bluetooth ako je bt verzija.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice FLA grupacije u multiecuscan-u na ovom linku gore ti pise sta sve mozes da radis u zavisnosti od ECU-a. Sto se tice drugih automobila elm je univerzalan za "sve" automobile dok sa druge strane vag kkl je uredjaj prvenstveno namenjen VW grupaciji. Za sve ozbiljnije,a i preciznije radove ipak treba malo vise para ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš kod @Prijatelj na forumu i njegovoj temi i za manje para ovaj uređaj. 

Dostupan odmah, bez bojazni da li će ili ne raditi, mogućnost dobijanja programa ako ti treba i garanciju za ne daj bože!

 

Evo i tema:

 

 

 

 

Sorry tek sad vidim da si iz Skoplja!:wacko:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...