Jump to content
FAS Goran
zom lapovo

Fiat Croma mk.1 - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Zdravo ljudi, pozzz svima. Interesuje me croma iz 90 i neke.

Dajte mi par saveta za kupovinu istog,

Potreban mi je veci auto iskljucivo sa 4 ili 5 vrata zbog tovarnog prostora a i deca rastu.

Gledao sam neke crome po oglasima pa me zanimaju vasa misljenja.

Benzinac ili dizel ?

Auto do 1500 evra u koji sam spreman da bacim jos oko 500 e na sredjivanje, to je moj max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena tog auta je ispod 1000 dobar motor 2.0ie 8ventila bez protokomera... Posebno obratiti paznju na zadnji trap ako su poceli da trunu zadnji krajevi sajtni i podsajtni ne uzimati nikako sto se plina tice samo sekvent nikako venturi tj. obican... Inace auto koji po udobnosti ne moze da se meri ni sa naj novijim limuzinama... Auto za duge relacije i uzivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 1500+500 mozes da biras dosta mladja vozila ;) Baci pogled malo na Mareu, na oglasima imas dosta u ponudi do 1500eur pa baci pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Marea karavan ima sigurno ako ne veci gepek od Crome a ono bar veci otvor pa se lakse slazu kutije sa jajima (svih 360 kom ;)

I ja sam bas bacio pogled na oglase za Mareu . Mladji je auto (generacijski) mislim da moze cak i JTD da se nadje i da ga sredis malo.

Ok za taj novac(1500) mozes da biras Cromu (bar cenovno) a za Mareu ces sigurno morati i onih 500 da zagrebes.

Pozdrav i srecna kupovina

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

lapovo pogledaj ovu kromu deluje ok samo proveri jos jednomzadnji levi tocak ili sam se ja nesto istripovao ili je los ugao pod kojim je slikana ili nesto nije u redu

inace fin auto... trazi mu sliku motora... pa da pogledamo jos to...

veci gepek ima kroma....

evo ti jedna fina na oko

http://www.polovniautomobili.com/oglas2642867/fiat_croma_20_ie/

jos jedna

http://www.polovniautomobili.com/oglas1928554/fiat_croma_20_16v_le_sk/

i definitivno najbolja na oko....

http://www.polovniautomobili.com/oglas2251524/fiat_croma_20cht/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno mlađi auto, i manje truli. Stisni se još malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih pogledao Mareu karavan. Ne znam zašto ali cene su im smešne u zadnje vreme u odnosu na to koliko su vredele pre 3-4 godine. Neki karavan jtd sa malo kilometara i na biiip si :)

Inače, pogledaj malo forumske oglase, čini mi se da je bio jedan beli Marengo na forumu na prodaju za oko 2000e ili nešto manje, koliko se sećam sa urađenim velikim servisom. Kačim ovde link ako nađem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma,ali po meni bolje 2.oie, nego ona dizel i to neka 94,95,mozda ako zabodes 96,nista preko,pravi auto,samo steta sto nema sa manjom kubikazom.....ima kod mene u kraju dve dobre,tj.fabricko stanje i obe voze dobri poznavaoci Fiat vozila :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da oteras u fiatov servis ''GORAN'' ima adresa ovde na forumu... A posle toga meni platis pivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

94983a27ee58-120x90.jpgU super stanju,motor generalisan skoro,klima (dopunjena letos,ispravna), sve od opreme radi,nigde truo,euro kuka,Gume sad stavljene nove zimske,registrovan do septembra 2013. Bez ulaganja.

04c820fc1c59-120x90.jpgU dobrom stanju registrovana je do 13.07.2013

Gume su savine sve 4 nove promenjen je zupcasti i pk kais.

Zamena za cromu stranca ili mekog FIATA!!!

Nov akumulator.

A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac sa sekventom al nadji neki da nije otvaran motor.... Dizeli su razvaljeni vecina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre sam za dizela, zbog potrosnje bre brate, ubice me plin. Ne verujem da moze ispod 15 litara da se spusti, jbga 2000 kubika su to. A nisam zaludjen vise za neke brzine. A otkuda da znas da nije otvaran u moru auta koji se sada nude kod nas ?? Ajd pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftinije ce da ti bude na plin zato sto d2 ne postoji vise... A ovo ED govno srce ko nenormalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ce da mu fali evro dizel ?? Ako naletis na nesto sto mislis da vredi po oglasima , ti okaci da vidim, bili benzin ili dizel. POzz

U stvari , da ti ne prodajes nesto , mozda ??? hehehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizela ima da ti trosi 10l u gradu minimum x 150 din = 1500

a ako nadjes sekvent plin nece vise od 14x84 = manje od 1200.

pa odluci sam, inace tempra ti je mnogo lepsa od crome a imas da ih nadjes za te pare cak i mladje (95. 98.) sa klimom, motori 1.6... osim ako ne smeta sto se nema klasicna peta vrata (u tom slucaju ima karavan)

evo par komada:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2721963/fiat_tempra_berlina_16_s/

http://www.polovniautomobili.com/oglas2539043/fiat_tempra/

to bi bio moj izbor ili naravno noviji za malo vise para - marea. pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...