Jump to content
FAS Goran
zunto

Posle Milisava...Opelo

Recommended Posts

Uh, baš su bili za bacanje...
Na kraju ni Galfer ni Brembo...al' bi ovo trebalo da je isto dobra kombinacija diskova i pločica.  
Imajuci u vidu da mi ke trebala zamena odmah za sada zbog moje neodgovornosti i neprestanog odlaganka. Galfer je trebao da se ceka, od bremba sam odustao zbog iskustava sa foruma, kazu da kociona sila nije adekvatna, majstor kaze da navodno kod nas stize neka socijala od Bremba.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opelo ide, kombinacija ate/trw vise nego odlicna. Sve u svemu zadovoljan. Potrosnja nakon nesto manje od 4000 km je oko 6 l po b.c. Imajuci u vidu da su na njoj sportske opruge auto je malo tvrdji. Planiram da i to na prolece zamenim.
Na njoj su trenutno neke miselin koje su bogami stare ali ja ne primetih nikakav problem sa njima.
Cesto se ljudi pitaju kakav je osecaj posle bmw-a i 159/166?
Pa iskreno, ne poredi se. Vektra je auto da te preveze od tacke A do tacke B, savrseno ispunjava ono GVD, glup-veliki-dosadan. Prednost je motorizacija. Da li bi je opet razmatrao kao izbor? Da, ako se u drugi plan stavi vozacki uzitak. To nije auto za uzivanje po krivudavaom putu. Na autoputu kao i svaka limuzina D segmenta od 130 do 160 km/h tiha i udobna. Ono sto izneadjuje je da auto nije krut.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U periodu od 22.2 do 1.3 sam bio na skijanju na Kopaoniku. I drugi ili treci dan je bio nenormalan minus sa jakim severcom. Temperatura se spustila na -20 uvece a ako se doda vetar osecaj je bio i hladniji. Zasto ovakav uvod. Lm, to vece izadjem da upalim auto posle dva dana stajanja. Ispostujem ono 3 x okrenes pa zaverglas. Kada sam upalio auto na dva klipa. Uzas. Pomislio sam grejaci. Juce proverim grejace, svi rade. Sta je bio problem. Pre puta sam sipao omw dizel, reklamiraju ga do -38, prvi put i poslednji sipam kod njih, uglavnom na Nis-u g-drive za koji kazu do do -20. Pre puta nisam uspeo da nadjem aditiv za naftu. Opredelio se za omw da izbegnem problem. Jesam upalio ali kako. Cisto ljudi da znaju, pre puta na planinu sta god da proizvodjac da kaze obavezno aditiv.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek tako radim pa cak i u gradskoj sredini kad pocnu minusi... I na tarabi pise *****

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aditiv ali dobar i proveren ( nije jeftin naravno) i normalan ed , ne ti naparfemisani , dobar aku i grejaci i nema brige

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo nam je i dalje užas... Neko reče "ovo, ono, ovo i nema brige". Ima brige i te kako zato što to loše gorivo ipak prođe kroz 'motor'. Svi aditivi koje sipamo neće od vode ili govneta napraviti gorivo. 

 

Mislim da benzinac ipak lakše proguta loše gorivo nego dizel, a kad na to dodam još i malu kilometražu koju pravim i to što ne volim dizel, ja tu muku ne mučim.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koji smem da preporucim i sa kojim sam imao odlicno iskustvo je bas taj Castrol Tda. A sto se tice toga za gorivo, sigurno da nam nije najbolje ali mislim da nije toliko ni lose kao sto se misli. Uostalom sipam najvise na Nis-u obican ed ali sipam i gde stignem, i kod malih privatnika cak pa nikad nisam imao problem, ni stucanje neko. Pre sam primetio da mi ne odgovara Eko pumpa, nekako dimi i brze potrosi i tu je sipam i toliko. U firmi za kamione nam neki privatnik iz Ns dovozi gorivo pa sve super i dalje a kamioni su E6 novi u garanciji :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odradili glinom auto, polako priprema za poliranje. Auzo do sada to nije imao. Na kp sam nasao lika u S.Kamenici. kaze radi sa tri paste. Vozim pa sta nam bog da. Posle prvog maja mali servis i da zamenimo selene na obe osovine ukljucujuci i gumice balans stangle, ocekujem da onda za nijansu utisamo vesanje. Nesto sam odustao od prodaje.
Ima neka varijanata da ga menjam za 508 , 2015 ali opet, taj auto jeste mladji i bolji ali ima 132000 km, treba dodati 11000 i sta da jos dodam...plus v.servis/mali, diskovi/plocice i verovatno gume...zacas ode hiljadarka, gde je registracija. Okacicu slike jos samo da slikam. Inace sam u uradi sam kupio neku poljsku hemiju za auto, nije k2 i aasvim je prustojna.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Crvena?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Sta crvena?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko je bas jeftina, ne znam ovde. Cesto imaju akcije, ono po 2-3proizvida za male pare

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Preko je bas jeftina, ne znam ovde. Cesto imaju akcije, ono po 2-3proizvida za male pare

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Nije dr Marcus, inace proizvodi su im biiip

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je hemija...kao sto rekoh juce pala glina, pripremam auto za poliranjea684aefdeab397a682bf0bc80e3afe09.jpg037952783fbc3cae46260b9b7e069141.jpgd1723deef2f9ffd3714b00f4f5d891df.jpg2b2fc7b327a49e018f2b189b5a1462ce.jpg15e58c0575146b7f20060e8ed623f703.jpg109f9b8434c56ca7b6ef272e85c9c1ff.jpg

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda...ovo da zavrsim, da uradim mali servis, promenim selene i od mene dosta.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dosta vala

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Ma mota mi se kroz glavu cc/avensis/508/novi mondeo, cc sa 68000 km/avensis sa 60000 i oba su 2014, 508/mondeo po 130 tisuca i 2015 te superb karavan sa 100000 km 2015-to...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se sve meni mota po glavi ne smem ni da kazem a kamo li da ostavim pisane tragove
Cc pasat?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...