Jump to content
FAS Goran
bane1321

Toyota Auris 1.6 vvti 132ks LUNA Japaner

Recommended Posts

Pa normalna je nijansa neka a ne da se bas oseti kao sto kaze. Da se tako oseca totijev poluproizvod je ne bi imao ni u opciji a kamo li fabricki :D
Pusti ti Totija

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je čudno je što se kod Aurisa ne oseti nimalo!Inače, takav, kakav je, taj C-4 je tri kopija iznad novog C-4 cactusa!

 

WP_20180505_21_25_54_Pro.jpg

WP_20180505_21_25_01_Pro.jpg

WP_20180505_21_24_55_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, bane1321 said:

Mozda sam ja lud, ali osecao sam da opadne snaga svaki put kad bih ukljucio klimu!

Kao prvo čestitke za novi auto :)

Meni se na starom bravu mk1 (140ks/310Nm/1175kg) osećao pad snage kada je uključena klima, tj auto je bio tromiji prilikom kretanja iz mesta. Na Idei (70ks/180Nm/1200kg) ne osećam da je klima uključena. Verovatno je na bravu kompresor neefikasan, ili je debelo predimezionisan, čim se oseti pad snage. Ne mogu da poreknem da je na bravu klima bila jača, tj da je po najvećim vrućinama brže hladila nego na Idei, ali opet, bio je lakši i imao je dva puta više snage, i osećala se tromost kada je klima uključena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno sa kolicima!

Drugar je uzeo takvog pre jedno tri godine i do sada prešao preko 100.000 km. Sa automobilom nikakvih problema.

Jedino je imao malo čukanje odpozadi i u Goti su uspeli da promaše nijansu. Auto je beo, drugar daltonista i vidi razliku u nijansi!

 

@MS PK

Ja vozim Bravo 1,9/120 KS i kad upalim klimu oseti se pad snage.

Na primer kad krećem iz mesta oseti se knedla i mora se dodati veći gas, kasnije uvožnji se slabije oseti uključena klima.

Dok kod BMW-a 320d/150 KS se nije osetilo kad se upali klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala komša Marko, izvolite na kafu i rakijicu i test vožnju! :lol:

Takođe hvala i kolezi Grafitu!

Sat su baš zahebali, ne toliko izgled, koliko položaj. Zaboravim se, pa ga tražim na ekranu ispred!!:huh:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prodje skoro 1000km od mog upoznavanja sa Aurisom, prvim autom u mom vlasnistvu, koji nije FIAT. Osecanja su mi pomesana kao kada sam ga porucio. Ali pokusacu da ga na sto realniji nacin predstavim I napravim neka poredjenja sa Bravoom.:lol:

 

DIZAJN

Ona otrcana fraza: Ili ti se svidi ili ne, bi bila idealno objasnjenje za ovaj auto. Iskreno kad ga pogledam samog ili pored automobila koji nije Talijan, izgleda lepo, ali pored Bravoa je... Medjutim, ako izuzmem, neshvatljivo ruzno i neprakticno dizajniran zadnji deo, auto deluje skroz OK. Puno hromiranih delova, koji isticu ovu tamniju boju, kao i umetaka od piJane crne plasike, doprinose malo skupljem i otmenijem izgledu. Kada padne mrak, zadnja LED svetla (sto bi rekli svetlosni potpis) izgleda zaista fenomenalno.

 

KABINA

Kabina je vrlo prostrana, vec na prvi pogled se vidi da su materijali dobro izabrani i uklopljeni, zaista deluje bolje uzivo nego na slikama. Instrument tabla je uradjena po mom ukusu, dva brojcanika (obrtaji i brzina), unutar kojih se nalaze pokazivaci nivoa goriva i temperature motora i sve to upakovano u kucista sa hromiranim krugovima (detalj koji se, na zalost reko vidja, ali u koji sam se jos na Bravou zaljubio). Izmedju brojcanika se nalazi veliki ekran koji pokazuje putne informacije, upozorenja i druge korisne stvari, poput temperature i otvorenih vrata. Znaci kao i kod Bravoa sve je ispred vozaca izuzetno pregledno, ustvari ne bas sve, jer se sat iz neobjasnjivih razloga nalazi ispred suvozaca! Zanimljivo je da na meracu nivoa goriva ne postoji oznacena rezerva! Vec sam pisao da mi se svidja to sto se po gasenju motora na ekranu ispred vozaca  prikazu podaci o predjenom putu, trajanju i prosecnoj brzini od startovanja motora.

Vecina bitnih komandi se nalazi na volanu ili oko njega, a vrlo slicno FIATu. Sve poluge i dugmad su mekane i necujne. Zanimljivo resenje je upotrebljeno za maglenke, prekidac se nalazi na levoj rucici svetala, prednje se pale okretom kruga, a zadnje sledecim okretom. Gase se zajedno. Znaci ne mogu se paliti zadnje, bez prednjih (na veliku zalost onih sto vole da izbijaju oci ljudima iza njih!).

Ono sto je lose odradjeno su prekidaci sa leve strane volana (neshvatljivo tu su upotrebljeni najlosiji materijali, a to je prvo sto vozac primeti kad ulazi). Tu se nalazi prekidac za podesavanje retrovizora i kruzic (???) za visinu svetala (inace mi smeta sto se nigde ne prikazuje pozicija prednjih svetala, kao sto je slucaj bio na Bravou, takodje nije mi najsrecniji ni polozaj prekidaca za podesavanje retrovizora, ali je to verovatno moc navike).

Bolja situacija je ispred suvozaca gde je donji deo table presvucen prostepanom kozom, i naravno gde se nalazi digitalni sat  “a la vesele osamdesete”!

Infotainment je 7 incni, preko njega se prikazuje parking kamera i druge neke nebitne stvari (poceo sam da ga gasim, lepse mi izgleda). Ekran je osetljiv na dodir, korektnog odziva, a oko ekrana se nalaze precice, ali ne kao fizicka dugmad vec su i oni touch! Infotainment je malo konfuzan, ali najveca zamerka ide zvuku, koji i pored 6 jakih zvucnika i svog mog umeca podesavanja izgleda kao da iz bureta dolazi. Takodje nivoi glasnoce su jedva primetni, pa za ono na sta mi je na Bravou bio potreban jedan nivo, ovde su to tri-cetiri.

Ispod ovog ekrana je automatska (na zalost jednozonska) klima. Radi odlicno, umesto standardnh krugova ima pravougaone prekidace, kojima se gore dole, podesava temperatura, jacina ventilatora i pravac duvanja. Prekidaci su gumirani, mekani vrlo prijatni na dodir. Dobro su pozicionirani, tako da ruku ne sklanjam sa menjaca dok menjam podesavanja. Lepo je to sto se svaka promena prikazuje i na velikom ekranu infotainmenta, pa ne mora da se mnogo skrece pogled sa puta.

Osvetljenje je plavo (hiljadu nijansi plave) i prija ocima nocu.

Ostava za sitnice je dosta, velike su, prakticne. Ispod klime se nalazi pregrada za telefon, sa ulazima za struju, aux ulazom i usb portom. Ona se zatvara, ali samo ako je telefon manji od 5 inca, a usb onaj najmanji! Mada i kad je otvorena ne narusava izgled. Ima dva naslona za ruku, napred koji je klizni i ispod koga se nalaze dve ostave, tanja za sitne stvari i duboka u koju svasta moze stati. Pregrade su oblozene tkaninom pa stvari ne zveckaju. Zadnji naslon se obara iz sedista i na njemu se nalaze dve rupe za case.

Nazad, u srednjem grebenu se nalazi i ulaz za struju i mala ostava.

Na vratima se nalaze prekidaci za prozore (svi su auto) i oni za zakljucavanje prozora i vrata. Svidja mi se sto kada se vrata zakljucaju, ne mogu da se otvore pomocu kvake, vec iskljucivo na dugme za centralno zakljucavanje ili pomocu prekidaca koji se nalaze kod kvake na svim vratima (malo dete ne moze samo da upotrebi te prekidace). Na vecem delu vrata je tkanina, a rucke napred su od piJane plastike. Posto je tabla dosta duboka, prekidaci su za nijansu pomereni nazad i zahtevaju prilagodjavanje – nisu pod ruku! Zbog istog razloga, veliki deo plastike na vratima je prazan, pa ruzno deluje.

Sedista su udobna, materijal je dobar, dvobojan (na Bravu mi je smetalo sto je materijal bio „rupicast”, pa je zapadala prasina ili mrvice i delovalo je neuredno). Zadnja klupa je ravna, mesta ima dovoljno, kako za kolena, tako i za glavu.

 

PRTLJAZNIK

Manji je od Bravoa za 40 litara (ima 360), mada je zahvaljujuci pametnim resenjima i modularnosti izuzetno praktican! Ima duplo dno, kada se pregrada postavi na gornji polozaj, a zadnja sedista obore, dobija se ravan prostor. U prtljazniku je i treca uticnica od 12v.

 

VOZNJA

Sedi se nisko, sto u kombinaciji sa malim volanom, belim stepom na volanu, menjacu i sedistima daje dozu sportskog, samo dozu, jer ovaj auto nije i ne zeli da bude sportista! Zamerka ide na podesavanje volana, koji ima vrlo mali stepen podesavanja po dubini, skoro neprimetan!

Za razliku od Bravoa, gde je sve bilo tvrdo i neposredno, ovde je sve mekano, fino i penzionerski. Pa i motor iako ima 132 konja, vise voli lagano krstarenje nego zustru voznju. Totalna suprotnost od Bravoa. Vesanje je mekse, udobnije, sedista imaju bolju potporu. Cini mi se da u voznji sam otklanja greske vozaca i ne dozvoljava ni malo iznenadjenja. Sve u svemu odlican za krstarenje i uzivanje. Preticanje, trkanje i neko povlacenje tesko. Iako po specifikacijama stize od 0 do 100 za 10 sekundi. Da bi pruzio pun potencijal, obrtaji moraju da idu preko 3000!

Menjac je kratak, vlo precizan, sestobrzinski, lako se menjaju brzine. Zahteva prilagodjavanja posle petobrzinca u Bravou, jer mora cesce da se „salta” i supruga je primetila da mi desna ruka non stop radi. Svidja mi se sto kad upadne u brzinu se cuje klik.

Potrosnja... Ako ide preko 3000 obrtaja potrosnja odlazi preko 10 litara vrlo lako. Pemzionerskom voznjom moze da se postigne najmanje 6,5 litara mesovite voznje. Moj prosek je oko 7,1 (na bordu 6,8 za ovih par nedelja) sto znaci za skoro litar vise nego Bravo! Pri bzini od 120km/h, uz tempomat, na izmedju 2900 i 3000 obrtaja, potrosnja se krece izmedju 5,6 i 6,6 po bordu. Brzinomer u odnosu na navigaciju „laze” za par km/h (kod Bravoa oko 10).

Sve u svemu za sada sam zadovoljan autom, dobio sam ono sto sam ocekivao i zeleo. Ako izuzmem prtljaznik i dizajn, u svemu je napredak u odnosu na Bravoa. Uzivam u tihoj i udobnoj voznji. Oprema u njemu je ona koja mi je trebala, nista manje, ali nista vise od toga (ako bih cepidlacio dodao bih zatamnjena stakla, navigaciju i prednje parking senzore), ali i ovako je dobro. Sve deluje vrlo kvalitetno i dugotrajno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za review :thumbup: .

18 hours ago, bane1321 said:

Infotainment je 7 incni, preko njega se prikazuje parking kamera i druge neke nebitne stvari (poceo sam da ga gasim, lepse mi izgleda)

Nije kolega sto lepse izgleda, nego nas stizu godine :D .

Koliko sam ranije kao mladji bio zaludjen tehnologijom, toliko su mi se u zadnjih par godina smucili ekrani i ekrancine svuda oko nas. Jesta da sve to atraktivno izgleda i moze da pomogne, ali se u nekim stvarima toliko preteruje u primeni i koriscenju, da meni vec pocinje da smeta... Odavno vec u voznji (a nocu obavezno) cesto ugasim 7'' TFT u Stilu, dok sve radi u pozadini. Odvratna su mi ona resenja ekrana multimedije u obliku tableta koja ubijaju svaku lepotu dizajna table, da ne pominjem sto maltene izbijaju oci svojim polozajem. A uvek ce mi biti lepse "zive" klasicne kazaljke ispred vozaca (pa jos ako su u hromiranom tunelu, sto ti kazes), nego sarena ekrancina sa milion mogucih podesavanja i sterilnim virtuelnim cajgerima.

A resenje za paljenje maglenki je onda funkcionalno slicno kao kod Vagena sa onim sporet-prekidacem sa leve strane, samo sto se kod njih dugme "cupa" u 2 polozaja ka vozacu za prednje i zadnje maglenke, ako se ne varam.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

U početku je zanimljivo, ali dosadi. Kad ugasim ekran ostaju da svetle tasteri prečica, pa lepše izgleda. Međutim i dalje se na ekranu pojavljuju bitna obaveštenja, kod svake promene (jačina zvuka, nova pesma, podešavanje klime, kamera...).

 

@totti

Mladi smo, naučićemo! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da mogu, komplet bi po celoj širini između A stubova narokao ekrane

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki Kinez elektromobil tako nešto!!

 

Jedini auto gde mi se to sviđa je C4 Picasso!

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, bane1321 said:

Mladi smo, naučićemo! :P

E, ako si mu rekao :lol: .

Krenuo sa Forda T, a sad ovde propagira digitalizaciju, krajnje mi je sumnjiv i nesto mnogo u trendu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma čim on vozi Francuze...:D

 

Nego @Ivan kad će taj Braviša?

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krcka se jos Sportic, vec sam i zaboravio na njega :lol: .

Proverih preko sajta, trebalo bi da je gotovo ABS uverenje (posto sam ja pozurio sa pregledom i testom, a papiri iz Svice jos nisu bili stigli). Pa bi krajem nedelje trebalo da se radi tehnicki i registracija. Ocekujem benzinjaru za par dana, jbm li ga :) .

 

Kako se ti boris sa novitetima? Sipas li dizel ili benzin :D ?

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo lož ulje, od Pere iz zadruge!!!:D

Začuđujuće je da nisam pogrešio ni jednom, a sve je drugačije i gorivo i strana sa koje se sipa!! Dokaz da sam mlad još!:rolleyes:

 

Znači sad si ti na "slatkim mukama"! Ako da vidiš kako je meni bilo!!

 

Inače, još uvek nisam provalio kako radi hill holder!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve nalepnice? :)

 

S obzirom da nemas elektricnu rucnu hill holder uhvati kada pustis kocnicu i auto proceni da bi inafe krenuo unazad.

Pusta na prvo dodavanje gasa ili posle 3-4s, a ako ne dodas gas bude ono ruzno odvajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pragove?

Lepo :thumbup:

 

Videcemo koliko ce trajati posto vecina putnika obozava da stane na prag pri izlasku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj deblji je za gornji deo zadnjeg branika, kao odbrana od prtljaga...

Druga dva za pragove.

A zastavice su za batine od žene! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...