Jump to content
FAS Goran
bane1321

Toyota Auris 1.6 vvti 132ks LUNA Japaner

Recommended Posts

Ma ja sam vrlo zadovoljan, bezveze ušao u KIT, ustvari da ih pitam za sigurnosne šrafove (i tu su korektni 1500 rsd) onako, uzgred ih pitao za patosnice... I eto ih. Među jeftinijima, mirišu, a nisam bio put! Jedino što BiH voleo da su zadnje iz jednog  dela, da pokriju i središnji deo, but hebiga!

Fabričke tepih sam dobio uz auto, debele i kvalitetne!!

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je sumnjiv od starta!

Mada su mi rekle komšije da se vrzmao još jedan lik oko auta da proba da izvadi USB sa playlistom!:ph34r:

Mada ne bi me čudilo da ih pronađem na nečijoj Idei, par stotina metara niže!! @marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špijuni su među nama!!!:ph34r:

Protiv C4 (modela kog ti imaš) ništa! Čak mi je najsimpatičniji od svih Francuza u C segmentu.

Protiv ovog što je zamenio njega imam! Srozali su C segment na kreaturu zvanu cactus a'la dačija! Ako je Tipo za klasu ispod Bravoa (što najiskrenije mislim), onda je Cactus za dve ispod C4!

Moram da menjam nadimke i zavaram tragove!

A ti @djomla samo se smeškaj! :rant:

Jedan mi skida kapice ventila, drugi me prati po forumima... Moram da pazim šta pišem, inače će @neshaoct da naruči ubojstvo!:ph34r:

Edited by bane1321
Jbni autocorrect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo još stvarčica za Japanca od braće Kineza!

IMG_20181115_165001.jpg

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisu japanci malo nežniji od kineza pa da prijavi grešku.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da izdržim, pa sam uz pomoć komšije i uličnog svetla namontirao. Rade i ne prijavljuju grešku. U pitanju je osvetljenje tablica. Setio sam se @Ivan i njegove priče o bespotrebnosti ramova za tablice, naime da bih zamenio sijalice, morao sam da skidam i tablice, pošto zbog prokletih ramova ne može da se otvori kućište!:wallbash:

A jelensku još nisam probao... Šta znam, valjda neće da prijavljuje grešku za nju!:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je sa tristaćem u garaži...? Druže do skoro si vozio dizel 1.6 sada voziš benzin 1.6 različite marke, mene čisto interesuju motori dizel-benzin  kad se uporede, vožnja.potrošnja 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tristac ceka neka bolja vremena… Krenuo sam pre deset godina, nakon oceve smrti da ga sredjujem, ali sam hteo da ne platim na mostu, pa sam platio na cupriji I ostao nedorecen...

 

Vozio sam dizel 1.9 sa 120ks, a pre njega benzince 1.2 65ks I 1.4 74ks, svi FIAT... I da ne zaboravim onog u garazi 1.5 74ks!

Poredjenje baba I zaba. Neuporedivo zbog turbo punjaca na dizel motoru, ali da pokusam...

 

Benzinac je tisi, ugladjeniji, Toyotina filozofija je da dosta dugo drzi obrtaje izmedju 1200 I 1700 dok se ne zagreje, I zimi I leti. Atmosferski motor gubi svaku bitku u elasticnosti sa turbo motorom, jer najveci obrtni moment postize, cini mi se, na 4500 obrtaja tek. Medjutim snaga od 132ks omogucava da se moze lepo voziti, pa cak I preticati, ukoliko se dosta radi menjacem. Menjac je 6mt I verovatno je najbolji deo auta! Kratki hodovi, jako precizan, cuje se ono klik kad upadne u brzinu, ma milina, ali treba dosta prilagodjavanja sa 1.9mjt. Prirodno okruzenje ovog motora je put na kome nema mnogo iznenadjenja (manje opterecen regionalni ili auto put) za opusteno kruziranje sa ukljucenim tempomatom I menjacem u 6. U principu 1. I 2. brzina su za kretanje, 3. I eventualno 4. za preticanje, 5. I 6. za voznju. Mada priajtno me je iznenadio na putovanju na Taru letos uz Debelo brdo I od Bajine Baste do Kaludjerskih bara.

Potrosnja je za oko litar visa od Bravoa.

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, bane1321 said:

Poredjenje baba I zaba.

Sam si sve rekao :) . Em manja kubikaza, em najveca razlika porediti atmo i turbo motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kada bi imao mogućnosti vozio bi recimo G4 ili G5 R32. Atmosfera, zvuk, ima dovoljno snage i na manjim obrtajima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...