Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Kappa 2.0t dize temperaturu

Recommended Posts

Pozz drugari, imam jedan problem.

Od skora imam jedan problem.Dize mi temperaturu, vraca tecnost iz hladnjaka u posudu i pravi vazdusni cep.Prvo sam mislio da treba lepo da se ozraci sistem, odradio sve, ventilator je duvao toplo i u kabini takodje.Posle nekog vremena opet vrati u posudu i krene da dize pa na hladnjaku duva hladno..Opet sve ozracim i nabavim drugi cep koji nije fabricki vec je od 1.4 bara..Danas sam sa drugarom isao u Pirot po neke delove i uzeo sam cep, zasrafio.Od tad na ovamo krece sve gore i gore, duje creva, isteruje tecnost, kad odvrnem cep jako smrdi na plin..Da li je moguce da ja auto vozim 150km i da se ne desava nista, cak sam ga vozio i 240 na autoputu da vidim hoce li da digne, ma jok..Tek posle nekog vremena krene opet.Da napomenem, creva budu tvrda i kad odsrafim sraf za ozracavanje sistema, krene da sisti vazduh zajedno sa tecnoscu.
Posto mi posuda i tecnost izrazito smrde na plin da li je moguce da navlaci neki vazduh iz isparivaca?Jer se oseca ziv, nesagoreli plin ili dospeva kroz vodu iz kompresionog dela nakon sto je dihtung glave izgoreo?Kontam da bi non stop morao da isteruje i pravi haos ali ne, desava se jednom u par dana.Cak je i agresivno vozim ona uspe da ohladi normalno.Nista mi nije jasno pa bih molio za pomoc sta bi ovde sve moglo da bude a da stavim akcenat na miris plina iz boce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ti je zveknuo isparivac. Da je dihtung dizala bi svaki put pogotovo ako ode u obrtaje. Skini hladnjak i vidi da li je protocak i cist. Kod plinadzije nek ti pogleda isparivac. Skini crevo od vode na isparivacu i gurni nos pa vidi kako se oseti.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce.Poceo je losije da ide na plin, stuca i secka.Tek kad predje 3k obrtaja povuce bez stucanja.Kako je moguce da plin dospe u vodeni deo?Cim krenem da ga vozim uz brdo dize temp i vraca tecnost u posudu.Stanem ugasim i upalim nakon par sekundi vrati tecnost u hladnjak i ohladi.Nista mi nije jasno

Slika od danas > Pri povratku iz Pirota..Kazaljka stoji na polovini pri konstantnoj brzini od preko 200kmh nekih par minuta.Apsolutno nikakvih problema i tek odjednom samo krene iz cista mira da dize pri manjim brzinama.
No automatic alt text available.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad da dodam misljenje majstora koga sam zvao : Pravi pritisak i zbog tog pritiska ne moze da okrene tecnost u sistemu > u prevodu dihtung glave.Ali me je uputio na coveka koji ima tester za to da budemo 100% sigurni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos probao da je duze vozim na benzinu a to je dobra ideja.Probacu sad pa cu da vidim sta se desava..Vec sam je ganjao na benzinu i nista nisam provalio jer joj samo tako cefne da vrati tecnost u bocu a u tom trenutku ne mogu da se setim da li je vozen na plin ili na benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo dosao sa voznje..Evo ovako :
Upalio, sacekao da zagreje na benzinu, nisam prebacivao na plin.Kad je dosao do radne temperature vozio sam ga lagano po gradu i stajao cesce, nista..Cim je prvi put krenuo da hladi otisao sam do brda i poceo da ga gazim.Vozio sam ga uzbrdo koliko je mogao da ide, nista..Vozim ga po ravnom, nista..Vozio ga tako 15tak minuta pod punim gasom, dodjem kuci > NISTA..Sve ok, ventilator hladi, tecnost ne zubori kao pri voznji na plin i dosta sporije postize radnu temperaturu nego pri voznji na plin.
Mozda i verovatno imamo krivca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, evo vec drugo dan se vozim na benzinu isključivo, nikakvih problema, creva mekana.Sutra idem kod plinadžije da se 100% uverimo da je isparivač zveknuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...