Jump to content
FAS Goran
delakroa

Sandero Stepway II

Recommended Posts

Sto se tice Hit auta koji je neko gore pomenuo, ogromna je razlika da li si usao u Reno deo ili Dacia. U Renou su svi ok, da ne pominjem da kad sam kupovao Twinga, Dejan je imao mnoooogo strpljenja za mene. I svi ostali su bili stvarno super. 

A u jednom trenutku sam nesto cekao da se zavrsi papirologija i usao u Daciin deo. Ono je tuga... Em sto je prostor mnogo jadniji od Renoovog dela, em sto su prodavci nezainteresovani, neraspolozeni, ma tuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka, isplatilo se cekati tri nedelje, pa sada mogu da uzivam u svom novom autu B)

 

Nego da pitam, laicki, uglavnom vozim na eco mode, a s vremena na vreme iskljucim. Nece to da skodi turbini, ili bolje da ostavim stalno on ili off bez drndanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 Prvi put sam gledao Giuliettu, a drugi Renegade.

Prvi put je cena Giuliette bila 16 990e - 2500e bonusa ukoliko uzimas staro za novo - vrednost tvog vozila.
Procene Stila na fascinantnih 3000e i racunaju cenu sa svim i izadje 16 500e :blink:

 

Pitam coveka da li Giulietta kosta 22 000e ili 16 990e i prvo krece da mi objasnjava da je to za 16 990e greska i da to ne postoji. Zamolim ga da proveri na sajtu, zove marketing i kaze da ne postoji.

Pokazujem mu sa svog telefona jer on ne zeli da proveri i kaze: "Aaa to postoji, ali mi necemo da prodamo takav auto".


Posle mu kazem sta ja hocu od opreme i krece da me davi da uzmem vozilo sa lagera u potpupno drugacijoj opremi.

Zahvalih se na paznji i dovidjenja.

 

Drugi put sam gledao Renegade sa majkom. Prvo prodavac zapeo sta sam gledao u Opelu jer samo spomenuo da dolazim od tamo.
Kazem Insigniu i Astru i covek se uhvatio za to sta ce mi Renegedade. Kazem na kraju batali me, gledam sta me zanima.

Nakon toga krece da me ubedjuje da pogledamo 500X i prica mojoj majci o reklami za vijagru da li je gledala kako 500 poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, delakroa said:

 

Nego da pitam, laicki, uglavnom vozim na eco mode, a s vremena na vreme iskljucim. Nece to da skodi turbini, ili bolje da ostavim stalno on ili off bez drndanja?

 

Bogami! Ne bih ja to cackao, ko zna u kakvu formulu moze da se pretvori ako nije u ECO modu... :rofl:

Druze voze ljudi ozbiljne masine na gornjim granicama pritis(a)ka godinama pa ne bude nista a ti se brines oko 2 fabricka moda, na kojem je fabrika na jednom skinula 15NM kako bi postojalo jos jedno dugme u kolima...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je tako ,jer nisam u Renoov salon ni ulazio. Ali bas su mi nekako bili nezainteresovani. 

@igor0511 To me podseti kad sam u simpu kupovao neku garnituru koznu ,i ajde da uzmem dusek ako neko bude spavao na njoj. I prodavac nece da mi proda dusek ,kaze ne ide to uz to. Pa sam morao da kupim na drugom mestu :D

Cini mi se da je bila isto tako reklama za Audi A3 za tipa 16 000eur,a kad odes tamo oni kazu "Nemamo taj ,ali imamo na lageru ove... ". Sve trpim ,ali bezobrazluk ne volim . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, ne shvatam cemu ironija, pitao sam normalno da li je problem ako se stalno ukljucuje, odnosno iskljucuje. Zaboravi. 

A sto se tice ozbiljnosti ili neozbiljnosti mog vozila, o tome ne vredi ni pricati... De gustibus non est disputandum...

 

Formula... jeste...

:ermm:

A sto se tice tretmana iz auto salona i tamo zaposlenih, tako se ponasaju kao da svaki dan prodaju 50ak automobila i da im se moze... u ovolikoj krizi i besparici umesto da izadju u susret pojedincima koji nekako uspeju da se odluce za kupovinu novog automobila, oni kao da se trude da potencijalne kupce oteraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ironije...nego se nemoj opterecivati glupostima. Da ne treba da se koristi - ne bi ga ni stavili tu

 

Ps - penis bonus, pax in domus. Ta je isto dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vozi opusteno. Ja kod sebe koristim sva 2 moda u zavisnosti kako mi se vozi, a treci ECO ni ne palim jer mnogo gusi auto. Kao da sam u liftu :)

Tako da bih ja rekao da ECO cak vise steti kolima jer tera da udaras po gasu.

34 minutes ago, VladaG9 said:

Cini mi se da je bila isto tako reklama za Audi A3 za tipa 16 000eur,a kad odes tamo oni kazu "Nemamo taj ,ali imamo na lageru ove... ". Sve trpim ,ali bezobrazluk ne volim . 

 

Ponasaju se kao da 3-4000e niko nece primetiti. Mozda negde drugde i za kola od 50 000e, ali za ova nasa kola niko nije bas toliko naivan.

Zbog toga sam odustao od Fiatovih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da :clap:

@igor0511

Do sada sam uglavnom bio u eco, ubedjen da cu ustedeti ne znam ni sam koliko goriva, ali pokusacu sad par stotina km bez eco, pa da uporedim da li se stvarno ustedi. Isto tako i start&stop mi je stalno on. Nekad zna da nervira, narocito na kracim zaustavljanjima, ali isto tako verujem da i to da ustedi koji dcl goriva :D 

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh da se pohvalim na 10, ali zato sad na okruglih 11.000km! 

Do sada prezadovoljan, potrosnja nesto oko 5,5 kombinovane voznje, iako komp pokazuje 4.9..., letos cesto pod klimom, sad cu videti kako ce biti preko zime, da li ce se primetiti neka usteda. 

I kad sam kod zime, stigla zimska obuca:

:) 

 

20181016_102055.jpg

 

Testirao sam vec Starfire i na Daciji i na Hjundaiju, nisu bucne, za razliku od Kame, a za dalje cemo videti, tek kad dodju pravi zimski uslovi moci cu relevantnije komentare dati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, delakroa said:

Testirao sam vec Starfire i na Daciji i na Hjundaiju...tek kad dodju pravi zimski uslovi moci cu relevantnije komentare dati

Imala je @Irena HGT gume Starfire na Puntu HGT par meseci, kupljene nove...evo sad je pitam :Di kaže da je bila zadovoljna tim gumama, po snegu naročito.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

kaže da je bila zadovoljna tim gumama

Eto da dozivim da neko kaze da su te gume ok :D 

 

hahahahahah, @bane, to su pomocni tockovi, manji, od 14" :lol:

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su se odlucili za ovaj primerak, svideo im se oboma, u dobrom je stanju, povoljnije smo ga i dobili. Opsirnije cu malo opisati u novoj temi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...