Jump to content
FAS Goran
delakroa

Sandero Stepway II

Recommended Posts

Evo kolege, da konacno predstavim novu limuzinu koju sam jedva docekao da stigne u moj posed.

Dacia Sandero Stepway II sa 0.9 motorom i ambience paketom opreme koji ukljucuje, izmedju ostalog, manuelni klima uredjaj, elektronske podizace napred, daljinsku centralnu bravu, led dnevna svetla, start & stop sistem, esp, hill holder, eco mode...

Cudan je utisak ponovo sa Dacijasom, ali brzo sam se navikao, posle tridesetak km voznje, kao da smo jedno za drugo! :)

Cim predje 2.500 obrtaka bukvalno lepi za sediste. Preko 120km/h jeste buka u kabini, ali ipak je ovo blagi terenac, a ne jurilica. Jos je relativno rano, ali sam vec gledao potrosnju po kompu, pise 4,5l. Naravno, jos smo na pocetku druzenja, za par stotina km ce se videti pravo stanje stvari.

Sto se utiska tice, mirise na novo, sve lepo, cisto, sjajno, nikakve ogrebotine, lepo radi, nista se ne cuje, nema gremlina i vecitog osluskivanja sta se to cuje, lupka, otpada, ma milina! 

 

30741404_10211953121731109_8642873963753504768_n.jpg30729070_10211953449259297_2227626659706568704_n.jpg30762951_10211953448739284_2898154248128692224_n.jpg

30728689_10211953127011241_7211286219248893952_n.jpg30729660_10211953448179270_2802531250869370880_n.jpg30728575_10211953449299298_7898103205580505088_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne primecujem neku razliku u odnosu na recimo hjua benzinca od 1100ccm.

Lepo radi, tiho, mirno, na 120 jeste malo bucniji, ali na to utice i otpor vazduha, visina kola i ne narocito aerodinamicna karoserija :)

I da, cestitke Igoru koji je pogodio :D brate, uplati loto ili igraj neku nagradnu igru, ide ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na drugoj slici znak kao logo Autobota
Čestitam, u zdravlju se vozili i brdo bezbrižnih kilometara.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Pogodi @igor0511, opet Dacia 

Znam coveka, taj ce i posle ovog Daciu da uzme :lol:

Cestitke na novim kolima i da te u zdravlju sluzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao pravi bachje izlazi iz dachje. 

Inace, tu potrosnju od 4.5 si verovatno izvukao na magistrali pri penzionerskoj voznji. Tce 90 je sposoban za takvu potrosnju al moras da budes mnoooogo lagan na gasu. Realnost je da u velikom gradu sa tezom nogom na gasu oce i nesto preko 7 da pije.

Nek je sa srecom novi auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem

 

 

Nekako bio blizu. Nek je sa srecom. Ali Dacia mora da poradi na tom enterijeru, bas je sterilno. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo su sredili Stepway, samo mi se ovi stopovi ni malo ne dopadaju.

Kada sam prvi pun video mislio sam da se neki ćuner zabavljao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji farovi su mi puuuuno bolji nego na prethodnom, a zadnji su mi, opet, lepsi sa prethodnog, tj pre restajling modela. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se opet mnogo vise svidjaju na redizajnu ,imaju neki 3D efekat. Pre 2godine kad smo kupovali auto gledali smo isto stepway , tad mu je cena cini mi se bila 10 400. Nisu hteli da daju nikakav popust ,dok smo npr na 500l imali 2500eur. Pa je zbog toga 500l prevagnuo. Inace moj tast je sa Loganom ,koji sad ima 11god prevalio 270 000 km ,i dalje ide ,nije imao nikakvih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan!

Impresivna potrošnja! Koliko ti je sada?

Nisam ima prilike da probam taj mali Reno motor ali bez obzira kakva je vožnja 4.5 litre je stvarno malo za benzinca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle ovoliko predjenih kilometara u razlicitim uslovima i rezimima voznje, autoput, gradska, planina, opterecen, sa sve klimom, komp mi opet pokazuje 4,8, ali sam izracunao na osnovu sipanog i predjenih km da je potrosnja oko 5,5 (dcl ili dva gore, dole).

 

7 hours ago, VladaG9 said:

Nisu hteli da daju nikakav popust

I ovi gde sam ja kupovao su se bas ciganisali, nisu mogli da nabave probno vozilo benzinca, pa onda nisu dali patosnice nego obican papir, goriva je bilo jedva do pumpe i tako... i onda su me "obradovali" gratis priveskom... :blink:

Zato sledeci novi auto definitivno necu kod njih kupiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde si kupio auto ,ali ja sam isao u Hit auto. I moram priznati da mi nisu ostali u lepom secanju. Nekako su skroz nezainteresovani. A sa druge strane moram da pohvalim AK Kole ,njihov prodavac je bas bio dinamican. Lepo nam je sve objasnio ,skroz nenametljivo. Odmah nam obezbedio testno vozilo.Iako u tom trenutku i nismo bili sigurni da li cemo uzeri 500l. I na preuzimanju dobili smo obaveznu opremu lepo upakovanu u torbicu, zatim jos neke pokloncice (Usb , upaljac , stikere...). Patosnice su bile deo rdovne opreme. Taj odnos prema kupcu moze mnogo da znaci pri odabiru kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da odnos prodavca prema kupcu zavisi najvise od polozaja zvezda :D

 

Ja sam u 2 navrata hteo da kupim nov auto u AK Kole i odustao sam zbog bezobrazluka, ne nezainteresovanosti, prodavca. Cene u cenovniku i u salonu im se ne gadjaju za po 2000e, nema test vozila, ubedjuju se sa mnom sto ne pogledam nesto drugo,... bas su bili ekstremno neprofesionalni svaki put.

 

A sto se popusta tice jednostavno je nekad cena vec snizena i nema prostora za daljim popustima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kuca ovde u Subotici, totalno nezainteresovani i neprofesionalni. U takvu su me situaciju doveli da mi je vec bilo neprijatno da pozovem i pitam sta je sa autom, da li treba jos nesto da se uradi i sl... A u isto vreme sam cuo da su isto tako u fiatovom salonu za svaki auto davali rezervni par guma... 

Mislim da su ovde u pitanju ipak pare. Jer taj dan kad sam isao da se raspitam, jedan lik je kupovao Talismana od 20 i kusur hiljada i svi su se rastrcali oko njega i posluzivali ga, a meni rekli nesto u stilu sedi tamo i cekaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 Jesi gledao Alfu ili Fiat? Npr ja kad sam kupovao fiat bio je Zoran ( ako se ne varam ) a kad su nam urucivali auto bio je Slavoljub ( on radi alfu i jeep) . 

Vrlo je moguce ,ali drugi primer je kad sam ostavio auto u servis sisao sam da bacim pogled na Renegade. U uzem mi je izboru za sledeci auto. I kako sam setao oko kola prisao mi je prodavac,pitao da li moze da pomogne , ja sam rekao da samo gledam da ne planiram da menjam auto skorije, on mi rece kako to nema veze da kad se resim da promenim auto da to mozda bude uskoro. Objasnjavao mi je ,nudio nesto na akciji ,objasnjavao za zamenu , finansijske pogodnosti. Do te mere da mi je bilo neprijatno sto dzabe cimam coveka ,mada je se sam ponudio :D 

@delakroa e to jako mrzim , za mene je svaki kupac isti . Ja bih npr napustio auto kucu i otisao u drugu. 

 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekome je 20 iljada nista, nekom su I tri puno... Sto rece Vlada svaki kupac je isti!

Ja sam u Toyotu u BG usao u bermudama I staroj majci, pa me je prodavac ispostovao u potpunosti!

I u AK Kole je Zoran bio ok, medjutim mene je od 500L odbilo nesto drugo!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam i na novog Tipa, ali finansije su ipak prevagnule... krenuo sam ovde da vidim dustera, ali nisam imao dovoljan prosek za njega, tako da ne bih ni Tipa mogao... mozda sledeci ☺

Ali jedno znam, a to je da me AK Vidakovic vise nece videti, tj njihov salon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod nas su dva problema, prvo nismo naviknuti da se pobunili protiv bahatosti, a drugo nemamo budžet da možemo da se bunimo! Lupam, ti da si imao 20000 verovatno bi se samo okrenuo i otišao i uzeo drugi auto na drugom mestu! Ako te teši drugara je zavlačila jedna premium marka I on se lepo okrenuo i kupio drugi auto... Ali je imao veliki budžet!

Bitno je da si ti pazario auto koji ti odgovara i da te dobro služi! 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...