Jump to content
FAS Goran
grujo

Fiat Ducato - limitiranje brzine?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

treba mi mala pomoć.Imam firmu koja se bavi međunarodnim transportom kombi vozilima.trenutno imam 20 kombija,svi su Fiat Ducato,stari do dve godine.Sad šta je problem;prevelika potrošnja koja se na količini vozila odražava primetno.Trebaju mi saveti iz iskustva,ko ima,kako smanjiti potrošnju.

pada mi napamet čipovanje,K&N filteri,limitiranje brzine...

gorivo sipam 90% u inostranstvu i to Shell i Mol,znači nije nekvalitetno.

ali potrošnja mi osciluje od 11l/100km do čak 14l/100km, što je puno obzirom da prelaze mesečno oko 20000km prosek.menjao sam i vozače i vozila(rotirao vozače),išao sa njima na ture,došao do zaključka da njih nekoliko imaju smisla za vožnju i to se definitivno odražava na potrošnji...ali šta sa ostatkom vozača.

 

šta raditi da se potrošnja smanji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grujo

 

Odradi blokadu na 100-110km/h. Drugo ne mozes. Jesu li to cirade ili klasicni kombiji? Rekao bih po potrosnji da su cirade?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tahograf, merenje obrtaja, G-sile, ima prostora za ubijanje zabave koliko ti volja :D

@danijel55 doesn't like this :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako.Ja sam vozio starijeg ducata 2.3jtd u team expressu.Sa 2500din sa prelazio oko 180km,manje vise.Ali jedna stvar posotji,teret retko kada da je tezak bio.Inace govorim o voznji 70%grad G.Milanovac ostalo otvoreno.
Sta znam ,ja bih prvo proverio da li neko krade goriva,a druga stvar bi bilo limitiranje brzine.
P.S nisi nam rekao koja je tezina tereta u pitanju,motorizacija kombija itd itd.

Izvinjavam se videh sada u garage da su u pitanju 2.3mjet.Sto se vozaca tice,ako ti je dobro placas nacices one koji imaju smisla za voznju,ako slabo placas sam zakljuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio kombi ceradu jedno vreme i nije mogao da troši ispod 12-13 a vožen je 90kmh sa izletima do 100kmh kada obilazim. Furgon kombiji mogu da troše oko 10, cerada ne može i ne treba se zavaravati. Veći problem od potrošnje su cirkuzantski nameti ove "države" kao što je članarina privrednoj komori Srbije koja je od skoro uvedena a kreće se od 600 do 180.000 dinara MESEČNO. Doduše ni cene po kojima se vrši transport ne idu na ruku prevoznicima, ali tu nema ko drugi da se krivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, MS PK said:

@grujo

 

Odradi blokadu na 100-110km/h. Drugo ne mozes. Jesu li to cirade ili klasicni kombiji? Rekao bih po potrosnji da su cirade?
 

cirade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu kao sto neko rece ispod 12 tesko da ce biti.Ipak je to natovaren kombi.
Ali da b i bio najsigurniji,odbaci ti jednu turu i vidi kakva je situacija.To ce ti biti najmerodavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da cerada tesko moze ispod 12l. Jbg aerodinamika tu skoro da i ne postoji :D plus koliki he teret to znas i sam. Ima i do vozaca naravno ali tu slabo sta mozes da utices. Gledam tako na fb-u po grupama i bas cesto vidim na bordu potrosnje po 13-14l i to su ovi noviji mjt motori. Pitaj neki taho servis ili ovlasceni koliko kosta blokada pa probaj i tako jer ovamo koliko vidim voze ih dosta brzo.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je alfa 159 po NS trošila 10l a ne kombi 2.3 mjet ili koji već motor plus vuče teret i ima ceradu koja se ponaša kao jarbol.
To je to, 12-13 je neka realnost po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzina je relativan pojam :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u firmi su stigla pre godinu dana dva takva kombija. Svaki dan su u lokalu sa povremenim vožnjama od 400 - 500 km u oba pravca. Sa ciradama su i sećam se da mi se vozač žalio da drastično poveća potrošnju preko 80 km/h. Sasvim druga situacija je sa skinutim ciradama.
Pitaću ih za iskustva pa ću preneti...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...