Jump to content
FAS Goran
Savkec

''Trileme'' oko kupovine novog (polovnog) automobila :)

Recommended Posts

Postovani korisnici ovog foruma, prvo pozdrav svima,

 

ovako u gadnoj sam dilemi, trilemi, mnostvu dilema, jer se radi o kupovini polovnog auta (znate ona zelja sto mladji, sa sto manje kmh, potencijalnih glavobolja) do nekih 5.000 evra. Glavni, ali ponavljam glavni kriterijumi su da ta kombinacija motora kod auta ne pravi glavobolje i da je auto udoban za voznju. To da li nece ici brzo s tim motorom, da li ne ulazi u krivine kao alfa gt (posedovao jednu) me ne interesuje o ovoj fazi kupovine. Treba mi pouzdan i udoban auto nadasve. Pre nego sto vas zamolim za misljenje, napomenucu da trenutno u familiji imamo toyotu yaris, noviju, da smo kao "veci" koristili ovako redom Lanciu Libru, Audi a 4 karavan i poslednje 2.0 dci noviju Lagunu Karavan *2010, koja je kod nas dosla izdahnula (zeznuli se), i nju smo prodali, te upravo trazimo zamenu istoj, ne mora biti karavan, moze biti taj auto i monovolumen neki, ili kompakt klasa, ili mali veliki auto...dakle, udobnost i puzdanost su pre svega trazeni.

 

Ovako u igri su:

 

- pezo 308 1.6 hdi (karavan ili limuzinska verzija)

- passat B6 karavan ali samo onaj sa 1.9 motorom (zato sto pravi manje problema nego 2.0, ne zanima ni mene ni dragu ako ne mozemo s njim na trke)

- alfa 159 sw (1.9 mjtd iskljucivo sa 120 ks, isti razlog)

- croma (iskljucivo sa 120 ks, znamo da ne ide ko ona sa 150 ks, i znamo da usisna grana nije vise problem ali ne zelimo ni taj problem :)

- delta 1.6 120 KS ako uspemo da nadjemo neku

- Bravo isto (brine me njegova udobnost)

-Golf 5 karavan 1.9 d

- Lancia Musa 1.6 ili 1.9 mjtd

- Citroen C 3 Picasso 1.6 hdi

- Citroen C 4 Picasso 1.6hdi

- I za kraj Fiat Sedici, ili Opel Zafira takodje, naravno 1. 9 jtd motori oba 120 ks

 

Pomislicete presirok izbor, ali ako imate u vidu da zelimo da uzmemo auto sa motorom koji ce nam dati sto manje problema ili gotovo nikako ako ga redovno odrzavamo, i pored toga jedini drugi kriterijum udobnost, a da smo se odreklil cak i izgleda, kao i voznih sposobnosti (znam ja kako ide Alfa sa 150 ks, probao sam je x puta), onda ce i vama biti lkase da pomognete,  a mi cemo stvarno biti zahvalni. Trebaju nam preddlozi koja dva modela od svih ovih su ti koji su 1. kombinacija pouzdanog motora, bez potencijalnih usisnih i slicno 2. udobni ili ok udobni.

 

P.S> ako biste vi predlozili nesto deseto od ovoga, i to je ok, ali da ispunjava ova dva kriterijuma.

 

Hvala,

 

Svakako, lep pozdrav svima,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kromu ili 159 sa 120ks ako hoces udobnost i pouzdan motor a da bude u budzetu, tu bih paralelno gledao i tog golfa V. E sad, sa koliko km ce biti... :D
Pasat b6 nema sa 1.9tdi motorom koliko znam.

 

Da, Brava mozda najbolje, samo ne znam koliko se uklapate u njegov prostor :D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bezati od C4 Picasso? Mislim da je za putovanje najudobniji i najprakticniji od svih ponudjenih. Jedino nikako da sazvacem tu tablu, ne volim digitalnu i na sredini. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam napisao da mislim da nema. Ja ga bar nisam video :D

Stvarno bre ima. Da sam umro sad eto ne bih znao :D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe ima b 6 sa 1.9 i mnogo se bolje pokazao nego 2.0, to je onaj motor vec dobro poznat....2.0 je znao da posandrca, dizne, uljna pumpa i te fore :) pa gledam da ga izbegnem...

 

Za Cromu znam da je udobna, a 159 zar ona nije malo onako tvrda? Moj utisak je bio kad sam probao ... No, svejedno imamo dakle glas za Fiat grupaciju od 120 ks proverenih (159 i Croma restajling)

Kao i C 4 Picasso. @totti se nije izjasnio? :)

 

Mozda neko jos, znacilo bi....

Da me zena ne tuce ako budem morao u servis, "a nismo planirali" :D

 

PS I, da, @MS PK kakva je udobnost kod prava, ok znamo da nema prostora kao u karavanu nekom?

Hvala svima svakako

 

Edited by Savkec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je udobnost i funkcioalnost na prvom mestu, onda dileme nema
1.6 Hdi, šaltaš. Onaj robotizovani barem mene opasno smara i nervira.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super evo jos jedna glas za 1.6 hdi ....hvala na misljenju,savetu...dakle, mrtva trka izmeju IT i FR :)

 

@Totti mislis da je taj 1.6 hdi motor koji bi mi zadavao najmanje glavobolja kod odrzavanja i stanja i izdrzljivosti, vise nego od multijet od 120 ks? Znam da ovaj glas ka HDI moze izazvati treci svetski rat :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Savkec said:

Da me zena ne tuce ako budem morao u servis, "a nismo planirali" :D

Vidi, ako je vec tako postavljeno u startu... Okreni-obrni, naje*aces sta god da izabres :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu li ja da u ovoj temi ubacim svoju trilemu?...pozdrav svima...postavicu je pa ako treba nova tema pravim...moj problem:

 

Do juce sam vozio grand scenica 1,9 dci 2009 godiste 225000km kupljen nov....sad treba da kupim druga kola problemi slatki: jedan automobil je logika, druga dva moja zelja i zelja zenina vozila dobijam od firme ne prave problem....ajmo logika fiat 500l n1 vozilo na firmu 1,6multijet 120ks...napakovano opremom  za 17000eur kad odbijem pdv 14000eur....ide na lizing...prelazim godisnje 30000km dosta ustede i na PdvU na odrzavanju i gorivu itd...

 

E sad zelja moja je  da se pocastim vecim autom kia sportage 1,7crdi sa 60000km 2015godiste...15500eur plus ulaganje u letnje gume ,na njemu zimske, registrovan do avgusta....ili nissan qashqai 2014god sa 20000km 1,2 motor turbobenzinac za 14500....od svih vozila najbolje mi je legao qashqai dok 500l na desnoj nozi stalno osecam pritisak donjeg dela kontrolne table...ako sam preterao izvinjavam se sa kime god da sam pricao svi imaju razlicite odgovore....da ne pricam o medjusobnom podsmevanju e to je fiat e to je polovno vozilo...itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ti najvise lezi to uzmi :D Ja bih kiu verovatno mada napucani 500l 1.6 zvuci bas dobro. Moji rodjaci imaju taj 1.6 i bas mi se svideo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Silenci

 

Musa mi je automobil, kod kog imam pomesana osecanja, nije lepa bas toliko kao Delta, a ni prostrana (reci mi ako gresim za ovo drugo). A nije ni konforna i udobna kao Lybra, nju sam dugo posedovao takodje dugo i sit se lepo navozao. A mozda gresim i za ovo, zasto zato sto Muse jako malo ima, njen enterijer je "skup", ali cudan, pre svega, tabla, jedino poznati su motori, ali to kako se auto ponasa na putu, pa na auto putu, pa koliko je udoban, kolilko ima mesta to zaista malo ima informacija.

Takodje, znma da je isti gotovo kao Fiat Idea, medjutim ipak vizuelno Musa deluje daleko luksuznije i jeste po materijalima, ali kakav bi taj auto bio u usporedbi sa pezoom 308, Cromom ili Bravom? To me zanima, ako mozes da kaze vise ili neko od vas / to bi bas znacilo. Musa je svakako poseban auto, i ne bezim od njega, uostalom primetio sam ga, jer mi je Musa onako jedan skriveni Italijan....medjutim, pitam se o ovome svemu pomenutom, kakve bi odgovore dobio?

 

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...