Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lupanje pri sastavljanju prestalo posle nekog vremena?? racva koja je stavljena je pukla, sipano ZC75 umesto Technix ulja pa se cuje nekako drugacije, glavi ponekad pri ubacivanju u brzinu, dal su sajle nemam pojma..Reklamirao, lik kaze sve ok. :mellow:

Prosle nedelje propala papucica kvacila, lik mi kaze cilindar ti otisao neki cim ti je motorni mokar. Spustim se do nekog servisa kazu da tjet nema cilindar i da je crevo spalo verovatno. Tako i bi, zamenili mi osigurac koji drzi crevo koje ide ka druku i sad je ok al su mi rekli da moze opet da se desi da izgubim papucicu. Druk je cvileo u servisu, papucica bila tvrdja ali je u medjuvremenu popustilo i rekao bi da druk ne cvili vise. Dan dva nije glavilo nista pri saltanju, posle krenulo opet. Moracu da ga oteram do majstora kod koga sam prvobitno servisirao auto da prekontrolise. Jest da cekam po nedelju dana ali znam da posle toga mogu da odem gde ocu bez cimanja da cu stati negde..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se baš namučio sa tim oko kvačila... :( 

Ako sam dobro razumeo, to nije sve rađeno kod jednog servisera, nego malo tamo, malo 'vamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas
Sve servise sam radio kod ortakovog caleta osim poslednjeg koji sam radio kod lika koga su neki hvalili na forumu. Necu da gresim dusu mozda je dobar majstor ali meni sta god da je menjao crklo je posle mesec dana. Mozda I ja ne znam da menjam brzine, s obzirom da je pri reklamacii bilo sve ok
Videcu sad za vikend da sipam odgovarajuce ulje, podmazem onu kosku I sajle I zamenim rashladnu jer je u autu trenutno 4:1. Sutra cu da skocim do euro07 posle posla da vidim za onu Norminu racvu dal moze, ako ne da pravim metalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radilo se danas malo

Stigle su naručene cob t10 ali nisu canbus tako da sam ostavio stare. Uzete MTech Platinium, zamenjene danas i mogu reći da sam progledao Posto desni far nema poklopac(moram pod hitno da ga kupim) očišćen je iznutra i napravljen je privremeni cep od kartona. Račva tečnosti napravljena od metala, ubačen aux kabl (čekam još bluetooth da stigne i da bude komplet)

U planu je naći cep fara, tjet znak, točkić radija i policu (kasnije zadnje stopove pošto ne dihtuju najbolje). Na proleće poliranje, farbanje oštećenih delova i dubinsko. Od mehanike u skorije vreme ću uraditi mali servis, sipati krsteno ulje u menjac umesto zc-a, zamenu nosača menjača i nešto na trapu napred je počelo da se čuje kao da ima luft kad ide gore dole (letos stavljene nove opruge). 19b54803cc88f60148ecd8ac88ef1162.jpge7826e3ef7971d974ed9ad2c08c7557b.jpg5745784a4fbc97fc19f0e4244962cbf9.jpgba83a1a3d5ddb77d1171c7c4bb20b2b7.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nikola 1.6 said:

Trolujes ili? Halogena H4 sijalica, za razliku od obicne baca svetlo gde treba i malo je belja

Ozbiljno pitam!

Nikad čuo zbog toga pitam. 

Jel jače svetli od osram ili Philips night breakera- visiona?

Cena za par?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja video po testovima, jako slična osramu. Philips mi deluje malo bolje, ali duplo skuplje.

E sad, jedno je test, a drugo praksa.

Kad sam hteo da menjam kratka u Bravu jer sam nezadovoljan, električar mi je rekao tada - Možda dobiješ malo, ali nije to bog zna šta.

 

Kakav je tvoj utisak? Koliko je vidljiva razlika, realno? Mislim, 1200 dinara nije neka cifra ni da probam... Ono što je mene odbijalo je što su bile priče oko pregorevanja. E to bi me već smaralo da malo-malo menjam.

 

Gledao sam Philips X-Treme Vision, da budem precizan.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja X-treme i Racing al su mi bile skupe. Na samoj kutiji pise da im je kraci vek od običnih da ne kažem standardnih. Za osram NB sam čuo da kratko traju, za ove nisam našao nigde da su se žalili. U odnosu na one koje su bile na kolima svetlo je lepo usmereno. Nije mi blicao niko do sad dok je sa starim bila druga priča. E sad videćemo koliko ce trajati, za 1200 mislim da vredi probati

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Kod nas ide H1 na srednje svetlo. Mtech imas i u Lav autu.

Powertec SuperWhite i XenonBlue su ti po 650 kinti par. A Powertec Platinum 800 kinti.

Dosta jeftinije, pogotovo od Philipsa, takodje sam gledao za sebe. Cekam da crkne neka na srednjem svetlu, ali koliko je Sportak kod mene nisam zamenio ni jednu sijalicu bilo gde na autu, pa se oduzi :) . Sa Stilom sam se napatio prve 2 godine, dok se pre 10-ak godina kod nas nije pojavio xenon (jeste tada bio klempa ali me spasao stalnih zamena). Em su crkavale cesto, em je zestoko smaranje za banalnu operaciju zamene.

 

d.thumb.jpg.2c104dcea7d69971ac6285ad3ac2edac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Meni su u kratkom vremenskom periodu zimus, jedna za drugom crkle obe za kratko svetlo (nisma siguran koje su da li H1 ili H4). Posto sam se raspitao kod elektricara, vec pre toga, kad sam tek kupio auto. Covek mi je rekao da necu nesto posebno dobiti kvalitetnijim sijalicama... Samo sam usao u radnju i rekao - Fiat Bravo 2012, sijalice za kratko. 230 kinti bile. Ista jacina svetla kao i pre, sto ce reci, nije bas slavno. 

 

Sad me @Nikola 1.6 podsetio, pa reko' da vidim... Mada i ne vozim toliko nocu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i te kako vidljive razlike između običnih i u mom primeru osram  NB sijalica.

Jeste da su skuplje ali jače svetle i legalne su u svim zemljama.

Navodno da kratko traju ali kod mene H4 svetle već skoro 10 godina i 50 000 km. Kod rođaka i kod prijatelja H7 je brzo crkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplje 11% u odnosu na moj tip :blink: ?

Inace je Cajniz u pitanju, sa sedistem u Poljskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silver auto je uvoznik za Srbiju, Beocar mi je bio usput pa sam uzeo kod njih. Evo dekle 

 

e111026e3d8ea6e9244cd056ed9d580b.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urađeno konačno dubinsko u petak. Pitali me da istackaju oštećenja sa strane originalnom bojom i ispoliraju bokove, reko ajde. Kad sam došao po auto on mokar skroz unutra, vidi se da su korektorom koji je bio u kaseti tackali oštećenja i da je na nekim mestima nanešeno i vise farbe nego sto treba. Kao dodji za par nedelja ako se ne ispegla. Mislim se druze ako ga nisi ti ispeglao sad nece se samo ispeglati. Jbg, bolje nego sto je bilo i gepek nije vise kao da je pran smirglom. Planirano je poliranje svakako, ovo ga je odložilo par meseci. Auto se sija lepo, mirise lepo unutra ali ovo sa farbom mi ubada oci. Evo par slika sa Trešnje 3b724471c476e8b2211933a97488c2b9.jpg657985416338137e2323507eee8a1358.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...