Jump to content
FAS Goran
dellas

BMW e60 525d M Sport

Recommended Posts

Potpuno neplanirano sam dosao u posed jednog jako dobrog BMW-a. Naime, nisam nesto ni planirao da menjam svoj e46, ali je prijatelj oglasio svoj e60 i lako smo se nasli, jer je njemu trebalo nesto jeftinije, a meni djavo ne da mira :) 

 

Par generalija, auto je on licno uvezao iz NL, proizvodnja kraj 2004, kupljen 2005, ima servisnu istoriju.

Model 525d - 2.5 6cyl M57 sa 177ks (ogranicen na 163 za NL trziste), motori su naime identicni i oba se npr cipuju isto na 215ks ali model od 163 ima drugaciju mapu, to je sada vraceno na 177 ali svakako je u nekom planu remap jer auto ima potencijal.

Menjac automatski sa 6 brzina, radi glatko bez zvukova i trzaja, naravno nije najbrzi menjac koji sam probao ali je vrlo lep za voznju.

Oprema M sport - spisak je na slici da ne pisem previse, uglavnom M optika - branici, pragovi, crno nebo, volan, sedista...tu je i velika navigacija, profesional muzika, park.senzori napred i pozadi, el zavesica, xenon farovi, grejaci sedista...

Trenutno je na alu felnama od 20" sa gumama 245 napred i 275 pozadi, sto je onako previse za moj ukus, mada izgleda brutalno ali cu ici na 18 ili 19" varijantu. Osim toga, treba da sredim letvu volana (srecom nije aktivna) i par sitnica oko elektronike, inace je auto jako dobar za svoje godine.

 

Evo i par slika kako to izgleda:

 

wvHAu.jpg

 

wv7qp.jpgwvQH5.jpgwvWm9.jpg

 

Bice boljih i detaljnijih slika uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo dobra je petarda. Nek je sa srecom, skidaj te felne, sa njima je svaka voznja stres sigurno. Daj fotke enterijera
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je drkanje!:wub:

Al ces da se smoris kad stavis manji tocak :lol:

 

inace drugar je imao taj motor sa tim menjacem.. meni je smor kako salta (mada mislim da i njjegov nije bio bas top stanje...)

al uz M optiku bi mu oprostio... :D

Edited by Stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore auto uopste nije neudoban, a stoje mu brutalno i sigurno da cu se malo smoriti, ali nemam zivaca za izbegavanje i najmanjih rupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, danijel55 said:

Bruka masina.Ma sto bi se smorio?20 su stvarno prevelike.I sa 18 bi mi ustedeo dosta sto se guma tice.

Pa ovako je brutalan,a sa 18 je lep "normalan" bmw :D

 

 

..bez zezanja, jasna je stvar da nema uzivanja u voznji sa ovakvim tockom, al da je bomba -jeste:wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Stefan said:

jasna je stvar da nema uzivanja u voznji sa ovakvim tockom, al da je bomba -jeste:wub:

+1 :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep primerak, krcat opremom

Zanima me samo kakva im je ovo klima? Jel nesto pokazuje gore na ekranu ili je ona polu automatska na tockice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E klima je jako cudna, i to je nesto sto je izgleda neko trazio kao opciju, jer u ovom paketu mora ici digitalna....Moze da se koristi potpuno manuelno, kao klima na puntu npr, a moze i automatski gde je na tebi samo da podesis temperaturu. Ono sto je veliki minus za ovakav auto je sto nije dvozonska.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda klasicna poluatomatska klima, ventilator moze da se prebaci na AUTO rezim, a i temperatura ne ide u plavo i crveno vec vrtis tockic u temperaturnom opsegu..

Dosta auta je imalo to nekad, samo ne znam sta ce na ovakvom modelu, tacno neko nije voleo digitalnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vrste klime u e60 su full automatske. Ova tvoja je jednozonska, ona najvise podseca na manuelnu klimu zbog izgleda ali nidje veze sa manuelnom klimom. Sta god tu namestio mozes i preko iDrivea da izmenis rad klime. Dvozonska je isto rostilj varijanta ali mnogo lepse izgleda. Dobra stvar je sto lako mozes da kupis panel dvozonske klime i stavis ga u svoj auto samo sto ce ti naravno raditi samo jedna zona, tj bice ignorisan ovaj desni scroll za temperaturu i pravac



Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta god tu namestio mozes i preko iDrivea da izmenis rad klime.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovaj deo mi nije jasan, na slici se jasno vidi da moras da stavis svaki tockic na odredjeni polozaj da bi dobio sta zelis, nesto mi neverovatno da iDrive sam pomera te tockice. Ili sam ja neuk

Zato se valjda i zove poluautomatska, zato sto nije digitalizovano/ekranizovano i ne steluje se preko ekrana, vec stavljas tockice u polozaj koji ti odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ekranizovano, na iDrive-u imas opciju Climate i tu sva podesavanja, mozes da menjas smer duvanja, temperaturu, ukljucis AUTO mod itd. Naravno tockici ostaju gde su bili ali su zanemareni dok njih ne pomeris. Tako je bar kod mene bilo. Ja sam podesavao klimu sa iDrive-a mozda 2x cisto iz radoznalosti. Stalno sam koristio rostilj koji je jako zgodan za koriscenje i jednostavan ali ruzan do bola, jednostavno ne ide uz bmw. I na rostilju medju dugmicima imas AUTO, sto ce aktivirati automatski mod i regulisati temp i jacinu duvanja ventilatora, iako tockic za jacinu duvanja stoji recimo na dvojci 

 

@dellas Ovi cup holderi su im mana, na svakom su s*ebani a i polovni su skupi, meni isto na vozacevom falilo dugme i morao sam ceo da zamenim a skupi su k'o otrov, polovni u dobrom stanju 50e, novi 120. Pazi samo ima puno nijansi razlicith, ja sam iz druge ubo moju nijansu crne. Menja se za minut bukvalno, 2 srafa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas ladno sam danas pogrešnom čoveku blicao i mahao. :rofl:

Učinilo mi se da je to tvoj BMW.

 

 

 

Screenshot_2018-04-14-23-41-25.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...