Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Driv3r

Fiat Bravo 2.0 20v HGT - uobičajena potrošnja ulja?

Recommended Posts

Posle full generalne,i sipane selenie koju je proizvodjac preporucio,pa cak i druga ulja probana,da auto trosi toliko ulja? :wacko:

Ali da ne idemo u off...kvarimo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2018 at 4:42 PM, Driv3r said:

Posle full generalne,i sipane selenie koju je proizvodjac preporucio,pa cak i druga ulja probana,da auto trosi toliko ulja? default_wacko.png

Ali da ne idemo u off...kvarimo temu.

Pogledaj fabricki propisane vrednosti koliko trose kad izadju iz fabrike. Mislim da je za punta 1.8 250 - 300gr na 1000 kad je nov.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2018 at 6:54 PM, DraganUS said:

Pogledaj fabricki propisane vrednosti koliko trose kad izadju iz fabrike. Mislim da je za punta 1.8 250 - 300gr na 1000 kad je nov.

Moj je trosio 600-700 g na 100 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas mnogo za 100km :o  Moj ne trosi toliko,ali recimo da trosi toliko na 1000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ispaden da je HGT auto koji troši ulja koliko i goriva, ja moram da priznam da za ovih šest godina koliko imam mog, nisam dosipao ulje između zamena.
Verovatno potroši nešto ulja, ali ne toliko da bih morao da dospem između dva mala servisa.
Doduše, možda to ima veze i sa stilom vožnje, ja svog nisam mučio, terao u crveno... nisam vozio brže od 160 km/s. Možda će sad neko reći da mi onda nije ni trebao HGT...
No da se vratim na temu ulja, ja sipam motul 10W-40.

Lep ti je bravo, nadam se da će te i dalje dobro služiti.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respekt na duzini koliko je kod tebe,malo je onih koji HGT-a zadrze dugo kod sebe. :thumbsup: Hvala,nadam se da hoce,generalno sam veoma zadovoljan HGT-om. Nije HGT samo da ga teras u crveno i da ides 200,ja sa mojim cesto krstarim najsporije od svih u saobracaju i uzivam u zvuku,nema mi veceg meraka od toga. :) Mislim da mi je cak i majstor preporucio to ulje ali nisam siguran,probacu ga na sledecem malom servisu,svakako kolega hvala na infu za ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa izbacivanjem ulja(dima pri kocenju motorom(mozes procitati u mojoj temi), i naravno potrosnjom ulja.

Resio sam kad sam presao na shell racing ulje...sa shell-om vise nisam dosipao ulje izmedju servisa.

10.000 km bez dosipanja,malo padne nivo ulja ali ne za frku....
Probaj na sledecem servisu,mozda i upali ;-)

 

Za HGT sve naj,naj..baas pare na muziku! ;-) Ima on svoju muziku iz 5 cilindara !

 

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravo_rej E tako je i meni zadimio pre neke 2 nedelje,isao 2-om kocio motorno na nekih 3k obrtaja i vidim iza plavi dim izbaci kad dam gas ali sad ovih dana kako vozim nema tog dima. Svakako plan mi je da radim motor do leta pa cu ujedno i novo ulje da probam. Hvala za savet :D  Ta muzika iz 5 cilindara nema cenu. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...