Jump to content
FAS Goran
Cojka80

Fiat Punto mk.1 - troši benzin dok vozim na plin

Recommended Posts

Zdravo svima

Auto trosi benzin dok vozim na plin. Majstor mi je navodno ugradio relej da iskljucuje benzinske dizne kad prebaci na plin, ali to nije pomoglo.

Ja sam onda testirao vise puta da iskljucim benzinsku pumpu i on i pored toga potrosi oko 7l benzina na 300 km iako vozim sve vreme na plin sa iskljucenom benzinskom pumpom??

Nemam majstora koji bi mi resio problem, isao sam kod dva :( molim vas  pomagajte...

 

Da dodam jos i to, da auto lose radi i na plinu i na benzinu (na plinu bolje ali ima trenutke kad dobije neku knedlu pa pocne da trokira i onda ne smem da stiskam papucicu gasa jer se odmah ugusi i ugasi, nego sacekam par sekundi i kad prodje knedla mogu da polako dodajem gas).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako si opisao to je nemoguce da se desava.Ako je pumpa za benzin iskljucena kako ce da dobija benzin?Da je tako uopste ne bi mogao da vozis na plin gusio bi se stalno.Posto imas potrosnju benzina uradi sledece,prvo vidi da ti negde ne curi benzin,da kazemo da je to i moguce onda verovatno nisi dobro iskljucio pumpu za gorivo.Kako si iskljucivao pumpu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala petarcijanic na odgovoru.

I ja sam mislio da je nemoguce, majstor mi je jednom rekao da pustim skalu za benzin,  pa sam ostao bez benzina potpuno jednom prilikom.

Nije hteo auto da upali, jer je nastelovan da pali na benzin pa tek posle ga prebaci naplin. Sreca bio sam u gradu pa sam skocio do pumpe sa balonom.

Pumpu sam iskljucivao direktno ispod sedista, izvadim onaj dzek sa zicama :)  Nakon toga na instrument tabli imam da mi skala spadne skroz i upali se lampica.

Vozim tako 300 km, auto radi navodno samo na plin ali kao traktor, gusi se cesto . .. itd 

Posle 300 km ustekam ponovo dzek u pumpu, on na skali pokaze skoro blizu crvene zone, a sipao sam benzina pre tog puta 10l benzina i skala  je bila na sredini.

Sta se tu zaista desava, nemam pojma, a ni majstori ne znaju...

Da, zaboravih da kazem , kad vozim na benzin isto ima trokiranja pri malim obrtajima, majstor kaze da su dizne zapusene.

Normalna je potrosnja benzina, ne bih rekao da imam curenje bilo gde, trosi otprilike 7-8 l na 100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponoviš isto kao što si uradio,onda izvadi pumpu iz rezervoara proveri vizuelno koliko ima benzina(da li ga ima ili je nestao) onda vratiš pumpu povežeš je i vidi šta kaže skala od goriva(da li je nivo približanonome što je u rezervoaru),moguće da ti plovak brljavi,ne znam kako može da dobije benzin na rampu ako je pumpa isključena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dve situacije:

- prva, pre nego sam iskljucivao pumpu, kad mi je majstor samo odradio taj relej koji iskljucuje dizne, tad sam imao stvarno potrosnju benzina, kazem ti ostao sam bez goriva potpuno jednom

- druga, nju sam tek prekjuce isprobao, iskljucivao pumpu i presao 300 km i sad nakon ukljucivanja pumpe kaze da imam potrosnju

 

Ili je u drugom slucaju stvarno sada samo problem sa plovkom, to cu da proverim po tvojem savetu ili je stvarno potrosnja i dalje prisutna, trece nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i treće, da ti curi negde, malo ali dovoljno.

 

Ne bi auto mogao da ti radi uporedo sa benz i gasom, ugušio bi se od previše goriva ili ti premalo vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upališ auto, prebaciš na TNG, otkačiš crevo od dovoda benzina i staviš u flašicu i čekaš. Ako nešto curne, onda ti dolazi benzin.

Relej se stavlja da bi isključio pumpu, da ne bi vrtela bez potrebe.

Pored toga, mislim da bi trebao imati elektro ventil koji zatvara dovod goriva kad se prebaci na plin.

 

On ako je neispravan, može da pusti gorivo iz instalacije ka motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo od benzina ti ide na rampu)rail)sa doznama,relej możda isklju#uje dizne ali možda dizne ne drže dobro.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se svima, uhvatili me praznici i nista nisam proverio sto ste me savetovali.

Nadam se ovih dana da cu da proverim, pa cu javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...