Jump to content
FAS Goran
dekirs

BMW serije 5 - koji motor je najbolja opcija?

Recommended Posts

Ali 3.0 je 3.0.Bas sam se vozio u bmw 5 3.0d 19 felge.Kolege iz Milanovca znaju Dada Bmw i kakva mu je bila 5 dok nije slupana.Auto ubrzava Boze sacuvaj,taman kad sam mislio da nece stati na semafor,lagano ukoci.Jednostavno bruka auto i motorizacija.O zvuku ne bih da pricam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki, mora 6-ak i gotovo. Nije to fiat ili neki francuz. Probaj pa ces videti zasto. Prijatelj skoro uzeo karavana iz D extra stanje 520 a pre imao 2.5.. i sam kaze, ide sve ok plus je automatik normalno ali.oseti se da mu fali...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 u 5-ci je smesno bez obzira na snagu. Lakoca kojom 6-tak vuce je prosto neverovatna. Provozajte se u e60 520d 163/177 ks a onda u 525d sa 177 ks u kome je m57 motor. Tek onda cet shvatiti o cemu pricam.
5-ca je kncipirana za 6 cilindra u nosu i sve osim toga je prosto kompromis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Različite potrebe i različiti afiniteti. 

Motorizacija više nego dovoljna, registracija normalna, auto bombona:rolleyes:

 

Može brže, bolje, jače? Može naravno ali meni nije potrebno. 

Nemam ništa protiv činjenice da je 3.0 bolje ali ja to neću da plaćam kao i većina drugih tako da.....

Ali reći da je je 2.0 184ks slabo...hm....malo smo se razmazili a? ;)

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.5 sestak iz e39 ili e60 je tronitet I traktorce u odnosu na 2.0 iz f10.

Takodje petica je toliko izolovana da se motor maltene I ne cuje pri punom gasu, kocnice I zaustavni put slicni, glavna razlika je snaga.

Ja svakako volim smesne automobile, valjda cu se I ja smejati nekada u svom f10. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, vagenovac said:

2.5 sestak iz e39 ili e60 je tronitet I traktorce u odnosu na 2.0 iz f10.

Ne bih se bas slozio sa tobom da 2.5 iz e60 je trotinet za 520d iz f10 ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cinjenica jeste da je 3.0d stvarno ono taman.Ali veca registracija,potrosnja itd itd.Ja bih bio zadovoljan i sa 2.0.Sad napraviste da je 2.0 od 163 ks kosacica o 2.0 od 184ks necemo da pricamo.Ako su to trotineti sve,pa sta su onda nasa vozila sto vozimo od 120ks da kazemo neki prosek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije nikad seo u sestaka ili sedne u sestaka iz mnogo losijeg auta ima wau efekat.

Mi realniji I iskusniji primetimo razliku od 60ks naravno, ali ne padamo na dupe :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, ako se ne varam ova tema je AR159 vs Opelo insignia? 

Kakvi sad šestaci? Čim se pomene 6 cilindara u red za široke narodne mase, odmah se setim Oktopodovog malog šestaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi 6 cilindara ima skroz drugaciju kulturu rada a pogoto kod Bmw- a jer je redni tj.linijski. skroz drugacije vuce i motor rasterecenije vuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vole da preteruju I karikiraju, skroz drugaciju kulturu rada nema ni 4cil iz teretnog fiat ducata. :)

Sve u svemu skup ljubitelha smesnih automobila :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vagenovac said:

Trofeo naravno da se ne bi slozio kada pricas napamet kako ti nesto zamisljas, bez ikakvog iskustva ;)

Samo hocu da ti kazem da si preterao :lol: "2.5 je trotinet u poredjenju sa 2.0 iz f10",kao da ovaj ima 100ks i 150nm  a 2.0 iz f10 300ks i 600nm...Ne kazem da najjaca varijanta tog 2.0 ne ide mozda bolje ali reci da je 2.5 trotinet,je u najmanju ruku presmesno... Pozdrav:stuart: Ps:Bez iskustva:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...