Jump to content
FAS Goran
dekirs

BMW serije 5 - koji motor je najbolja opcija?

Recommended Posts

@Dezurni Jel ti kao moderator mozes da menjas naziv teme? "BMW je auto vs ostali (vs 159)" :) 

I kako je to tamo kod vas gore? Jel se cesce vidja 159 od BMW-a?

 

ps Znas gde i u koju temu da prebacis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je moj post potpuno pogresno protumacen. Kao neko ko je vozio razne bmw modele mogu da kazem da je 6cyl i 4cyl ogromna razlika, vozio sam f10 i 2.0 i 525(2.0 bitubo) i 3.0 i znam sta pricam. Prva dva su odlicna , a treci fenomenalan. Alj moja poenta nije bila da 2.0 ne valja, i sam ga vozim sad silom prilika, nego da mu je bolje da kupi i 520 nego insigniju ako vec nece da placa reg.to je neki kompromis koji je bolji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.s. gluopa tema al ajde, sto veci to bolji motor, najbolji je m5 ostalo su kompromisi :D

Takodje kod superba 1.6tdi 105ks I 2.0tdi 170ks, ogromna je razlika u ponasanju, a slicni 4cil motor :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt, jedan dan odspavas malo duze, i probudis se u zemlji u kojoj je nedovoljno 184 ks u par godina starom bmw-u.

 

Bo'me dobro nam ide, a jos nisu istekle predvidjene 2 godine! :D:D:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kome:stuart: Nemaju svi iste kriterijume :) Nije isto 184ks u f10 oko 1600-1700kg  i u  golfu 7... kao sto sam pre pisao ja sam vozio e60 177ks i po meni bas lepo poteze... Zavisi sa kog auta i koliko ks predjes na bmw-ovih 180ks:D Neko bi bio odusevljen,neko bi se smorio bruka :) 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je posle grandea sa 190ks I 159 sa 210ks dosta I 163 za normalnu voznju, laganica kulturica :)

Naravno uvek moze chip, ali nemam zelju za tim, bas mi lepo lezi fabrikana :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi jer su to igre bez granica, iovako ide kao prosli model 530d automatik, malo li je, bolje I od grandea 1.9 sport, od 159 2.0 itd a svi oni idu dobro.
Stvarno je lepo odmeren motor.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, ljudi, vidim da je tema relativno aktuelna i dalje, zanima me, ako neko zna, kako su se pokazali N57 3.0D, varijanta sa 313ks, naravno mislim na taj motor u BMW-u F10 ?

I koji tip vesanja ima taj F10 ? Voleo bih nekako da uporedim udobnost/vesanje sa hidropneumatskim, ali nazalost nemam gde i kako, a od interneta slaba vajda..

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

M57 se u principu odlicno pokazao, ali dosta je bitno stanje i odrzavanje, tako da gledaj konkretan primerak.

313ks varijanta je biturbo i ide chipom na blizu 400ks, pa su mnogi primerci gazeni jer su jelte i kupovani zbog performansi, a specificnih delova za taj motor uglavnom ima iskljucivo novih u originalu, pa u slucaju potrebe za nekim vanrednim intervencijama moze biti potencijalno jako skupo.

Oslanjanje je standardno "federer", koje je izrazito udobno pogotovo u kombinaciji sa comfort sedistima i 17 felnama.

Opciono imas msport oslanjanje koje je izrazeno tvrdo, ali stabilno i sportsko pa ko voli, a vece felne takodje narusavaju udobnost, doduse osetno manje nego runflat gume.

Jos jedna opcija su adaptivni amortizeri, ali je to prilicno retka opcija i moze biti tvrdo skoro kao msport, a jos udobnije od standardnog u comfort rezimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili: 2015. BMW 520d F10

 

 Nakon oštrih linija prethodne generacije, ovu ''peticu'' odlikuje pomalo neubedljivo ''lice.'' Ipak, u prve tri godine proizvodnje F10 je prodat u milion primeraka, što jasno govori o instant popularnosti kod vozača. Takođe smo pokušali da saznamo i šta je to što premium automobile čini onime što jesu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...