Jump to content
FAS Goran
bratpuntisha

Fiat Punto mk.2 - menjanje ozvučenja, zvučnici i radio/head unit

Recommended Posts

2 hours ago, neshtry said:
U vratima 16.5" zadnji 10",samo HGT ima instalaciju za vufer

Hvala. A ostali podaci? Snaga? 4 oma, 8 oma?
Verovatno si mislio da su mere u cm?

Cini mi se da u vratima ima i mali zvučnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cm, sorry...
Podnose 4 x 50W of pure, proven MOSFET power koliko je mom Pioneeru izlazna snaga...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh u uputstvu. Napred u vratima vufer 165mm snaga max 40W, visokotonac snaga max 40W, pozadi 100mm snaga max 30W.
I boje ozicenja su obeležene.
Još jedno pitanje. Postoji li napajanje za radio koji daje 12V i bez kontakta? Odnosno jedna žica sa kako kažu "živom strujom"?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene radi bez kontakta, ali moj je imao aftermarket blendu i nije imao radio(neko izvadio) pa sam ja pazario Pioneera zbog toga što je išao i kabel za ugradnju. Samo sam trn za antenu kupio posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, neshtry said:
U cm, sorry...
Podnose 4 x 50W of pure, proven MOSFET power koliko je mom Pioneeru izlazna snaga...

Da podnose ali su velika izoblicenja kad se iole malo pojača zvuk. Verovatno je rešenje u zameni većih zvučnika u vratima sa nekim jačim. I eventualno zamena i zadnjih.
Imam neki sony radio nije loš davno sam ga stavio. Razmišljam o zameni. Možda neka multimedija sa većim ekranom i obavezno gps. Ne znam kakav im je zvuk. Ako to ne liči na standardne radije sa mosfet pojacalom onda nije to to. Ili eventualno na to dodati posebno pojačalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Koja je velicina zvucnika za fiat punta classic 2012 napred i pozadi? Vidim da u vratima ima 2 zvucnika i kod retrovizora 2 visokotonca, a pozadi isto 2 zvucnika. Koja je njihova velicina? 
Da li mogu da kupim samo svo sistemske a visokotonce da iskljucim samo?

Negde sam citao da je velicina 16.5cm/13cm a negde 16cm/13cm, a za visokotonce nigde nisam pronasao i formacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvucnici 16-16.5-17cm su ti u principu jedno te isto, nisu, ali...

Retko koji zvucnici imaju samo 4 rupe rasporedjene tacno na 16cm ili 13 ili vec koliko.

 

Uglavnom to izgleda ovako

 

8611018.thumb.jpg.32417efaf64a107f80e1a9a43fe17371.jpg

 

...bas iz tog razloga, da mogu da pasu na vise slicnih dimenzija

 

Pri tome, razlika izmedju 16 i 17cm je samo 2,5mm po rupi

 

Tema ce biti spojena sa nekom osnovnom temom o zvucnicima...poy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko1996

Tema je spojena sa postojecom, pisalo se vec o Classicu, pa mozes da pogledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam Fiat Punto Classic 2009. god 1.2 8v

Trenutno ozvucenje u njemu je dosta lose i bas me nervira. Tacnije, nije toliko los zvuk koliko je tiho... U pitanju je 

Nexon ap 1102r i zvucnici Xwave c06x4002. Trenutno samo pozadi mogu da se ubace, u prednjim vratima su umesto mesta za zvucnike one male "posudice", a ni kod retrovizora isto nema mesta. Pretpostavljam da se te plastike menjaju.

Da li mogu samo da zamenim zvucnike? Da li samo da dodam napred? Sta mislite da je najbolje resenje za ovo, a da pritom ne bude preterano skupo? 

 

Edited by Djordje1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas originalne niskotonce na kupujem prodajem. Za u A stubove. U vrata idu cini mi se 16 tice, nazad po dve desetke. Veruj mi mnogo znaci kad imas prednje i zadnje.
Ja sam kupio polovan auto, ali mi je jedan zadnji probio posle par meseci. Pa sam vozio bez njega. Misleci da kad ode i drugi necu stavljati nazad. Ali kad je probio i drugi, video sam da je velika razlika. Tako da sam kupio dva pionira za oko 30 eur.

 

Imas u sinko garage, potrazi ih na FB, i jeftiniju i skuplju verziju, prednji 16" plus niskotonci, kada sam ja gledao, bili su oko 10000din. Sad koliko si u mogucnosti... Guglaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me jos da li cu moci sve to da povezem sa ovim radiom? Pise da moze 4*45W. Pa sam mislio samo te u vratima da dodam. Ako mogu i ove u A stubovima onda super...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2020 at 7:29 PM, neshtry said:

U vratima su 16,5 cm,pozadi 10cm plus visokotonci u a stubu

Mora da sam lose napisao. Znam koliki su zvucnici, nego ne znam da li mogu i visokotonce da povezem. Ako sam dobro shvatio 4*45W znaci da mogu 4 zvucnika da povezem? A sa visokotoncima bi ih bilo 6? Ili se to ne racuna tako?

 

Hvala na odgovoru! Dok sam napisao pojavio se jos jedan odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj radio nije dobar, prvo njega promeni.

 

Fabričko ozvučenje tj zvučnici su sasvim pristojni i verujem da možeš polovne, ispravne i dobro očuvane zvučnike da kupiš dosta povoljno.

Ne možeš samo kupiti zvučnik i da ga ugradiš, trabaće ti adapter, a to ti je dodatni trošak.

Visokotonce povezuješ uz pomoć "filtera" odnosno skretnice. Najprostija skretnica je bipolarni kondenzator, recimo 2,2 uF ili 4,7 uF (ne mogu sada da se setim, možda ide i neka druga vrednost, zavisi od otpora i "rezne" frekfrence). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Pioneer ima 4x50w po fabričkim podacima i lepo radi sa fabričkim zvučnicima,imao sam i pionir ove zvučnike dvosistemce ali mu nisu baš legli pa sam vratio originalne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nužno da se stave skupi ili kvalitetni zvučnici i da će zvuk odmah biti bolji. Poenta je da se zvučnik svojim karakteristikama prilagođava kutiji u koju se ugrađuje u ovom slučaju, jer, kada se projektuje zvučna kutija u odnosu na drajver (zvučnik) onda može da se kutija poveća, smanji, ugradi bas refleks itd. A ovde, oblik vrata ne može da se menja, kako bi se postigao željeni efekat.

Nije nemoguće, tipa, neke pregrade, ukrućivanje prednjeg panela, eventualno da se napravi bas refleks ali, to još nisam video da neko radi u nekoj, normalnoj, jeftinijoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da nađem na forumu nigde info...da li fabrički radio za punta II ima dva ili četiri izlaza za zvučnike? Imam onaj obični kasetaš.

Prednji sa visokotoncima rade ali nazad, kada prikačim neki zvučnik, nema tona. Da li to tako treba ili je neko pre mene čačkao sa kablovima?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tesha

 

U temi, u postovima pre tvog, uvek se pominje da imaju zvučnike i pozadi, a od paketa opreme zavisi da li će imati i instalaciju za vufer u gepeku.

@vzr @shuxx @ortakov @Axic možda neko od njih vidi notifikaciju pa će potvrditi ili demantovati da i kasetaš u Puntu ima izlaze za zadnje zvučnike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...