Jump to content
FAS Goran
bratpuntisha

Fiat Punto mk.2 - menjanje ozvučenja, zvučnici i radio/head unit

Recommended Posts

Pozdrav svima. Potrebna mi je mala pomoc. Imam punta 2005-o godiste. Treba da menjam prednje i zadnje zvucnike na njemu. Ne bih se nesto bahatio. Ali imam problem sto ne znam koje i koju velicinu da uzmem. 

Prednje kod vrata kada sam merio, precnik im je 165mm, zadnji su manji. E sad. Jel imao neko situaciju kao ja? Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ti kažem da su prednji u vratima na tri šrafića!
Prednji su 16 cm,zadnji mislim 10 cm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jesu. Prednji na tri, a zadnji na dva. Ali sve zvucnike koje sam video, su na 4 srafica. 

Znaci mogu bilo koje da uzmem od 16cm i zadnje 10cm?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno kratko vreme imao 16tke pioneer, ali loše mu legli pa sam uzeo polovne original, bolje mi rade...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni.. u ko zna kakvom stanju... oko 1000 din... plus postarina 300din...

A imas nove u npr winwin...gledaj 160/165mm....

Za malo vise para oko ili vise od 2000.... novo....garancija...

Pa biraj.....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome je i caka. Mozes da dobijes dobre. A mozes i pred raspadanje.

Ja dam kupio Z10 2007 god. 53000km. I jedan zadnji je probio. Iskljucio sam ga. Za sad....
A i naravno zavisi kako ces ih koristiti. Ako pustis tihu muzikicu ili radio... tek da se cuje... ima da ti potraju i polovni

Ako volis da mu das po basu... da se cuje.... ti polovni nece bas da potraju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se cimam sa Tehnomanijom za neke druge zvučnike, ima 3 dana...i tu je šareno...

Tresu ovi moji polovni basove, sve pršti... Imam Pioneer radio, pa mogu da štelam preko ekvilajzera.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio uzeo u winwinu, sa njima se cimam za kosilicu...
Srbija brale...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledate nove pogledajte hertz, mislim da je daleko bolji od pionira, blaunpukta, jvc-a koji se valjaju po nasim prodavnicama za smesnu lovu, za te pare za koje se oni prodaju mozes da uradis samo reparaciju starih, sto je po meni mozda i bolja solucija ako je otislo samo vesanje...
Naci nekog ko to radi sa dobrim vesanjima i miran si, a fabricki zvucnik ce najbolje da svira sa fabrickom muzikom, uskladjena je snaga i osetljivost zvucnika.
A ako gledate nove vise gledajte osetljivost nego snagu, svi se oni frljaju sa snagama, a ako hocete bas snagu nista bez pojacala...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilno!
Ovi hertz na sliki su 163eur, ali mogu na 3 rupe..
2232d5458f492735d4119557087f4cf0.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam stavio Pioneerove zvičnike, visoki i niški opseg je gađao u rezonaciju u unutrašnjosti i sve se treslo, jedno mesec dana smo pokušavali da namestimo zvuk, (na jednoj stanici bude dobro, na druge dve prejak bas) i skinem ih... Uzmem od Peđe puntove, rade sa pioneer radiom ko blesavi...
Inače, po papirima, pioneer ovi, potpuno uharmonizovani sa radiom..
Moj zaključak je da pioneer ima bolji i veći frekventni opseg, ali da unutrašnjost u puntu nije baš najbolje urađena, pa trese...
Misli i o tome...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 

Novi sam na forumu a i generalno u svetu automobila, tek skoro sam kupio prvi automobil. Punto classic 2009. godiste. 
Iscitao sam par tema i brda tekstova, medjutim zbog nedostatka iskustva mislim da nisam povatao bas najbolje stvari oko samog ozvucenja a koje mi trenutno "pravi" problem. 
Problem se ogleda u tome da je izgleda desni zvucnik u prednjim vratima produvao ili kako se to vec kaze, prdi da se tako izrazim i tresti pri vecini tonova cak i pri relativno smanjenoj visini tona na radiju. Kad krene neki bas to je sacuvaj Boze. U levim vratima je koliko toliko ok ali kad skroz prislonim uvo zvucniku cini mi se kao da nece ni on jos dugo.
Nemam visokotonce tj one male koji su smesteni kod retrovizora, pozadi imam 2 fabricka od po 10cm precnika, oni su pristojni sta znam.

Ono sto me zanima a nadam se da mi neko moze pomoci jeste to da li bi neki polovni fabricki zvucnici radili posao ili pak uzeti ove neke od po 2-3 soma? Koliko sam primetio vecina tih zvucnika od po par hiljada su dvosistemski, sto pretpostavljam da to znaci da uz njih dolaze i ti visokotonci koji se moraju ugraditi ili pak gresim? Da li su ti aftermarket zvucnici koji kostaju po par hiljada kvalitetniji od fabrickih?
Nije mi krajnji cilj neko preterano "hvalisanje" muzikom iz auta, nego cisto ono da imam krsten, cist zvuk i bas pri nekoj normalnoj jacini muzike, eventualno da kvalitet zvuka ostane u granicama normale pri nekoj malo vecoj jacini muzike ako pesma bas pogodi mene ili nekog suvozaca. :D
Koliko sam se uspeo informisati precnik tih zvucnika napred je 16.5cm a ponuda za 16 i 16.5cm je cini mi se siromasnija od ponude sa precnikom od 17cm, negde procitah na nekom forumu, mozda cak i ovom, da se moze tu ugraditi i zvucnici precnika od 17cm bez ikakvih secenja i rezanja maske vrata, da li sam dobro shvatio ili gresim?

Marka radia je JVC, ne znam tacno model.

Par original zvucnika koje sam nasao na kupujem prodajem, jedni su polovni drugi novi, a a ove polovne je vec neko postavio u ovoj temi:
https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Zvucnici-za-auto/Fiat-Punto-prednji-zvucnici-34914146-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Zvucnici-za-auto/Zvucnici-Fiat-punto-3-i-Zastava-10-27377655-oglas.htm
 

Svaki savet, kritika, sta god je dobrodosla, jer tek ulazim u svet automobila pa i nisam bas nesto potkovan znanjem i iskustvom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po menu za cenu koštanja uzmi originalne, najviše se isplate, šaljem ti link... Koji ti je radio?

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Zvucnici-za-auto/Fiat-Punto-prednji-zvucnici-34914146-oglas.htm?filter_id=473873003#mhs0-1568613110637

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš citirati susedni odgovor...

Radio je sličan mome, kupi ove fabričke sa linka, 1000rsd plus poštarina i problem rešen...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna, ds mi kaze teh. karakteristike originalnih zvučnika u Punto Classic.

Veličina oblik vrsta sinusna snaga otpor itd.

I da li originalno postoji instalacija za subwoofer?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...