Jump to content
FAS Goran
bratpuntisha

Fiat Punto mk.2 - menjanje ozvučenja, zvučnici i radio/head unit

Recommended Posts

Cao svima

Trenutno sam u fazi mjenjanja zvucnika kao i head unita, tj radio-a.

 

Interesuje me da li mogu bilo koji 1 din radio da ubacim i da li su potrebni neki prikljuci i da li treba da se ide nekom majstoru da se neki kablovi ugradjuju i slicno ?

Da li imate neke zvucnike da preporucite i neki radio ?

 

Mene iskreno ne interesuje subwoofer ali ako ste voljni da podjelite svoje ozvucenje koje imate sa drugima, slobodno to ucinite, bilo bi mi super da imam neke setup-ove kao primjere po kojima se mogu orjentisati

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se radija tice, moze bilo koji velicine 1DIN. Sto se konektora tice, mislim da je u fabrickoj instalaciji u pitanju ISO konektor, ali svakako postoje adapteri sa svega na sve, a uz malo bolji radio obicno dobijes i adapter sa CN na ISO (npr sony Xplod koji ima CN200 16-pinski konektor), svejedno to se moze kupiti posebno. Iza radija ima sasvim dovoljno prostora da se ugura adapter ako treba.

 

Preporucujem bilo koje zvucnike visoke osetljivosti (od 90 do 93 dB), ja licno imam Kenwood-ove 93db i jako sam zadovoljan, to je nacin da se dodje do jako glasnog i cistog zvuka bez dodatnog pojacala. Savetujem izbegavati Magnat u sirokom luku (njihovih 200W na 80db reprodukuje isti zvuk kao i Kenwood 50W sa 93dB i to bez shuma pojacala). To je nesto sto ljudi malo teze shvataju kada se frljaju sa wattima i misle da je to onaj broj koji je bitan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vzr

 

E hvala puno, jeste ISO je kod mog Punta.
Jel mozes da mi linkujes ili napises model tih tvojih Kenwood ? Cisto da vidim specifikacije itd da uporedim

I jel kad si kupio svoje zvucnike, dobio komplet i prednje i zadnje ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.3.2018. at 5:25 PM, bratpuntisha said:

Jel mozes da mi linkujes ili napises model tih tvojih Kenwood ? Cisto da vidim specifikacije itd da uporedim

I jel kad si kupio svoje zvucnike, dobio komplet i prednje i zadnje ili ?

 

Headunit mi je SONY Xplod CDX-GT500 (https://esupport.sony.com/US/p/model-home.pl?mdl=CDXGT500&template_id=1&region_id=1)

Nazad imam Kenwood elipse 6x9" KFC-6959ie (https://www.cnet.com/products/kenwood-kfc-6959ie-speaker/specs/). Jako davno kupljene (pre 7-8 godina), prebacio sam ih iz Floride u Punta jer su brutalne.

Napred nisam nista dirao, imam fabricke ali ih ne koristim jer su produvali - samo ih ugasim preko fadera. Planiram tu da stavim neke bolje kada uhvatim vremena.

 

Punto pozadi ima slotove za jako male zvucnike, tu jednostavno ne moze da se stavi nista dobro. Jedina opcija je busenje daske i ubacivanje elipsi u nju (nije lose staviti neku perforaciju odozdo da bi se izvbegle deformacije daske zbog tezine zvucnika).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala puno, to mi je samo da se imam orjentisati eto :)
Skontao sam sad sve, samo jos da nadjem neke solidne jer sigurno su skoro svi zvucnici a i radio bolji od ovog mog fabrickog blaupunkta a i jedan zvucnik mi je bukao pa prdi.
Cim naletim na rupu ono preskace CD.



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace evo podataka do kojih sam dosao o slotovima za audio sistem od Punta MK2 (to su neki puntici koje sam imao prilike da premerim, mozda postoje i druge konverzije):

 

Headunit:

  • Velicina 1DIN
  • Povezivanje napajanja: ISO-A konektor
  • Povezivanje zvucnika: ISO-B konektor
  • Povezivanje antene: 90° koaksialni

 

Napred:

  • 165mm (6.5")
  • 3/4" tweeteri kod retrovizora

 

Pozadi:

  • 100mm (kod modela sa 5 vrata)
  • 130mm (kod modela sa 3 vrata - Sporting/HLX/ELX)*

 

* Ko zeli da koristiti 130mm zvucnike u fabrickim slotovima pozadi a ima fabricke zvucnike od 100mm, moze i to da se ubudzi jer ima mesta ali je potrebno dodati adapter.

* Za sve elipse mora da se reze daska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci, može li jedan savet..

na red došla muzika, s obzirom da mi je fabrički kasetofon i ozvučenje, imam viskotonce u stubovima, u vratima zvučnike i nazad na polici...malo bih to promenio, 

 

zvao sam  sinko garage, njihov predlog je

 

VC KD-151 - USB plejer sa AUX-om

Screenshot_17.jpg

http://www.sinko-garage.rs/auto-radio-uredaji/jvc-kd-151-usb-plejer-sa-aux-om

 

kao i set zvučnika

Hertz Dieci DSK165.3 (160W) - Dvokomponentni zvučnici 165mm

Screenshot_18.jpg

http://www.sinko-garage.rs/zvucnici/hertz-dsk1653-dvokomponentni-zvucnik-165-mm-0

 

sve zajedno oko 16000din

 

kakvo je vaše mišljenje o ovoj kombinaciji... mogu li se ovi zvučnici ugraditi... reče da  je za punta 165mm prednji zvučnici

treba li još nešto za ugradanju

valja li fabričko ozvučenje...

svaki komentar dobrodošao

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje & dodao printscreen-ove & prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zvučnici su mu OK naspram BOSE koje imam u Alfi uz su 1000rsd za par na otpadima, ako crknu...

Za ostalo ovaj pioneer podržava Android i može preko telefona. 

 

f0752de88ee04e18f41bbd7b60206646.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

78253804ae46ff879255b7f817dede7c.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenis ga da su fabricki zvucnici OK...

Bila je prva varijanta da uzmem samo CD/USB player...

Al rekoh uvek kukaju na fabricku muziku... pa rekoh da je menjam....

Bilo bi i pametnije i jeftinije da prvo zamenim CD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti cd, sve rešavaš preko USB ili aux.

A ti sa cd su i skuplji...

Kupi samo radio

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupicu ovih dana ovaj player...

Ali me cisto interesuje moze li neko da mi kaze koliko se u kvalitetu dobija sa Hertz Dieci DSK165.3 (160W) - Dvokomponentni zv u odnosu na fabricke zvucnike.

Hertz bije glas da je prilicno dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljen i postavljen pioneer MVH S100UB - usb player, dosta dobro se čuje, dok traju zvučnici, neću ih menjati, a kad stradaju od rokanja.... zamena za bolje....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra

Imaš hiljadu podešavanja za zvuk, namesti i uživaj

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zvuk sa Pioneera 100 puta bolji nego na fabričkom radiu čak i na fabričkom ozvučenjem. Plus USB i aux...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio i kod auto elektricara da poveze player tako da kad dam kontakt da se ukljuci a kad izvadim kljuc da se ugasi. Jes mu nesto prevezivao.. i tad je tako radilo... ali kuci nije htelo da se ugasi kad izvadim kljuc.... moracu ponovo kod njega
Zvuk je dosta dobar. A bolje zvucnike cu staviti kad ovi probiju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za radio od 2x50w odnosno 4x25w, fabrički extra...
Kod mene bas kada blebne zapitam kako li je tek onima sa veferom...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...