Jump to content
FAS Goran
neshaoct

500 za 200

Recommended Posts

Da bi uživao u novom Fiat 500 ne moraš da ga kupiš!

Veza, a ne obaveza

 

auto_banner_top.png

 

Neki ljudi razmišljaju o troškovima koje im naredna godina nosi, dok drugi misle o dezertu kojim žele da se počaste. Dok neki planiraju čitav život, drugi biraju kako da provedu dan. Novi koncept vožnje 500 za 200 omogućava ti da budeš među onima koji se prepuštaju svakom trenutku, bez brige o tome šta budućnost nosi. Vozi novi FIAT 500 bez kupovine i bez brige o održavanju.

 

Jedino o čemu treba da vodiš računa kada je tvoj ljubimac na 4 točka u pitanju, jeste nivo goriva u rezervoaru. Sve ostalo je uključeno u cenu.

Za fiksnih 200€ mesečno, bez učešća, tokom 13 meseci dobijaš:

 

  • Registraciju
  • Set guma
  • Redovan servis
  • Kasko osiguranje


Svakih 13 meseci svoj FIAT 500 možeš da zameniš za novi. Izaberi tvoju omiljenu boju i vozi automobil u nijansi koja će najbolje upotpuniti tvoj stil života.

 

paleta.png

 

Bez brige o održavanju automobila možeš da se opustiš i uživaš u savršenoj kombinaciji sa Fiat 500. Razmišljaj o sledećoj destinaciji i društvu koje ćeš da povezeš. Spremi se za avanture kojih ćeš uvek želeti da se prisetiš.

 

pannel-group.png

 

Uz neodoljivi spoj elegancije i smelosti, Fiat 500 prepoznatljiv je kao prava ikona stila. Zavodljiv, razigran, moderan - legendarni automobil sa prepoznatljivim karakterom.

 

fiat500_5-2.png fiat500_3.png fiat500_4.png

 

levo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je u pitanju operativni lizing gde mora da se da barem neko ucesce?

 

Ovo ispada dzabe. 200e x 12 meseci je 2400e.

Neka je prva registracija 200e, mali servis 100e i, recimo, da se na zimsko/letnje gume trosi 150e godisnje, kasko je oko 300e u prvoj godini,  ispada da je cena posedovanja automobila ispod 1700e godisnje za nov auto!

 

Ne zvuci malo, ali racunajte da svaki nov auto izgubi vise od toga u prvoj godini.

 

Jos nema zezanja sa prodajom, oglasima,...

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su ovako budili i ostale modele, bio bih vrlo zainteresovan!

Piše da nema učešća!

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, igor0511 said:

...gde mora da se da barem neko ucesce?

Nema učešća.

Pravna lica, nakon apliciranja za ''Fiat 500 za 200'', mogu dati depozit koji im se vraća nakon 13 meseci. Da li će davati depozit ili neće, zavisi od njihovog boniteta.

 

6 hours ago, Dukadin said:

Vazi samo za firme.

Finansiranje 500 za 200 fizičkim licima je moguće, ali pod posebnim uslovima. ''FCA Srbija'' će uskoro, na gore linkovanoj stranici posvećenoj konceptu 500 za 200, imati detaljnije objašnjenje oko uslova koje fizičko lice treba da ispuni da bi moglo aplicirati za ovaj vid finansiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo uopste ne zvuci lose za ljude kao sto su moji roditelji koje mrzi da naduvsju gume na kolima.

 

Samo da ih ubedim da voze Ficu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam sad zvao ovlascenog dilera, i oni kazu da vazi samo za pravna lica. Zvao sam i preporucenog dilera AC Kole, gde je jedna jedina osoba zaduzena za to, koja je na odmoru, pa tako nemaju nikakve informacije, sto mu nekako dodje krajnje neprofesionalno sa obzirom da pricamo o robi koja vredi 10.00 evra i vise. U svakom slucaju, da li biste vi mogli da nam pojasnite koji su to posebni uslovi pod kojima fizicko lice moze da dobije ovu akciju (a da nije da otvorim firmu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chronos

 

Ne važi samo za pravna lica, ali se dileri malo prave blesavi :D jer više vole da rade sa pravnim licima (smatraju da su im sigurniji za ovaj vid plasmana).

Na proteklom sajmu automobila, prvih troje ljudi (zbog promo aktivnosti u pitanju su javne ličnosti) je zaključilo taj aranžman, ima o njima i o ostalima na ovoj stranici:

https://www.instagram.com/fiat500serbia/

 

Ovaj program (500 za 200), ''FCA Srbija'' realizuje u saradnji sa svoja tri dilera (dakle, nije sa kompletnom dilerskom mrežom). AK Kole je jedan od ta tri.

Očigledno je da i dalje guraju ''po default-u'' stav kako je samo za pravna lica, iako su sa ''FCA Srbija'' dogovorili drugačije. Čim se završi kolektivni godišnji u FCA, kontaktiraćemo ih opet, da saznamo jesu li rešili ovu stvar sa dilerima koji su uključeni u program 500 za 200.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2018 at 3:06 PM, neshaoct said:

@Chronos

 

Ne važi samo za pravna lica, ali se dileri malo prave blesavi :D jer više vole da rade sa pravnim licima (smatraju da su im sigurniji za ovaj vid plasmana).

Na proteklom sajmu automobila, prvih troje ljudi (zbog promo aktivnosti u pitanju su javne ličnosti) je zaključilo taj aranžman, ima o njima i o ostalima na ovoj stranici:

https://www.instagram.com/fiat500serbia/

 

Ovaj program (500 za 200), ''FCA Srbija'' realizuje u saradnji sa svoja tri dilera (dakle, nije sa kompletnom dilerskom mrežom). AK Kole je jedan od ta tri.

Očigledno je da i dalje guraju ''po default-u'' stav kako je samo za pravna lica, iako su sa ''FCA Srbija'' dogovorili drugačije. Čim se završi kolektivni godišnji u FCA, kontaktiraćemo ih opet, da saznamo jesu li rešili ovu stvar sa dilerima koji su uključeni u program 500 za 200.

Juce sam bio u jednom salonu u centru grada i receno mi je da je ponuda samo za pravna lica i da je za fizicka jedina opcija kredit. Ima li nekih novosti, tj. da li se dileri i dalje “prave blesavi”?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo je (još od pre par meseci), da FCA ''disciplinuje'' tih par svojih dilera. Rečeno je da će poslati novi info, ali njega nema. Drugim rečima - i dalje je isto.

Nažalost, izgleda će ostati da je samo onih par ljudi (kao fizička lica) uzelo Fiat 500 tokom trajanja Sajma automobila 2018. godine, i to na veliko cimanje samog ''FCA Srbija'' da se to sprovede u delo.

Od tada do danas niti ima širenja ove opcije na druge modele (planirano je bilo i za 500X), niti je rešeno za Fiat 500 kada su u pitanju fizička lica. Kao da su dileri ''isterali svoje'' u tom svojevrsnom nadmetanju sa ''FCA Srbija''. Čudno, ali je po svemu što vidimo u praksi, ispalo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i mnogo toga u državi Srbiji, izgleda da je ova akcija poprilična farsa. Ne samo da ne mogu fizička lica da iznajme Fiat 500, već to ni pravnim licima ne polazi za rukom. Auto kuće se prave blesave, nude ugovor na pet godina (tako čovek otplati punu cenu auta!), a nejasno je šta se dešava ako neko hoće da vrati auto posle 13 meseci? Da li onda naplaćuju neke "penale"? Mnogi to uopšte nemaju u ponudi, a najjeftiniji model nema niko! Sve u svemu, jedan moj prijatelj pokušava već nedelju dana da uzme u zakup F500 za njegovu firmu i ne uspeva! Trebalo bi da se zamisle oni koji su smislili ovu akciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, dve nedelje je prošlo i moj prijatelj nije uspeo da nađe Fiat 500 za 200. U salonima su mu iskreni rekli da je to šarena laža, te da taj najjeftiniji model nikada i nije bio u ponudi. Većina salona uopšte ne radi ovakav zakup, a najbolje što su mu ponudili je Fiat 500 za 300 Evra! Znači, posle pozivanja skoro svih salona u Srbiji, odgovor glasi: može 500 za 300. Na taj način zakupac plati posle 13 meseci 3.900 Evra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se zainteresovao za ovu akciju (kao preduzetnik), tako da se nadam da će ove informacije nekome koristiti.

 

Prvo sam pozvao FCA (call centar) koji me je dalje uputio na AK Kole i gospođu/gospođicu Milicu Milošević.

Međutim, poslao sam i drugim dilerima upit za svaki slučaj.

Odgovor mi je upravo stigao od AKS-a (Luka Lužanin) i prenosim ga u celosti:

Quote

 

"Poštovani Miloše,

 

Dobar dan,

 

Nažalost ova akcija je samo za pravna lica i preduzetnike.

 

Što se uslova zakupa tiče oni su sledeći:

 

Ugovor se formalno potpisuje na 48 meseci sa mogućnošću da se potpiše dodatni sporazum kojim se zakupcu omogućava da se vozilo vrati posle 13 meseci bez ikakvih penala. Ugovorena kilometraža je 60.000km za ceo period zakupa.

U sklopu mesečne zakupnine, uračunati su Vam troškovi registracije, auto osiguranja, kasko osiguranja ( 0% učešća u šteti), redovnih servisa, zamena i skladištenja pneumatika, pomoć na putu, upravljanje štetnim događajima.

 

Garantni depozit se polaže i iznosi 1.000- 1.500 €

Jednokratni trošak obrade iznosi 65€ + pdv

 

Po meni dostupnim informacijama za sada nema ni jednog vozila na stanju. Rok isporuke koji fabrika daje je 60-90 dana.

 

Za ostale standardne modele Vam takođe mogu reći rate:

Lounge rata je 240€ mesečno sa uračunatim pdv-om, ugovor je na 4 godine, ugovorena kilometraža 60.000km ukupno za te 4 godine,
Sport verzija rata je 260€ mesečno sa uračunatim pdv-om, ugovor je na 4 godine, ugovorena kilometraža 60.000km ukupno za te 4 godine,
Cabrio rata je 280€ mesečno sa uračunatim pdv-om, ugovor je na 4 godine, ugovorena kilometraža 60.000km ukupno za te 4 godine."

 

 

Moja mesečna kilometraža se ne uklapa u ovu računicu, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...