Jump to content
FAS Goran
djomlao

Automatski menjači u Fiat/Lancia automobilima?

Recommended Posts

 

Da li iko od vas ima iskustva sa ovom vrstom menjaca ?
Ako ne licno, onda bar iz price sa nekim ko ima auto sa ovakvim tipom menjaca ?
Ili mozda da ostavite link gde bih nasao vise informacija o istom ?
U svakom slucaju, bio bih zahvalan na bilo kakvoj informaciji, jer bih hteo da uzmem Musu ili Ideu sa automatskim menjacem, a vidjao sam ga u ovim modelima, kao i u ostalim modelima Lancie i u  nekim Fiat-ovim modelima.

pozdrav !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nekih problema . Uglavnom neupućeni vozači ili mehaničari naprave grešku pa u menjačku pumpu koja radi umesto kvačila sipaju pogrešno ulje. Ako se tako nešto uradi uglavnom je problem posle sa elektromotorom koji je oko 1000 evra . To zna da boli posle i da se pokaje neko ko vozi ovaj auto inače drugo nije ništa posebno. Sličan menjač ide i u Lancija deltu isto 1,9 Mjtd ili 1,6 .

 

$_57.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari zanima me vaše iskustvo vezano za automatski menjač Lancia i Fiat prilažem sliku, da li se isplate i našta obratiti pažnju.

Konkretno me zanima Lancia Delta.

 

Hvala.

 

image2398.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danko77

Bilo je dosta reči o njemu u temama za Novi Bravo i Deltu. U principu automatski tj taj robotizovani menjač je okej jedino što je uvek uparen sa C544 menjačem (Fiat oznaka) odnosno sa M32 (Opel/GM oznaka). To "jedino" se odnosi na menjač kome često umeju da stradaju ležajevi usled konstrukcijski loše rešenog podmazivanja koje se sređuje na razne načine zavisno od očuvanosti menjača.

Najjeftinija i najbezbolnija varijanta je zamena ulja (što bi rekli do vrha) u samom menjaču i dodatak nekog aditiva za menjač radi poboljšanja karakteristika ulja. Najbolnija varijanta je reparacija menjača koja se kreće oko 200-250e komplet što nije mnogo. 

Sam automatik u smislu režima vožnje je ok.

Taj M32 menjač je išao u Deltu 1,6 dizel dok je u 1,8 turbo benzinac išao Aisin AF40 koji je pouzdan. 

 

U Bravo je išao sam taj M32 automatski u kombinaciji sa 1,6 dizelom.

 

Evo nekih postova da malo još pročitaš:

 

1

 

2

 

3

 

Uneseš VIN u e-per i sve ispiše. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji,

 

Imam problem sa Lancia Musa 1.3, godiste 2006. robotizovani menjac.

Kada kljucem otkljucam vrata, ako se ne cuje ono zujanje, nece da upali. Nakon nekog vremena, upali. Cini se da pomogne ako skinem pa vratim klemu. Ovo se ponekad desava.

Ko bi u Beogradu mogao da pogleda elektroniku i mehaniku koja upravlja sklopom menjaca?

Veliko hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...