Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Inace nisam dugo predstavljao auto,jer ne znam nikad da li cu taj automobil voziti 6 meseci ili 6 godina :)
Ali eto ,ovo jutro sam slobodan,pa reko da malo ubijem vreme :)
A i kakav je to drug-clan foruma kad nije predstavio auto...

A i da ne spamujem ljudima teme svakodnevno moji problemima...


Fiat Marengo 1.9TD 100 konjica
1998 godiste

 

IMG_20180326_082415.thumb.jpg.b23383561e01b750cb465f1ed82daf51.jpgIMG_20180326_082428.thumb.jpg.a792c8cace4fbae401c0a8ceb7052849.jpgIMG_20180326_082343.thumb.jpg.7afe8d23d1f42b058db37fc18997eca5.jpgIMG_20180326_082324.thumb.jpg.97fb6000737af5fbf535457b8dcd26b7.jpg

 

Kad sam kupovao auto nisam bio upucen u Italijanske motore,jos manje u dizele inace bi verovatno trazio jtd.
Ali se nisam ni pokajao jer rezervar svasta trpi .
Limariski je odlican,ima par tackica normalno ali nema korozije nigde...
Maksimalno utegnut i kocnice sredjene.
I na pun rezervar goriva trosi 800 grama ulja
Verovatno je brisajuca karika zapekla posto auto pali i radi najnormalnije i na jakom minusu ali mi se ne otvara motor nesto,prosli sam otvarao i to kad krene posle nema kraja...a i mozda u medjuvremenu dodje nesto drugo :)

Auto kao auto mi je bas legao lepo,moguce da cu se i u buducnosti drzati Italijanskih automobila ali se kod mene nikad ne zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, drugi motoric samo :)
A i ovaj ce da tera jos dosta cini mi se, ne pokazuje znake slabosti...
Isto se ponasa vec 18000..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te služi koliko ti treba, meni se sviđaju karavani, to sam i tražio, nebitna marka samo da je velik, ali...
I ti si slučajno u fiatu, na zdravlje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pre ovoga sam imao audi 80 na plin koji sam kompletno sredio...samo motor 800 e + kompletno ofarbao + trapovi + atest... Ulozio sam brdo... U medjuvremenu dobijem klinca i odem po kolica za njega...kad ja tamo a kolica ne mogu u gepek da stanu :D
Dodjem kuci i u oglas auto...
Prodam ga i u potrazi nadjem ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Daewoo Nexiu(Kadett E limuzina) sedan,kada su mi se deca rađala,ne mogu da verijem Audi nisu mogla kolica da stanu....

Super ti auto!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljna potrosnja ulja.Koliko su ljudi pisali ovde dizel ne pokazuje slabost ni kad je pred smrt.Mada necu da te plasim.Zelim ti da predjes barem jedan milion bez pipanja motora :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste dobra potrosnja.. Iskustvo mi kaze da dizel pred smrt tesko pali, a ovaj pali lepo pa me malo buni...
I na more se islo bez problema sa njim :D
Pa godišnje predjem od 15000 do 20000...
Spreman sam na sve situacije, tako da nije problem i ako izda...
A mozda naleti nesto i pre toga pa se ne sikiram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 1.9td je trosio 1l na 100km a palio je na dodir i to kroz prozor :D Zalepile karike i gotovo a kompresione bile dobre
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se desavalo nekom da mu auto dize obrtaje na leru? Stanem na semafor a obrtaji odu na 1200...tako minut , dva i vrati se u normalu...vec par puta mi se to desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obuven u letnju obucu :)
Proverio klimu i pusta na vise mesta, a kad bi krenuo da je sredjujem ko zna gde bi kraj bio....
Tako da sam kupio vetrobrane :D
2100 dindzi, valjda ce služiti necemu...
Desni malo zaklanja retrovizor, valjda mi nece smetati, na to oko slabo vidim... f8e44a2b809733b112b33da75452d008.jpg7ed346604f6488b1868de1bf6a6b5901.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mi servo volana...
Tezak volan bez serva u pm.
Ko zna, mozda je to bio razlog promena ler gasa, videcemo vec :) do tada, bildovanje ruku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procurela letva ili crkla pumpa???

 

Ako je varirao gas dok motaš, verovatno da je crkla pumpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on je dizao obrtaje kad mu se cefne...
Verovatno je pumpa otisla, al nisam stigao da zagledam posto sam na posao isao... Samo sam pogledao dal ulja ima...i bilo je..
Videcu sutra... Moze da se vozi ali kad dodje parkiranje na red tu je smejurija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, dajc, bildovanje...
Preparkiravao sam prošle godine jednog tam 4500 iz 64te pčelarski, natovaren, treba to motati :) a volan ko obruč što neki vrte oko struka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntić je ko dajc,mogu da mislim kako je sa Marengom....Jel ti volan radi na motorče ko na puntu?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Punticu je elektro servo, koji ima dodatni "City" mode. Islo posle na novije Fiate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...