Jump to content
FAS Goran
bit

Čime čistite sneg, led sa auta

Recommended Posts

Eto i meni zao da tom metlom kidam nov auto...dakle sta je resenje...rukama? Jaknom? Sta ima to da je nezno a skida sneg sa kola...za led sa stakla imam neki fini grebac plus ukljucim grejanje pa polako se to sve skine...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zezanja - sneg sa auta skidam sa metlom. Ali pritisak je tek toliki da sneg samo gurnem sa krova (metla čak i ne dodiruje površinu kola, jer je između metle i laka 1-2 cm snega), koji samo sklizne preko stakala, šoferke i haube. Cela površina je uvek prekrivena nekim voskom ili repelentom i redovno se pere, tako da i kiša i sneg samo klize sa auta. 

Na isti način čistim i sa onim namenskim četkama "za sneg". 

23 minutes ago, db_polish said:

svrni nemo da se stidis..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

 

Videću, možda na proleće ili leto. Pre dva meseca sam ga urnisao prilikom pranja - oprao, nasapunjao, delimično se površina osušila, nisam skontao da se osušilo, protrljao i kad sam spirao se usrećio. Ali žurio sam, jer me drmala korona a ne prehlada kako sam mislio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez zezanja - sneg sa auta skidam sa metlom. Ali pritisak je tek toliki da sneg samo gurnem sa krova (metla čak i ne dodiruje površinu kola, jer je između metle i laka 1-2 cm snega), koji samo sklizne preko stakala, šoferke i haube. Cela površina je uvek prekrivena nekim voskom ili repelentom i redovno se pere, tako da i kiša i sneg samo klize sa auta. 
Na isti način čistim i sa onim namenskim četkama "za sneg". 
 
Videću, možda na proleće ili leto. Pre dva meseca sam ga urnisao prilikom pranja - oprao, nasapunjao, delimično se površina osušila, nisam skontao da se osušilo, protrljao i kad sam spirao se usrećio. Ali žurio sam, jer me drmala korona a ne prehlada kako sam mislio. 
peri kad imas vremena nemas vremena nemoj prati auto...jednostavno eno da vis moje cereslo kaljavo sve jedva se vidi unutra je cisto al nema spolja dok se ne ugrabi visak vremena

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sneg sa metlicom koju uvek imam u kolima (efikasno, brzo), led strugalica ili brzi odledjivac sprej. Ne orem sa skidanjem snega, a auto je svakako izvoskiran pre zime. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, shortee said:

Nista mi niste rekli...mora ds smo svi i dalje pijani posle ovih proslava i jedenja...emoji3.png

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Rukavice na ruke pa čisti to kao čovek :D kak'e metle, kak'e pi*ke mame Živane :lol:

Led sa stakla sastružen onim za led i to je to, sneg uvek rukavicama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te je toliko strah mada ne znam od cega, svrati u neku prodavnicu plastike i kupi neku najmeksu cetku koju nadjes i gotovo. Ne cisti ga kao da je prasina na kokpitu nego izguraj ovlas sa auta, 1-2mm neka ostane slobodno :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, okej.. Grtalica i industrijski fen.. 

Pre

IMG_20210110_132028.thumb.jpg.de41726766a0e7cf3e7f67d477f4bfae.jpg

Posle, sledece jutro

IMG_20210111_082006.thumb.jpg.85a2af487ee065b8d6478a1c1a600652.jpg

Razmatranje body-kita

IMG_20210111_084244.thumb.jpg.88f9b572c43a63734bf1601b7aa2fd5c.jpg

 

Reference scale

IMG_20210111_085817.thumb.jpg.a336953097d155eb76258f1c84df7f0e.jpg

 

Ofc ume to mnooogo grdje da otkopas i tudj auto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metla je zakon, pod uslovom da je nova i da sa njom nisi drljao dvorište.. Manje će oštetiti lak ako preteraš, za razliku od četki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rukavice na ruke pa čisti to kao čovek  kak'e metle, kak'e pi*ke mame Živane 
Led sa stakla sastružen onim za led i to je to, sneg uvek rukavicama. 
Ocistio rukama...pita zena sto tako reko Axic mi reko...kaze *ebo te on

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u pravu je

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

A pazi sad, u tom snegu je sigurno bilo malo i prasine pa dok si skidao sneg sa kola sigurno si malo ogrebao lak, tu nema sta

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek juce primetih jednu manu LED svetala (posle 4 god posedovanja kola :D

Padao je sneg poprilicno i stajem i vidim zavejane farove sto se nikad nije desilo na Astri i Stilu - razlog je sto halogenke greju dok LED ni najmanje tako da sneg ostaje po farovima.


Nije smak sveta, ali pri voznji u planini pri jakom snegu bi verovatno nekog iznerviralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I u pravu je

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


A pazi sad, u tom snegu je sigurno bilo malo i prasine pa dok si skidao sneg sa kola sigurno si malo ogrebao lak, tu nema sta

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Vidim ja mico da sam ti na tapetu hahahaha ....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to kad sam rekao smejali mi se ljudi ( halogena vs ostale) :D
Shortee mora malo, neki dan :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra nema cak ni projektore na halogenkama. Apsolutno nikada nisam ocistio far od snega. Upalim kola i farove i za 10min sve cisto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj čistač sam kupio pre desetak godina, u kolima je samo zimi, iako je napravljen za pranje, ja ga koristim uglavnom za skidanje snega sa kola. U zavisnosti od količine, ali obavezno očistim cela kola, jer sam se par puta zajebo, pa ostavio malo snega. Ako ostaviš na krovu, po zagrevanju, i pri prvom kočenju, padne na šoferku. A ako ostaviš na haubi, često od brzine se skida i opet na šoferku.

 

kasnije su izašli, sa aluminijumskom teleskopskom ručicom, bitno bolje i lakše, a duže

IMG_20210111_142945.jpg

IMG_20210111_142947.jpg

IMG_20210111_142950.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto to cudo samo sa plasticnom drskom, nabio sam carape sa jedne i druge strane da ne grebe i to je to. Jutros ocistio ceo auto za dva minuta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pu ne daj boze ovu metlu nikome..to cupa sljunak iz armature ...to eventualno ako ima pola metra snega na kolima pa prvi sloj odozgo d skines..
Evo sta sam nasao kazu fine su cetkice ko zena pre nego sto se uzmete. d5542b5bc381fc23b3c0a5534730963e.jpga1f22743a68753654c71c724110a8e68.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, shortee said:

Pu ne daj boze ovu metlu nikome..to cupa sljunak iz armature

Mislis, cupa armaturu :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...