Jump to content
FAS Goran
bit

Čime čistite sneg, led sa auta

Recommended Posts

Neku preporuku, sa slikom, sigurno ima nešto dobro što nisam video.


Do sada, mala metla i ledo strugac obicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sneg metlom, a kad zaledi soferka imao sam neku tecnost iz Tempa, crvenu, super je radila posao. Sad imam neku brendiranu, u kolima mi je a kola sa zenom na poslu pa ne mogu slikati
Ujutru cu obe zakaciti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki preplaćeni đavo, drška koja sa jedne strane ima kao neku blagu četku, sa druge strugač, a po sredini je mekani rukohvat (kao neki sunđer). Plaćeno nešto preko 900 kinti, posle par dana vidim u Tempu takoreći istu stvar za 3x manje para :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti đavo sam i ja uzeo, danas, meni je ona široka mekana metla, kućna sa plastičnim gustim vlaknima, na produžnoj ručki i grebač bio odličan, ali ženka se žali ujutro kad ide, pa rekoh da pitam možda ima neke čarolije druge, ili je stvar u tome da ja moram da očistim .

Za tečnost za led prvi put čujem, prošle godine kad je baš bila zima, jednom sam morao mlakom vodom i bravu polivati jer je sloj leda, od ledene kiše bio preko santimetra.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neki plastični djavo, samo mi stoji kao ukras u kolima, strugac ne vredi nicemu, onaj deo gde je metla ispada kad ima više snega, tako da sam u retro fazonu, obicna metla i udri


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brave pre zime namazes onom tecnoscu da ne lede.

 

Obicni alat kod kineza kupio, 200 kinti. Sa jedne strane strugac, sa druge ona guma, a izmedju cetka.

Za zaledjena stakla samo onaj sprej za odledjivanje, za*ebi me struganja ujutro. Prsnes dva-tri puta i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshaoct said:
Neki preplaćeni đavo, drška koja sa jedne strane ima kao neku blagu četku, sa druge strugač, a po sredini je mekani rukohvat (kao neki sunđer). Plaćeno nešto preko 900 kinti, posle par dana vidim u Tempu takoreći istu stvar za 3x manje para  

Uzeo pre par godina tipa za 300 din, najjaca stvar ikad. Posluzi i za ciscenje patosnica :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metla sirkova i samo lagano i bez potpisivanja - za situacije kao jutros. 

 

WP_20180323_05_01_23_Pro.thumb.jpg.87271402aee496277cc0866f22fbd39a.jpg

 

A za led - ili neka hemija ili strugalica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama možda ne smeta, ali drugim vozačima može da napravi veliku štetu

 

187187-sneg.jpg

 

Iako mnogi vozači to ne rade, veoma je važno da pre vožnje uklonite sav sneg sa vašeg automobila. Prilično je sebično voziti se okolo sa naslagama snega i leda na automobilu. Policija ne sankcioniše ovakvo ponašanje, pa mnogi od nas to koriste da uštede par minuta pre polaska. Osim što će pogled iz vaše perspektive biti suženiji nego inače, što je toliko loše da ne zahteva dodatno obrazlaganje, tokom vožnje za sobom ćete ostavljati snežni trag koji će jednom ili dvojici vozača iza vas prirediti uslove kao da voze po mećavi.

 

Tokom vožnje dolazi do zagrevanja kabine i do zagrevanja motora. Krov automobila i poklopac motora najveće su površine sa snegom na automobilu. Kada se te površine zagreju, gubi se veza između snega i lima. Sante, tokom vožnje, mogu otpasti sa automobila i pasti direktno na kolovoz. Nikada ne možete biti sigurni kako će vozač iza vas reagovati na otpadanje snega sa vašeg automobila u toku vožnje i da li ćete time izazvati nezgodu. Takođe, ako naglo zakočite ispred pešaka, nagomilani sneg može poleteti pravo na njega. Rešenje problema počinje dobrom organizacijom. Kada osvane snežno jutro, morate da izađete iz vašeg toplog doma ranije nego inače i da pripremite automobil za vožnju. Najbolje je da metllicu ili vaše sredstvo za čišćenje držite van auta ili u prtljažniku. Na taj način ćete izbeći situaciju da se nagomilani sneg sa automobila sruči pravo na vaše sedište.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad mi to nije bilo jasno. Da idiJot vozi sa snegom na krovu... Pa je l' za toliko zapelo, za 30 sekundi koliko treba da svučeš sneg s krova?

Da napravis nekom ozbiljniji problem?

 

Baš danas kod Arene u kružnom toku (jedem se ceo dan, bila mi isključena kamera) je jedna "gospođica" na najbezbolniji nacin saznala zasto treba da ocisti skroz svoj Citroencic.

Zaletela se da udje u kruzni, i kad naravno ljudi u kruznom nisu stali, morala je da ukuca auto.... :D:D  Sav sneg je sleto njoj na soferku. Ali je bas onako ljuCki zatrpao. Tacno nije cistila od kad je poceo da pada.... Zena i ja smo se lepo najsmejali, a ona je morala da izadje tu da cisti soferku, jer ne vidi nista.... Ljudi u koloni iz nje su to pozdravili.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je i najbezbolnija kazna... Prošle zime na izlazu iz grada, lik isto vozi sa slojem snega, i kako se zaleteo, vetar podigao jednu ploču, i pravo na mene. Srećom se ništa nije desilo, ja ukočio, em držao odstojanje, pa sam je samo pregazio.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tantusi.
Jutros ispred vrtića Superb 2 fl, rupa u donjem delu šoferke na sredini, ostalo sve debeli sloj snega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je ćale za sve četke i strugače. Strugač se skida sa drške, pa može i da se preciznije struže,a i ima 3 strane kojima se struže. Praktično je nepolomiva. Skupa je, ali stvarno vredi. Oko 1400din. 

Kungs je proizvođač. 

kungs-4569_mega-is_566x400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ljudi da cistimo sneg sa kola...napadalo 10cm u jerkovicu ( ili sto bi zene rekle ju vidi ga 20 )...odo u ciscenje samo mi treba savet sta da kupim da mi ne grebe kola? Nov auto greota da ga mlatim sa cetkama nekim

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cime si cistio predhodnih 30-40god bez grebanja? :D Uvek se pitam kada vidim neku reklamu na fb za neki glupi proizvod za koga su bre ovo izmislili ali eto, svaka roba ima svog kupca, lepo kazu stari ljudi :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Mico pa ja nemam ni 40 godina zivota a kamoli ciscenja kola...punta sam cistio i cistim cime stignem al zenin auto jos nov i onda stoji na prozoru i ja ne smem ni da ga pipnem osim ako nije nesto svileno...evo sad sam uzeo fen i produzni kabl i susim joj kola ...salim se naravno.
Samo sam hteo da vidim jel ima neka fina cetka sto ne grebe farbu a skida sneg.eto

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvezi ga na puskiranje ali prvo ga potopi u glicerin :D

Salu na stranu. Zato je dobro staviti kvalitetan vosak ili keramiku na kola. Prvo sto se manje zadrzava sneg, kisa. Drugo bukvalno ga skines rukom sa kola. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek cistio sneg rukama, omlatim ga ekspresno za minut dva. Ne kazem da tako treba, ali sam tako navikao. :D

 

Ako zaledi staklo to mora da se grebe/struze.

 

Ali kada vidim da neko cisti sneg sa karoserije automobila sirkovom metlom ili strugalicom za led grebe po farbi mene uhvati jeza, bude mi zao tudjeg auta :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...