Jump to content
FAS Goran
Irena HGT

Fiat Punto mk2a/mk2b - Uputstvo za skidanje bočnih lajsni

Recommended Posts

Pre nego što počnem, daću vam neke detalje o ovim bočnim lajsnama. Postoji ukupno 4 (velika i mala sa svake strane), sve su napravljene od plastike, ali svaka je čvrsto zalepljena sa lepljivom trakom i ničim više.

Kada se uklone, ne ostavljaju nikakve rupe (kao na nekim automobilima što ostaje od žabica i slično)

 

Prvo će vam trebati:
1. Sunđer
2. WD40
3. Najlon za pecanje
4. Vruća voda u kofi
5. Strpljenje!

 

Sa vrelom vodom i sunđerom, nekoliko minuta prelazite preko lajsne, jer je Ideja zagrejati lepak, tako da se lajsne mogu skinuti. (Alternativna ideja je da koristite fen za zagrevanje lepka)

 

3.JPG.072f298511d9dfcaa8d98a7abeee8517.JPG

 

Provucite najlon za pecanje između vrata i plastične lajsne i povucite prema napred. Vucite traku vrlo polako dok ne počne da se odvaja od vrata. Zatim rukama držite lajsnu i polako je vucite ka sebi. Veoma je bitno raditi to polako jer ako prebrzo skinete lajsnu lepak će ostati na limu i trebaće vam čitava večnost da ga sastružete. Ovako to izgleda kada se polako skine, ostane samo malo prljavštine:

 

5.JPG.ffa5c380cfb81e74cf05737f4a8acba0.JPG

 

Ako ste požurili i ostalo vam je malo lepka na limu, to možete srediti tako što ćete naprskati WD40 i sastrugati noktom preko neke tanke krpe. 

 

6.JPG.5471fc57bcb520023d7b9061319d1d5c.JPG

 

I na kraju to izgleda ovako. :) 

 

collage.jpg.4824db1fbc37f00e664bbd1c869d3d1b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav lepak je u pitanju, ali za neke "standardne" (oznake na gepeku, nalepnice i sl...) iz mog iskustva od alkohola je daleko efikasniji medicinski benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan jos jedan glas za medicinski benzin.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :D 

razmisljao sam i opciju da farbam direktno, da ih ne skidam, samo zaštitim okolo i polako, al ne znam koliko bi to funkcionisalo :D

Edited by Stojke87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to posao, izdangubices boze sacuvaj, a moras i ceo auto da zastitis da ti ne padne magla.
Ja ih cak i nemam na autu, nije da nije dobra stvar, ali ja sam ga takvog kupio.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa...to je moje misljenje, svakako ces uraditi kako ti mislis da je najlakse i najbolje.
Pozdrav i srecno

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rage_man said:

Paa...to je moje misljenje, svakako ces uraditi kako ti mislis da je najlakse i najbolje.
Pozdrav i srecnoemoji41.png

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...