Jump to content
FAS Goran
kaskabgd

Lancia Lybra 1.9 JTD - kako se gleda prosečna potrošnja?

Recommended Posts

Na mojoj Libri bord greši - prikazuje manju protrošnju oko 15% - 20%

Dakle, ako bord pokaže potrošnju 5 - ja kapiram da je tu negde nešto manje od 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gresi to nista. Moze biti i greska pistolja ili ne bude uvek jednaka kolicina goriva koja preostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam resetovao bord, presao nekih 20km i pokazuje 7.2  Jel to to ili mora da se prodje 100km da bi imao realan podatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj gledati kad resetujes bord dok ne predjes barem 50km.Jer kad upalis auto pogledaj odmah aktuelnu potrosnju,10l pise sto je nije moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, pisalo je 10l ali odmah je krenulo da pada. Pretpostavio sam da mora da "provrti" malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa evo, posle par stotina predjenih km bord pokazuje 7.7  I cini mi se da je to to otprilike. Slabo se krecem po gradskim guzvama, na posao kad radim drugu smenu idem autobusom jer radim u centru i nemam gde da parkiram, kad radim prvu smenu odem kolima jer tad mogu da nahvatam mesto jer radim od 6. I u trecu smenu tad mogu i u zonu da stanem. Hocu da kazem da kad radim tecu smenu nema guzve kad idem na posao a kad se vracam preletim BG, bukvalno za 15 minuta stignem iz centra do vidikovca. Prvu smenu retko radim, ujutru opet prletim bg, a kad se vracam radim do 6 pa ne zapadnem u spic onaj najgori. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja o tome mogu samo da sanjam ali dobro, nek on mene ovako sluzi svakako ce da potrosi sve sto mu sipam :)  Jedna stvar mi nije jasna, cini mi se da mnogo lakse nabija potrosnju nego sto je skida.  Danas sam isao da operem kola pokazivalo je 7.8, to je jedna autobuska stanica od mene,  5 min cekao mesto da se otvori i  potrosnja skocila na 8.0   Onda narednih par dana vozim se do posla i nazad, kad veoma brzo prodjem bg potrosnja padne za 0.2-0.3  odnosno padne na 7.7-7.8   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze moj drugar kad ga pitas kako sluzi auto?Super,ja mu sipam gorivo i on me vozi.To je zato sto si presao malu km od resatovanja tripa.Jos jedna stvar doprinosi tome,to je kada se auto tek upali ,bord pokazuje nerealnu potrošnju od 10l.Inace sacekaj da ti upalik rezervu,odmah ma pumpu,sipaj 30l i čekaj da upali ponovo rezervu.Onda ces videti da li bord laze itd itd.Ili sipaj do cepa jos bolje.Inace ja bord pogledam nekad i nekad,u principu trosi od 6 do 6.5l.Nemam laku nogu na gasu ,sta vise dosta puta ga ziznem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na libri neće da mi pokazuje potrošnju. Svaki put kada resetujem pokaže 10l. Ako neko zna nek javi na 065 330-00-74 ili pošalje broj ovde da ga kontaktiram. Hvala 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...