Jump to content
FAS Goran
johnny84

Fiat Brava 1.2 16v - trese prilikom polaska iz mesta

Recommended Posts

Pozdrav forumasi. Greska je sledeci.

auto fiat brava 2001 1,2 16V

kad stanem na semaforu, raskrsnice ....svejedno,i krenem auto krene da trese svejedno kako pustim kuplung lagano ili brutalno da li motor hladan ili ugrejan.

Ako krene da  hvata kuplung krene da trese kao da nema dosta gorivo ili nije dobar mesavina

Jednom je izasao greska lambdasonda 1.

ali samo jednom.greska brisana pa mesecima nema.

Treba mi par savet, ha nekom desi ezt.

 

 

Edited by neshaoct
malo bolji prevod :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevod nije baš naj bolji,koliko sam shvatio trese pri kretanju iz mesta.Može biti u vezi seta kvačila,a u vezi geške LS1 nešto oko ubrizgavanja(dizne,map,maf itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee izvina sad sam video sta je radio moj lep i pametan telefon.

Bas tako kako kazes kad krenem trese ja sam mislio na sondu1.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam kupio auto meni se desava to da se bukvalno strese auto pri kretanju,doduse retko ali se desi. Procena je bila da je lamela i tako vreme ide,ide,ide i evo vec 60000 se vozi i to pretezno gradske voznje ;) A nacitao sam se ovde na forumu svega i svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne osetim na pedala kvacilo nego sama motor trese kao da nema dovojno goriva ili neema snage, posle kad vec auto ide i menjam brzine nista,sve lepo kako treba.meni tako izadje ako auto stane na lergas pa krenem trese.lergas mi je 800 ne varira tamo stoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto

Pre meseca smo menjali dihtung glave i onda je sve ocisceno.i klapna i usisna grana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda da je u putanju korpa.I ja sam na mom bravu imao isti problem...Zamenio set i sve bilo super.Nije u pitanju istrosenost lamele.Iz nekog razloga ne naleze kako treba pa trza pri polasku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to.Ne treba menjati ako se ne desava ucestalo ili ako coveka ne nervira.Jer evo ja sam presao 60000km a desavalo mi se od prvog dana od kad sa uzeo auto.Ne cesto ali se desi ponekad da se zatrese.Ja sam cuo da njih zeza druk lezaj jer je plastican pa usece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tresao kao blesav kada krecem. Smanjilo se kada sam ga zamenio,jer mi je i korpa bila raspad. Ne znam da li je na istom mestu kao kod mene,ali idi na neki kanal ili dizalicu i odokativno mozes da vidis. Ja sam se zgranuo koliko se ljuljao. Gumu zastitnu nisam prakticno ni imao.

 

20170425_164230.thumb.jpg.46062aec806206d7c8a309eb09e7dd70.jpg20170425_164443.thumb.jpg.d84d3ec650f0028f86e12ef65dc15b23.jpg

 

ovo je moj nosac koji se raspao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.8 dok sam ga imao tresao je par puta zbog smese goriva onako ceo aut ose strese tipa 1 mesecno. A na hgt-u se tresao zbog kvacila. Isto tako na hgt-u nije bilo bitno kako krenem jako ili nezno ono trese i to samo pri kretanju a kvacilo je bilo u ocajnom stanju,raspalo se na kraju tj.propala pedala,povremeno je znao da ne zatrese kad nije bio pod naporom pa sam uspevao da krenem bez da trese. A posto tebi izbacuje tu gresku lambde mozda je bas ona ako sigurno mozes da iskljucis mogucnost da je kvacilo mada ono sto sam ja do sad sretao kod drugara i iz licnog iskustva je kvacilo. Kod mene se javljalo da kad nabodem jak gas u 2-oj ili 3-oj auto ne vuce kako treba nego secka,tako da mozda da probas i to vezano za kvacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...