Jump to content
FAS Goran
bit

Fiat Stilo 5v 1.9 JTD 2004

Recommended Posts

Skinuo pa išao kupovati, zanitovao opet, mogao sam i šarafe staviti...

Pusti me u... Mogao sam završiti za sat ipo... Sad sam raskopusao čitava vrata

 

https://streamable.com/iletas

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završio to, nije bilo šarafa viška , ko što nekad bude, ali moraću ponovo.
Posao je stresan prvi put, drugi put limunada.
zvučnik sam izvadio pa još ne znam šta da uradim, kupim nove, polovne, ili da se zezam pa restauriram stare, to vešanje da obnovim, moram otići do kafane gde dolazi moj stari drugar koji se sa ozvučenjem bavi pro, a nikako da mi se da da odem, pre podne...
Inače uopšte ne znam zašto sam sam to radio... Verovatno iz dosade.
Pozdrav.
554b4942770fd432700d670dc95280a9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo...

FAP mašina, prvo paljenje od 15.avgusta 2020.

Ako se neko pita gde kilometar sat, tu je pored mene gde i miševi...

 

https://streamable.com/572buz

 I fini ler rad

 

 https://streamable.com/okgp87

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, tamo negde u u julu, ne ide fjato nikako dan, dva, gas do poda on ništa, odem kod mog majstora on sa vrata odmah vakum ventil turbine, dobro.

Kupim u prvoj online prodavnici fiatshop mislim da beše oko 6000din, piše da je švapski.

Majstor zameni i ono crevo dvokrako od filtera do motora i turbine, i uradimo mali servis sa filterom vazduha, bilo znojavo i verovatno par rupica čim je znojavo.

Fjato opet na nokat na gasu čupa.

2500 dinarijos ruke.....

 Odneo mu sutra dve tegle meda.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć prijatelji , auto na servisu, veliki servis 50000, mali, sajla ručne, i sitnice zadnja prskalica, amortizeri 5 vrata...
Neće da pali kao što je nekada (sumnjamo u regulator pritiska) to će sutra prvo paljenje sa dijagnostikom.
Nego maehaničar je imao problem sa nabavkom nosača motora (uklanjanje vibracija) uzimao je iz 3 prodavnice i ni jedan ne pasuje... On mi je ovu sliku poslao. Jel tsj treba ili...
0d12e84ee5214c2f1c04a74963e4e10d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da svi cilindri su proverereni 25bara, kao i dizne kod bošiste, sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 i preko ide kod novih motora, koliko znam :D
Sto ne stavis odma nosac od benzinca?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti, prepao me mehaničar, kže brže vergla možda je motor otišao, ima stariji ali odličan uređaj za merenje kompresije, ubacuje se kartica (papirna), ima iglu za iscrtavanje (prbi put gledao merenje), kad je prvi pokazao 25 pa drugi, treći, ostao četvrti kad je i četvrti pokazao 25, laknulo mi.

 

Zašto i kako od benzinca, koji.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bit said:

Ma pusti, prepao me mehaničar, kže brže vergla možda je motor otišao

Identican utisak kao kada prvi put tamo 2008., za JTD kupih Exide od 760A udarne struje :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od benzinca 1.8 bese, ne znam, iz razloga sto je odlican a jeftin valjda. Znam da svi stavljaju :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste od 1.8 benzinca, duplo je jeftiniji ali mora šraf sa starog nosača jer je od benzinca kraći. Mislim da je to to koliko me sećanje služi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, sutra ću mu to preneti za šraf, verovatno su mu taj i dali, rekao mi je da je kraći i da motor ostane na aluminijumu

 

 I da vidim šta mu je dijagnostika rekla za to teško jutarnje paljenje, koliko sam čitao, može biti pogrešno očitavanje temperature, map sensor, regulator pritiska i to je to

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dizne, pumpa , alnaser, akumulator,egr... :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javio mi jutros, kaže na regulatoru skače i pada pritisak od 40-90 bara(valjda).

Tako da će regulator ovog puta polovan biti naručen iz inđije, ženica daje garanciju.... pa ako nije on da ne bi bilo...

 

To što si pobrojao je prekontrolisano i ok je, ja sam sumnjao na dizne međutim bile su kod bošiste na stolu, sve su ok.

 

I moram šoferku menjati, kvrcnula, nova da ugradnjom 14.500, jel to ok, ili da pitam ovu gospođu iz inđije.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi samo koja soferka je u pitanju. Ako je slucajno nesto kvalitetnije (Saint Gobain, Pilkington), to je odlicna cena.

23 minutes ago, bit said:

ja sam sumnjao na dizne međutim bile su kod bošiste na stolu, sve su ok

Bas me cudi za JTD :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ću da zovnem i pitam, i zaboravih da mu kažem da je tonirana zelenkasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, bit said:

, kvrcnula, nova da ugradnjom 14.500

Slicno cenovna je moja, nije Gobain kao sto Ivan kaze, OEM i od njih su dosta skuplje. Ova moja je neki poljak, ok je. Menjao u Car Glass. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimali su ljudi svojevremeno Saint Gobain u nekoj firmi u Sapcu za cca 18.000 din za Stilo. Secam se da je bilo bas povoljno.

E sad, ne vozim Stilo vec skoro 4 godine, pa nemam ni blizu detaljnih informacija kao ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...