Jump to content
FAS Goran
bit

Fiat Stilo 5v 1.9 JTD 2004

Recommended Posts

I naravno čim čačneš jedno pojavi se drugo..
Od jutros pišti za zadnju desnu grupu...
Kao što se vidi korodiralo.d0dee60f6616e370c7f73d59a802668c.jpg4b98aed9a67e8ba8df0b5bd36187c7df.jpg

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde čisto nako jedna loša fotka78bf1d5b1fe1a901d54f59bce8405c90.jpg

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pao na boju, nesvesno, (mz crven mi bio, buba crvena, eskort crven, jedino Mondeo nešto crno ljubičasta) pisao sam gore na početku, tražio sam mondea ili c5 karavančinu a kupio ovo, i sad opet u stari mondeo nosi te gabaritnije stvari do pčelinjaka.

Sreća je u tome što uopšte ne razmišljam o autu.

 

 

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moree...nije stildza za podcenjivanje uopste :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kuku, sad će kad se vratim vući prikolicu manju, med, tako ove godine popucašmo s medom kao da nas je led potukao...

Od očekivanih tonu ipo dve jedva 400kg skupih

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto bre?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока


Losa godina za medare. Mnogo kishe, posebno za one koji se oslanjaju na npr bagrem. A i ovi poljoprivrednici prskaju insekticidima kada ne treba, a pcele su jelte insekti...pa tako ode i cela kosnica :(

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiša hladno vreme čitav maj, fapčina prešao pola Srbije, u potrazi za bagremom, gde god se namestim, jutro lepo sunčano taman ugreje nektar počne da ide, pljusak zahlađenje, gotovo, posle lipa isto tanko, mada je imala sve uslove, al eto, lipova šuma ima svoje ćudi, pa na suncokret nisam ni putovao nego oporavljao pčelu i spremao za sledeću sezonu...tako to sa prirodom ide.


Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo malo bio kod mehaničara, zamenjene kočione pločice, sileni prednjeg trapa, (mislio sam da je rame za za zamenu) jedan imao lufta, zamenio i ostale, i krajeve spona. Tako sam razumeo majstora, nisam se udubljivao u tematiku.

115 e ukupno.

Sedim u prirodi kuckam ovo, nisam ni znao da veverice tako skiče, uplašila se ona mene, ali i ja nje, iskočila na metar od mene

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj matori Italijan me je ovog leta prevezao preko 5000 km

A da nisam apsolutno ništa sem ulja zamenio, to je posao

Jednom sam ga oprao, a dva puta je pao sa nogara parkirao pored puta i kako naiđe veće vozilo, obori ga vazduhom

edd4b40284f5a5575984216d69538eb7.jpg48ef75c0d543aecfa0a509df73ddb0e6.jpgc7b782d47cca02ccf0542e4c741a66cb.jpg

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista lepse od 2 tocka leti.Pih i da bude kvar na skuteru 3-4 crvene u najgorem slucaju.Sad ima sem godisnje zamene ulja=600g ulja ima i registracija oko 5000din.Ja sam se sltako navozao sa dt 125 yamahom iz 93,samo sto je znala da srce lepo,al je isla svuda :D

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel sa njim ideš preko grane, tj - ulaziš u EU? default_biggrin.png

Redovno skoro svaki dan, kad je gužva samo prođem pored malo se pravim blesav kao i svi biciklisti i motoraši sem zapsdnih, oni stoje u redu po onom suncu između auta   Lepa su dva točka ali opasna. Ovaj troši oko 3.3-3.6l delova ima polovnih dosta, nije mi ništa trebalo ali ista situacija kao i sa stilom na svakom ćošku delovi Jedino što ima mali rezervoar, 200 km, 6,5 l to je jedino što mi smeta, pa uvek moram misliti o gorivu.

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nista lepse od 2 tocka leti.Pih i da bude kvar na skuteru 3-4 crvene u najgorem slucaju.Sad ima sem godisnje zamene ulja=600g ulja ima i registracija oko 5000din.Ja sam se sltako navozao sa dt 125 yamahom iz 93,samo sto je znala da srce lepo,al je isla svuda
Jes to ako vozis kineza. Drugatu za T max regler 100eur, mali servis 100eur itd.. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste novi delovi su skupi, šaraf od ulja onaj dole mesingani 1000 din , uzeo sam polovan a i on je bio 500..
I generalno za Piaggio dosta visoka cena delova u odnosu na to što voziš..

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana, žena kaže ugasio joj se auto u vožnji, uzmem stila u test vožnju, uravnotežim brzinu u 2goj na 2500 o i lagano popuštam gas, engine failure I ugasi se...
Upali normalno, opet slična situacija nebitna brzina bitni su obrtaji preko 2000 uravnoteženje i lagano popuštanje gasa, opet se ugasi...ako vozim kao početnik, gas, noga s gasa, ne staje, čim uravnotežim brzinu i gas gotov.
Kad upalim posle dva tri puta obriše grešku.
Pravac kod majstora, kaže nije to ništa, izvadio protokomer isprao ga klinerom izduvao vazduhom, 5min posla, bio sam malo sumnjičav, i eto kvar otklonjen, vuče dosta bolje, i turbina jače šišti sad, nije ni jednom više prijavio problem u ovih 100km.
Možda nekom posluži.
Ovo je prvi engine failure.
S servisom dogovorio da sad na sledećem malom servisu, očiste sve što je za čišćenje, sito i pumpu u rezervoaru, nosač filtera nafte, regulator pritiska, egr ventil i usis.
Da ne bi jedno po jedno, majstor predlaže i ova dva senzora obrtaja i radilice, to ću da vidim.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se setite da ima još šta da se očisti, a da nije komplikovano, napišite.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise mi lici na regulator

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Sta god da je ostalo pored toga sto si nabrojao, nije komplikovano
Ocisti turbinu, dizne, usisnu granu..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čitao ovde i sve mi je po svemu ličilo na regulator ili zapušeno sito na pumpi za gorivo, rezervoar, i to mu napomenuh, al čovek zna, očistio i .
A počelo je da se dešava kada je vožen prvo potpuno prazan rezervoar, pa napunjen do čepa, ja punio dok nije iscurilo napolje, pištolj iz daljine , pa sam pomislio da je vakum u rezervoaru, ili zapušeni odušci i sl...
Ma treba to sve očistiti, ima to godina, to je najmanje što se može na vreme uraditi.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad protokomer radi kako treba, pa pucaju sledeće slabe tačke, danas sevnula rupica na donjem crevu interkulera, možda sam ga i probio, ne znam, sutra opet kod majstora, šišti žestoko.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro, nista strasno svakako. Jeftine stvari, na svu srecu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...