Jump to content
FAS Goran
bit

Fiat Stilo 5v 1.9 JTD 2004

Recommended Posts

19 hours ago, bit said:

danas sevnula rupica na donjem crevu interkulera

Za crevo IC koje se naslanja na potkrilo (oplatu tocka), jos sam davno pisao u svojoj temi da ga treba preventivno osigurati necim okolo. Glupo konstruisano, tako da se crevo vremenom tanji i na kraju isece na tu plastiku. Ostavljao sam i slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očišćen regulator pritiska (kaže bilo je nekih "dlačica" na tom malom filteru u regulatoru), erg očišćen i zatvoren.
Hteo sam i pumpu na rezervoaru, ali sam odustao jer kako mi reče nije mogao od dole da skine rezervoar, nego treba sedišta zadnja da izvadi pa i od gore šrafove da popusti.
Pitam vas da li postoji način da se skine pumpa a da se enterijer ne vadi .

juče vozim uz brdo i čujem neki zvuk kao da neko srče na cevčicu za sok ali lagano, tiho, zvuk je od turbine ili nekog creva, ili nekog vakum creva, predpostavljam, dopire tačno sa leve strane u odnosu na vozača iz prostora za duvanje vazduha, u opsegu obrtaja 2-2.5. na brzinu sam samo pregledao lampom sve što se može videti deluje mi ok, a nije. Ako neko ima ideju pre majstora.



Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideje imam razne od vakum creva, creva Ic , izduvne grane ili pletenice do toga da mozda plocica na egr-u nije lepo stavljena i sl :D Mora da se pogleda


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć puklo donje crevo interkulera, danas zamenjeno, ali još po malo cvrkuće nešto ž, nismo mogli naći šta .

 

rew742.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povedi racuna da crevo IC ne dodiruje onu bocnu plastiku. Zna da se naslanja, pa od vibracija moze da se otanji i vrisne :) .

Pisao sam davno da se to obavezno proveri na JTD, kod sebe sam recimo cisto preventivno stavio jedno parce veceg creva okolo. I bio miran po tom pitanju svo vreme dok sam ga vozio.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo od starosti prska, mekana creva kao žvake ižvakane, pre mesec dva , gornje sad donje.

A ono gornje kako ga zovu (duže), probaću pojačati prvom prilikom kad opet bude na dizalici.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urađeno što sam tražio i što je bilo po redu.
Mali servis, zamena ležaja desnog prednjeg (nov, koji, ne znam, nije skf jer bi znao po ceni, odabir delova već 25g dajem mehaničaru koji mi održava auta, tako da se ni ovaj put nisam petljao sa tim, da jesam još ne bi bilo gotovo ).
Nađeni problemi, sajla ručne dotrajala i pletenica auspuha(ima rupicu, otuda šištanje ponekada, tako mi reče, sva creva su na mestu, pa predpostavlja da je od pletenice) to su sledeći servisi na redu.
Još jednom hvala na učešću.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh već dugo moje osnovno vozilo da vam predstavim

https://www.google.com/amp/s/www.ultimatespecs.com/car-specs/Ford/7217/Ford-Mondeo-1-18-TD.html/amp?espv=1

Koga zanima, mali potrošač za karoseriju.

Uzet sa 80-90000 na satu od poznatog trgovca 2002. Za fiata stila mama tata deda čukundeda i dalje.

Sada posle 18 g jedva 215000

Svi servisi i topla garaža

Slike takve kakve

bbb12bac9a5b80e3207a64b7f5c249a7.jpg75f25c93d6bd0e56777d251ccb71aed1.jpg3c7eb4138d796c72e3144c222b83adfc.jpg8d04d67f3acaaf27985f40f4983ec16d.jpg457a63b52a881f9d67ca34dd89f698c4.jpg3f424889260f584bf7e3fbbda9c54c1f.jpg

 i da gepek

 

 

 

 

 

60997c7d1736d68373293394e6014154.jpg

Ovo vozilo za mene je auto.
Lađa koja ne izdaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tamo od četvrtka do ponedeljka svake nedelje, korona ne korona, svejedno

 

Kad me vučeš za jezik 9f23f58f3a67c7b79e39f423e7784500.jpg137045cdb8bdfaa47130d0ca322c6b2c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih kad si ga kupio sa 80hkm, svaki sem juga bi ti posluzio odlicno :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam ponešto. Neki dan se vraćam kući ispred mene neki auto osetim dizel smrdi reko šta ovo mi curi i tako vozimo neki kilometar. Bacim oko na retrovizor kad iza mene štrafta a je.
Dođem do dvorišta parkiram se nafta smrdi za medalju lokva ispred auta.
Dignem haubu sve od nafte.
Uzeo alat skinuo onu plastiku sa motora dao kontakt poplava nafte.
Kvar od 150 RSD. Raspalo se crevo do pumpe u povratnom vodu ono redukovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimski dani otkrivaju kvarove.

Zamenjeni grejači, denso, 4 grejača i ruke 6500din

Ubačen nov akumulator, bio energizer 60ah, prema knjižici ovo mu je 5ta godina ubačen firecell 74ah 3g garancije 7700din.

Kotrljamo se i dalje bez lampica koje sijaju.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg .
Izgleda otkačio se, odvrnuo, distancer, ili kako se već zove, na granici spustim staklo, kaže carinik otvori gepek, otvorim, i kad sam zatvarao vrata vozačeva, krc, u param parčad prednje levo staklo.
Inđija radi i državnim praznikom, staklo 1000 distancer 500... Jbg ... d7c0e8537a5c4754814149dbf8d87d23.jpg9d968b9eb3bcad3a009ac3cc4b6afdcf.jpg

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je na mom puklo kod predhotnog vlasnika

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad "samo" da montiram , dobio par kila viška, treba tu klečati je.... ti šarafe kablove

Već mi muka

Celo staklo u vratima.... u sitnim parčićima

Ko kabriolet danas po ovom divnom vremenu.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, mogu misliti kakav je osećaj. 
Nezgodno kad na granici zakaže prozor. ;)

 

'Oće li sređivati Partizanski put, šta kažu? Ponovo počinju rupe da se pojavljuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je bila ekipa sa lopatama i asfaltom...

Od raskrsnice do vizića, levo na partizanski nisu.

Na to ne vredi krpiti, put pravljen za 5t, a šleperi voze, šuma se izvlači, dovoljno da tri četiri puna prođu, to pršti iza njih.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se nadao da moram i nitne skidati611b9d0e0625c77f3ba63c3d632a8b16.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ga odmah. A i znao sam da je takav po zvuku.

To sam ga ja prstom da probam elastičnost, truleks.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao kako se tačno to zove ali ovima treba samo vešanje promeniti, to sam kao klinac radio, ako budem imao živaca možda i ove repariram.
http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi%20za%20reparaciju%20zvucnika%20/Ve%C5%A1anja%20za%20zvu%C4%8Dnike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...