Jump to content
FAS Goran
Pluto

Nova aplikacija za telefone

Recommended Posts

Pozdrav svima, posto drugar i ja dugo planiramo neku aplikaciju da napravimo, a sve sto smislimo ima. Pala mi je na pamet ideja da naprimer aplikacija bude za cene delova i iskustva sa servisima. Naprimer neko ima Grande Punta i nadje taj model, zatim pod kategorijama ima sve od guma do svecica. Njega interesuje termostat i on nadje tu kategoriju i u njoj sam ja i jos par ljudi koji su menjali termostat. Ja sam napisao koliko sam platio deo, koliko ruke, gde sam menjao i kako sam zadovoljan, tu se nalazi i lokacija itd.

Naravno u razvoju bi bilo sigurno jos dosta ideja, pa me interesuje misljenje vozaca da li bi oni tu aplikaciju koristili i na koji nacin. Mozete da napisete bilo sta ovde, jer svaki podatak i informacija ce biti pribelezena i razmatrana, mozete i skroz drugu aplikaciju da predlozite itd.

Hvala svima unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba za diplomski rad / projekat - vrh ideja. Ako ocekujes neki drugi benefit od aplikacije, nazalost male su sanse.

 

Ima vec toliko foruma da je sve "vec vidjeno" i moras da ponudis nesto novo ljudima da bi presli ns tvoju aplikaciju.

 

I administracija ovoga je kosmar. Ima gomila modela, motora, razlicitih resenja,... onda treba resiti veze izmedju modela koji dele motor, npr 1.9 mjet u Saab 9-3, 159 i Astri.

 

Takodje, kako kategorisati delove kola tako da se svi snadju, a da ne bude aplikacija moguca za koriscenje samo majstorima, tako da neka bas pametna pretrags mora da postoji.

 

Onda samo delovi nisu dovoljni, jer vecini ljudi nije jasno sta nedostaje dok ne odu kod majstora, a kad odu kasno je za app.  Tako da trebaju i neke preporuke kako popraviti auto sto vec spada u domen ekspertnih sistema i tako.

 

Kao mogucnost potencijalne zarade vidim opciju targetiranja korisnika. Npr ja imam Astru 1.4 i posaljes mi notifikaciju kada auto Žika koji je 20km od mene ima mali servis za moj auto ns popustu 50%, a Žiku oderes za to :D naravno, pre toga mora aplikacija da ima ozbiljan broj korisnika da bi te Žika i razmotrio. A isto tako treba da pokrijes opciju da me ne spamujes za Leona jer je u garanciji.

 

Kada to sve resis, ima srecna okolnost da je Microsoft OS za mobilne pao na nivo statisticke greske tako da treba pokriti 2 mobilna operativna sistema. Ja bih tu isao na jedan od 2 pristupa:

 

1. Responzivan sajt koji ce lepo da izgleda na svskom uredjaju.

2. React-native aplikaciju.

 

Ja bih isao na opciju 2 jer je teza, bolja i sve i da ceo rad padne u vodu (sto je nazalost velika verovatnoca), imas iskustvo u cutting-edge tehnologiji i lepu referencu za posao.

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razmatrale su se sve opcije kako šta i gde. Na kraju je došlo do do toga da bude na principu Tapatalk aplikacije (ako je ne koristiš reci da ti slikam :D ) . Znači što jednostavnije, da sve bude sortirano po kategorijama, i da na kraju se pri odabiru modela u jednu od kolona napiše motor i sve što ima veze sa tim, posle tih kolona se nalazi tekst korisnika.

Naravno, prvo se pravi biznis plan koji će proći svaku moguću opciju i svaki mogući scenario svega toga. Ulazi su neke malo dublje detalje, kao i ono bitnije, probleme.

Pa znaš kako, teško baš da ću uspeti da plasiram na internet bilo šta bez 1000e...

Planirano je da bude završi rad, pa posle toga kao i sve jake firme da se krene malo ozbiljnije uz neku sreću.

Hvala ti mnogo na ovom tekstu, baš dosta znači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U danasnje vreme samo budalastine prolaze, bolje napravi neku besmislenu igru, tip bot pred vratima ili bot na telefonu i zaradices milione i bices poznat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To baš teško :D te igrice se igraju nedelju dana i onda je izbrišeš, tako da svakih par meseci moraš nešto novo da izbaciš. Ja bi ovo unapređivao vremenom, verovatno bi mi pala još neka ideja u kom bi smeru ttrebalo da ide. Ja mislim da vredi pokušati, pa šta bude, nikad se ne zna :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto nema na cemu :)

 

Uh nazalost mislim da je 1000e i malo za ovakav projekat. 

1000e ulaganja u marketing kampanju je ok, ali da to bude ceo budzet je dosta manje od prosecnog startup-a.

Radite drugar i ti, ali trebace neko i da azurira informacije, brise gluposti, administrira, testira,... samo je trosak objave iOS i Android aplikacije zajedno oko 150e.

 

Ali za zavrsni rad u potpunosti podrzavam! Naucicete nesto novo, lepo je iskustvo i ako se proda super, a ako ne radio si na projektu koji je lepa referenca za posao.

I uvek moze da se ponudi nekome ko bi finansirao takav startup. To je vec malo tezi deo price, ali racunaj to kao bonus ako prodje:)

 

Ako bude trebala pomoc ili neki savet slobodno pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000e za marketing i placanje iTunesu i Play Storu. Pvo ostalo bi mi sve odradili. Pretpostavljam da ma pocetku i nece biti mnogo posla, vise me brinu bagovi na pocetku, jer to tera ljude od bilo cega a kamoli aplikacije.. Ne znam, razmisljam jos uvek pa cemo videti sta ce biti od toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Napravi aplikaciju koliki popust daje koji plac i gde je 10% emoji3.png

Ma, kome to treba kada 95% placeva u SRB daje popuste :thumbsup: plus PA već ima svoju aplikaciju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...