Jump to content
FAS Goran
zrnke

Alfa Romeo 159 vs Opel Insignia vs BMW E90

Recommended Posts

Da svakako ,Alfa je bulja,u stvari svi italijanski automobili su bulja.Cela italijanska auto-moto industrija nema nista vredno hvale kroz ISTORIJU.

Zato opel i  wv imaju brilijantnu istoriju.

Nikako mi nije jasno sto ne kupite golfa 2 ili 3, askonu,vektru ili sl.,sto vozite italijansko biiip.

O trapovima ,sedistima,plastici itd. mozemo do sutra,sve sto zamislite sam vozio na taksiju za 37 g.staza i km.ni sam ne znam koliko.

Ne bih dalje ,prica je suplja i suvise pausalna,lici na ono,moj tata je jaci....

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Transporter131 said:

Da svakako ,Alfa je bulja,u stvari svi italijanski automobili su bulja.Cela italijanska auto-moto industrija nema nista vredno hvale kroz ISTORIJU.

Zato opel i  wv imaju brilijantnu istoriju.

Nikako mi nije jasno sto ne kupite golfa 2 ili 3, askonu,vektru ili sl.,sto vozite italijansko biiip.

O trapovima ,sedistima,plastici itd. mozemo do sutra,sve sto zamislite sam vozio na taksiju za 37 g.staza i km.ni sam ne znam koliko.

Ne bih dalje ,prica je suplja i suvise pausalna,lici na ono,moj tata je jaci....

Matori ova slika je vise kao sala,nisi skapirao(cisto da se tema podgereje):lol: Konkretno vecina ljudi voze zato sto nemaju para za Nemca:lol: Ja sam mogao da biram da kupim nekog golfa 3 ili fiat bravo,odabrao sam brava jer sam za te bedne pare dobio noviji dizajn,vise opreme,mladji auto i u koliko toliko boljem stanju od te 3 koju je vozio kurta i murta. Dakle Italijane kupuje samo "sirotinja" koja nema dovoljno para za dobrog nemca ili neko ko zaista voli Italijane ma kakvi oni bili. Cinjenica je da ih niko nece,i da im je prodaja bedna u odnosu na nemce tako reci ne mogu ni da prismrde.Opet kazem Italijani nisu losi,daleko od toga...Cak nude i vise opreme od nemaca ali dzaba...Opel mi ne pominji to je smece od auta :D Ma sta ima veze caskamo,svako ima pravo da iznese svoj stav ;) Ja ne mrzim italijane samo se vodim cinjenicom da ceo svet nece da ih vozi tj jedan mizeran broj vozi italijane.Nisam siguran ali mislim da je jedna skoda(kopija vw) napravila sebi put a fiat- alfa itd tapka u mestu i polako tone(sto se tice prodaje) ... 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm pa sad,nije bas mizeran broj.A ima nas , njih, koji su mogli da sednu u nemca ili kokosku(skodu).A reklama i gomila pod brendova ...:whistle:

Statistika je cudo,naj veca matematicka laz.:huh:

Sliku sam i shvatio kao salu,imam milion slicnih.

Vecina ljudi se skuplja nedeljom na poselu,manjina na espresu.Hebiga zivot nekom majka nekom maceha.

I da ne zaboravim,za to matori,placas espreso a ja cu ostalo:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Transporter131 said:

 

I da ne zaboravim,za to matori,placas espreso a ja cu ostalo:lol:

 

Haha,nisam mislio nista lose :D Za kafu nemas brige,to uvek moze :lol: a za poselo cemo se dogovoriti :lol:

3 hours ago, zunto said:

Iz svog kromnog iskustva, vece zadovoljstvo, bolju pouzdanost sam imao sa NENEMACKIM brendovima

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 

Sve zavisi na kakvo vozilo se naleti :)  Iz svog licnog iskustva poznavajuci ljude koji poseduju a i majstore,mogu reci da velika vecina vlasnika sa ponosom govore "nikad vise alfu" a majstori trljaju ruke kad je vide... Nikad nisam vozio alfu i kad pitam nekog mastora sta mislis o alfi  samo se nasmeje i kaze "bezi dalje od tog djubreta"Zasto im se "vuce rep" ja zaista ne znam :D  Iskreno meni se dosta modela alfinih dopada na oko,nije los auto.Secam se kad je izasla 159,kad sam je video odusevio sam se,brutalno mi je izgledala.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, danijel55 said:

Meni se italijani dopadaju i nekako po mojo meri su.Trenutna dva favorita njihova delta i 159. :D

Nisu losa vozila ali po mojoj meri nisu.Licno i bezuslovno volim Nemce u svakom pogledu(osim opela).Kad kazem nisam vozio alfu mislim na to da je nisam nikad posedovao.Mada nikad se ne zna mozda ce bas mene strefiti ta zla kob pa cu postati vlasnik neke alfe u zivotu:D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sasvim slucajno vozim lanciu.Trebala je se kupi citroen xsara,ja jesam tada bio mlad ali sam oduvek bio zainteresovan o automobilima.I odem da vidimo xsaru,kad Njegos kaze imam i lanciu.Meni palo na pamet delta xf relijska nisam znao da uopste libra posotoji.Mi je pogledamo spolja,bio skinut prednji branik,ruzna.Udjosmo unutra i to presudi.Nismo se ni pokajali oko toga.

I dan danas me jtd odusevljava kako se vozi,naspram tdi.Tdi umire na 3500rpm dok jtd vuce dalje i dalje.Takodje tdi teze poteze iz nizih obrtaja i nekako mi je prebucan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tdi ne umire na 3500rpm i šta sad? A iz nižih obrtaja ni ne treba da poteze, tj.ti ne treba da potezes jer ode plivajući. Plus meni max obrtni (320Nm) kreće sa 1800rpm...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo po 101 put, evo TDi-ja koji ne umire posle 3500rpm, u pitanju je 1.9TDi PD 130.

 

Eto još se nije raspao, sa 220ks je prešao preko 100.000km, nit je crkao turbo, menjač, zamajac, dizne....Sem peha sa pucanjem zupčastog 2 puta zbog curenja ulja, što je sređeno, i to je prošlo bez ikakvih posledica, nego je glupi kineski oil cath can pravio problem.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni uvek upadne u oči kod opela kako na centralnu konzolu postave hiljadu i jedan dugmić, a realno sve može da stane u par komada. Sve komande od multimedia dobiju po jedno dugmence, kao i klima .
I onda to sve izgleda onako "WOW".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve zavisi na kakvo vozilo se naleti   Iz svog licnog iskustva poznavajuci ljude koji poseduju a i majstore,mogu reci da velika vecina vlasnika sa ponosom govore "nikad vise alfu" a majstori trljaju ruke kad je vide... Nikad nisam vozio alfu i kad pitam nekog mastora sta mislis o alfi  samo se nasmeje i kaze "bezi dalje od tog djubreta"Zasto im se "vuce rep" ja zaista ne znam   Iskreno meni se dosta modela alfinih dopada na oko,nije los auto.Secam se kad je izasla 159,kad sam je video odusevio sam se,brutalno mi je izgledala.
Manite se majstora i njihovih predrasuda o modelima automobila....Alfa kao i svaki auto ima svoje mane ali je dizajnom vrhunska. Ko voli...samo napred. Pogledajte probleme vozaca nemackih vozila....isti su kao i problemi francuza i italijana.....Ko kupi krs od 350-400k ima iste probleme i neke specificne modelu. Svaki dan prolazim pored BMW servisa...uvek je guzva....Da li to znaci da je BMW los auto? Naravno da ne znaci. E sada, osim kvaliteta vozila postoje i navike vozaca, sklonosti,uspesnost kompanija da se pozicioniraju na trzistu i povecavaju udeo, marketing na internetu ( zvanicni i onaj drugi)...A sve to utice na nas stav o odredjenom automobilu...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Siciliano said:

Manite se majstora i njihovih predrasuda o modelima automobila....Alfa kao i svaki auto ima svoje mane ali je dizajnom vrhunska. Ko voli...samo napred. Pogledajte probleme vozaca nemackih vozila....isti su kao i problemi francuza i italijana.....Ko kupi krs od 350-400k ima iste probleme i neke specificne modelu. Svaki dan prolazim pored BMW servisa...uvek je guzva....Da li to znaci da je BMW los auto? Naravno da ne znaci. E sada, osim kvaliteta vozila postoje i navike vozaca, sklonosti,uspesnost kompanija da se pozicioniraju na trzistu i povecavaju udeo, marketing na internetu ( zvanicni i onaj drugi)...A sve to utice na nas stav o odredjenom automobilu...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 

Slazem se,skoro :D Ma to ljudi rade mali servis na bmw-u zato ima vozila ;)  Jeste,sigurno je internet marketing pomogao Nemcima,da nije toga propali bi :lol: Sta cemo sa prodajom  pre nego sto je "zaziveo" internet"?  U Italiju izgleda jos nije stigao internet:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poznajem Dada Bmw.Sto drzi Bmw otpad i servis u Gornjem Milanovcu.Kad god sam svaratio kod njega uvek puno dvoriste Bmw-a.E sad to je ono,kupis 2002 godiste presao 150k km za 3500e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam predrasuda Nemac ,Italijan ,Japanac itd.Vw i audi nikada ne bih uzeo,ne svidja mi se i to je meni kraj.Bmw uvek,alfa i lancia uvek.Pored toga moze honda ili mazda neka.Mercedes mozda ,kada budem bio u nekim godinama :D

Al najpre delta twin turbo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojka moze biti i sa sela ali auto samo iz DE :D Salim se naravno, ima puno dobrih automobila i drugih proizvodjaca ali ko jednom sedne u "premium" tesko ga se odrice. Ja bih uvek kao drugi auto u kuci radije birao neki Citroen DS, Afla Mito ili tako neki zanimljiv hatch iz IT ili FRA nego nekog Nemca. Pod uslovom da kao prvi imam nekog ozbiljnog Nemca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo DS5 i imam bas bas dobar u ponudi ali ovaj put stavljam potrebe ispred zelje... ne kazem ja da ne bih vozio neku dobru peticu 2008-2011, ne zato sto ne mogu da kupim mladju nego jednostavno ne zelim da dam vise para! Hondu sam vozio i vozicu je opet sigurno, sada sam vise za nekog karavana ili neku limuzinu sa bas bas velikim gepekom, suv nisam bas razmatrao, mozda Outlander ili X trail...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...