Jump to content
FAS Goran
zrnke

Alfa Romeo 159 vs Opel Insignia vs BMW E90

Recommended Posts

Neso, stvarno verujes u to da su Insignia i 159 automobili iste klase (zanemariti stvarnu pripadnost klasama)?

 


 

Edited by neshaoct
split Topic / update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insignia ozbiljno losiji auto od 159, tek su sa faceliftom 2013 popravili stvar da mogu parirati, doduse i dalje sa jeftinijim ogibljenjem, sasijom, enterijerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zrnke

 

Ti si izneo tu tvrdnju, pa kada već hoćeš, izvoli onda...što se kaže ''pokloni se i počni'' - obrazloži svoju tvrdnju. :thumbup:

Uvek onaj koji iznese neku tvrdnju treba i da je obrazloži...a, ne da sam sebe stavi u lagodnu poziciju po sistemu ''ae vi recite zašto nije''. Reci ti zašto Opel Insignia jeste, po tvom mišljenju, klasa za 159-ku?

Evo, možeš da kreneš od stavki koje je pomenuo @vagenovac

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vagenovac iznese stavove po principu "eto to je tako"..Pocinimo od enterijera, gde ne vidim da Insignija po bilo kom aspektu zaostaje za 159.. :)
 

Kvalitet enterijera na Insigniji je moguce opisati jednom recju..neunistiv :)

 

Evo @totti moze da potvrdi u kakvom su stanju bili enterijeri na Insignijama sa 200k..A da ne pricam da ih u Srbiju vecina stize sa 300+k km, pa su upravo zbog tog robusnog enterijera pogodne za spustanje kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate vozio sam povremeno insigniu 2013 2.0 130ks, do duse klotic, ima elektro sedista i kozni volan, mozda jos po nesto. Iskreno corsa D koju ima drugarica je uradjena bolje od nje.
Plastika je realno grozna, da li crna rapava ili ona sljasteca siva sto ide ispod soferke i stalno pravi odsjaj na soferci, kao da je prsla soferka, isto onaj muzicki uredjaj na kojem prikazuje i ventilaciju... je uradjen bedno, piksla ispred menjaca i plastika oko menjaca isto sivo sljastece... u auto prvi put seo sa 83000km sad je otisla sa 10500, iskreno nisam video taj kvalitet o kome ti pricas, sto se mene tice kad bi presao sa 159 na insigniu, kao sa konja na magarca.
Opet naglasavam u pitanju je klotic, sedeo sam u Stefanovoj i deluje dosta bolje, ali ne mogu da donesem zakljucak kad nisam proveo makar neko vreme u njoj.
Da kilometraza je prava, auto je kupljen nov kod nas, i da na 100000 je vec poceo da lupa zamajac.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja apsoulutno nisam stekao takav utisak. Moguce da Insignija u osnovnoj opremi ima losiji kvalitet. Ja pricam o nekom normalnom -> visem paketu. Kod mene ni jedna plastika ne krci, sve je lepo uklopljeno i deluje dosta robusno i kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je insignia u nekom boljem paketu sasvim dobar auto, nije mozda po gabaritima neka velika klasa ali je ok.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:
Insignia ozbiljno losiji auto od 159, tek su sa faceliftom 2013 popravili stvar da mogu parirati, doduse i dalje sa jeftinijim ogibljenjem, sasijom, enterijerom.

Gde nadje taj podatak? 159, saab 9-3 i vektra c su razvijeni na istoj gm platformi. Kada je pukla tikva alfa je nastavila sama a saab i vectra c su preuzeli zu platformu. Zbog debakla sa vectrom c Opel je od nule poceo sa razvojem i tako je napravljena Insignija. Indignija je najmanje 10 godina u tehnoloskom pogledu ispred 159-ke.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao ni da je ovde krcala, ali je stvarno odvratna pod rukom i na pogled, bas izgleda kao reciklaza. Koza volana je bas ocigledno skaj i to neki bas jeftin.
Ono auto potegne lepo, u startu sam mislio da ide bas dosta bolje od mog stila, medjutim posle malo duze voznje sam primetio i da se brze zamori, tipa na magistralnom putu ne mogu da preteknem par auta, a znam da bi sa mojim auto jos isao, jeste slabija ali samo 10ks, do duse verovatno je i teza. mislim da dobro lezi na putu ali na volanu je mlitava, za razliku od 159 gde stvarno osecas auto, po meni je 159 minimum koplje ispred.
mislim da sam kompetentan, dosta vremena sam proveo u toj insignii, a i u 159-ma sam svakodnevno.
 

25 minutes ago, zunto said:
Gde nadje taj podatak? 159, saab 9-3 i vektra c su razvijeni na istoj gm platformi. Kada je pukla tikva alfa je nastavila sama a saab i vectra c su preuzeli zu platformu. Zbog debakla sa vectrom c Opel je od nule poceo sa razvojem i tako je napravljena Insignija. Indignija je najmanje 10 godina u tehnoloskom pogledu ispred 159-ke.

To sto je 10 godina mladja platforma ne znaci i da je bolja, alfa je svakako imala drugaciju platformu od opela i saab-a, nastavili da ulazu gde je ovima bilo preskupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insigniji zameraju lezanje...to kazu profesionalci koji ih voze sluzbene. Kazu da j vectra c i poslednja omega ujedno posle ascone/rekorda poslednji kvalitetan Opel.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ko bre pise ovde losa insignia, da cujem
 
 
gif-2e6f6750355a31203d4632828677197b-V.thumb.gif.5bceb319e195defad01c5422281554d4.gif
Daleko da je los auto, ali daleko i da je bolji od 159
Salim se, ja sam ovo napisao za klota, pretpostavljam da je u opremi sve dosta bolje, ali sta covek dobija prodajom ovakve 159 da bi uzeo insigniu, ne znam kakva mora biti.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, bice prilike na nekom okupljanju da dodjem Insignijom pa da vidis kvalitet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko je 159 od vektre c i 9-3 sto se tice platforme i izbora materijala.

 

Opel je odustao od skupe platforme 159-ke i napravili su jeftiniji kompromis zvani Insignia.

 

Insignia je sigurno moderniji i komforniji auto, ali ako zanemarimo 3 godine razlike u proizvodnji, siguran sam da je skuplje uradjena 159-ka od Insignie.

 

Prednji, zadnji trap, most i td su jedinstveni na 159, ne deli ga ni Croma, ni vectra c, ni insignia, ni saab. 159 ima najozbiljnije vesanje, kocenje, cvrstinu, letvu volana to jest osecaj za volanom i jos svasta nesto. Sto se tice toga, gadjala se klasa a4, bmw 3 i bliza je njima, a nikako se ne uporedjuje sa kolima iznad.

 

Naravno sve to ima smisla za nekog ko zeli da uziva u samoj voznji i da bude u direktnom spoju sa autom i asfaltom. Ako je nesto drugo u pitanju, 159 je prosecno nebitan auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta uradiste čoveku od oglasa, a hteo je samo da oglasi prodaju AR 159.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ga hebe kad hoce da kupi krs od Insignije. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Ivan BG said:
Šta uradiste čoveku od oglasa, a hteo je samo da oglasi prodaju AR 159.

Kakav oglas? Jel ti vidiš u kojoj si temi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insignia samo posle fl...jbg on hoce da menja AUTO [ namerno ve veliko ] za autence...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa, Insignia,Saab u svakom isti dizel motor. :lol:

Over and over again. 

hOKPbwb.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zrnke said:

Pocinimo od enterijera, gde ne vidim da Insignija po bilo kom aspektu zaostaje za 159.. :)

Nisi rekao da zaostaje, nego da je toliko bolja od Alfe 159 da nisu u istoj klasi više. :D

 

28 minutes ago, zrnke said:

Ja pricam o nekom normalnom -> visem paketu. Kod mene ni jedna plastika ne krci, sve je lepo uklopljeno i deluje dosta robusno i kvalitetno.

 

Ali je fora što je to i dalje sveeee plastika. Eto, u jednom jako visokom paketu opreme Insignie, svuda ispred tebe je....plastika.

Sa druge strane, pogledaj Tićminu Alfu, ili Savinu, ili Ireninu :D ...umesto svuda plastike imaš aluminijuma koliko hoćeš. Zna se, što auto ima manje plastike a više kvalitetnijih materijala tipa drvo/aluminijum/karbon, to taj auto ima skuplju/više premium unutrašnjost. Pa, ''piano'' je postao popularan ne zato što je posebno kvalitetan, nego zato što je jeftin, a izgleda mnogo skuplje i kvalitetnije nego što stvarno jeste.

 

Bez obzira na nivo opreme, svaka 159-ka ''leži'' ovako...i to je ono što je @Sava malopre pomenuo:

 

 

@zunto

 

Napisali su Sava i @Kuvalja oko izbora platformi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova "prepirka" oko Alfe i Insignie me podseća na čuveno "Posvađaše se oko ćirilice i latinice a na kraju se kod sudije potpisaše palcem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...