Jump to content
FAS Goran
zrnke

Alfa Romeo 159 vs Opel Insignia vs BMW E90

Recommended Posts

1 hour ago, Kuvalja said:

Pa ko im kriv sto nisu izbacili na vreme cr, nego tacno 10 godina kasnije?

A i taj CR im onda bio ''lažan'', :D tj. sa lažnim ispunjavanjem euro normi, kao što smo videli u dosta verzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto mi bude zao sto ce ovakav Nešin tekst da procita neki Nikola JTD i napisace kako se 307 zagreje na daljinski, a 159 ne ☹️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor sto meni odrzava libru,tacnije Njegosev mehanicar,vecina zna ko je njegos.Vozio je libru,a4 b6 i sada vozi 159.Zadovoljan je sa njom vrlo.Jos je u pitanju 1.9 150ks.Tako da ne verujem da bi majstor kupio auto koji je los,a zna kakvi su im kvarovi i sve jer pretezno radi italijane u radionici.

cak si negde pominjao da hdi nece da trosi 12l po gradu,znaci 159 od 120ks ti je trosila 12l?Znaci ovde nas Ticma laze za potrosnju 2.4 Q4,po tvom pisanju ona bi trebala 20l da trosi? :D:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Samo sto je bmw prodao 500 hiljada serije 3(ali godisnje,ahahaha)  a alfa 200 za vjek vjekova :D Aj da malo povecam za alfu "Around 240,000 cars were built." ukupno

 

ScreenShot008.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A golf prodao milion, ok bmw bolji, ali uporedivo, sto nikako ne znaci da nisu u klasi ili da je alfa smesna kako neki ogorceni nemaci pojma pokusavaju da prikazu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocete da vam snimam razgovore koliko sam za ovih dve nedelje pravo dobrih njemackih vozila dobio u ponudi za zamenu, zasto kada su A4 i A3 kvalitetniji i bolji u istoj ceni ili onaj Tuareg kojeg sam spominjao.... ili mozda jedan Superb koji je pregazio ko zna koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi pricaju bez ikakvog iskustva, nije problem kada ne znas, nego kada ne znas, a lupas :)
Tastatura vozaci :)

Moj bivsi bmw pre alfe, sa kojim sam bio prezadovoljan :)


d9f6963294575e2b54042c0e634dfa08.jpgee19cd266416a88bb8e58dfc951840af.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Nikola JTD said:

Bmw 320d na pola puta do posla je na radnoj, vw isto kao i BMW.

Aj da spomenem kad je i ovo merodavno za poredjenje, kum se ubi kukajuci na radnu tepmeraturu i grejanje u Superbu, 3-4 godine starom, 2.0 TD, 170 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno nema prostora porediti kvalitet materijala i izrade unutra u 159 i Insigniji. Meni se insignija godinama dopadala do pre 2 god, kada me drugar provozao u svojoj sa 13 000km, 2.0 neki slabiji motor. Koliko sam se smorio! Zvucne izolacije nigde, materijali kameni, jos uvek je imao miris ''novog'' ili ti plastike nove Dacije Logan. Od tada sam samo cekao ono sto je i trebalo da se desi da taj opel propadne, kupi ga neko drugi, pametniji. Na 159 se nije stedelo, cinjenica je da su malo preterali u tome, te je krajnji ishod mase pozamasan. 
I pored svega bih razumeo prelazak na npr insigniu 2.0 turbo ako ti se vozi neki laksi auto, posebno laksi u nosu itd al da je mladja bar 5 god.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2018 at 1:44 PM, Kuvalja said:

Do pojave cr kod vw najbolji motor im je bio od 105 ks, a i on je aljkav, sto turbine, sto kompresori klime sto zamajci...

 

Ja u zadnje vreme pocinjem da mislim da je JTD bio greska, a ne ostali motori.

Neverovatno mi je da niko vise ne moze da napravi neunistiv motor, vec samo idu na gore.

2.0 mjet je ok, ali nije bas na nivou JTD. 1.6 mjet je gori. 

2.0 TDI nema vise decije bolesti da zvekne nesto na 100 000km, ali i ne vazi za motor koji ce preci milion km. 1.6 je krs.

 

O turbo benzincima male kubikaze ne vredi ni trositi reci. Mislim da tu prednjaci 1.4 tfsi 150ks koji moze u toku voznje da se prebaci na rad na 2 cilindra. Tek mi to deluje kao tempirana bomba.

 

Tako da mislim da je planska strategija napraviti motor potrosnim delom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzimao zadnji auto, gledao sam i alfu 159. Jedna opcija je bio drugar da doveze iz DE, on je u Stutgartu i gledao sam 100km od njega oglase. 159-je je bilo u tragovima, skoro pa ništa... dok je pasata bilo mnogo, kao i audija kao i BMW-a...
Kad sam bio u Austriji par nedelja, u okruženju ljudi kod kojih sam bio niko ali bas niko nije vozio Alfu 159, ne sećam se da sam i jednu video...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au kakva diskusija  :lol:

Svaki auto ima nesto svoje pa shodno tome ljudi i biraju sta ce za svoje pare da voze. 

Procitah ozbilj pljuvanje Alfe pa cu ipak da se ukljucim da branim cast.

Iskreno 159 nisam vozio, imam ljudi u okolini koji je voze pa ipak necu o njoj detaljno ali spominje se neka superiornost Nemackih brenodova kao da su savrseni.

Imao sam Audi A4 S-line 2.0 dizel. Najtvrdji auto koji sam vozio, otkida bubrege i kicmu pomera iz mesta. Prelazak preko lezeceg policajca je svaki put bio bolan. Uljna pumpa koja se pokrece preko one osovine koja je sestougaona necu da komentarisem koliko brzo stradava a potrebno je da se skida karter i gomila posla. Prostora u kabini ima za vozaca i suvozaca a nazad je mogao samo sinu u sedalici. 

 

Tast je imao X3 BMW, vozio sam nekih 7 dana i supruga je molila da mu vratimo auto jer ima bolove u ledjima.

Broj kvarova i cena odrzavanja je je u skladu sa cenom auto, skupooooooooo.

 

Drug dobar je kupio u Bosni BMW 330 d nov u salonu. Do danas presao 200 000 km.

Remenica sa gumom zamenjena kosta kao otrov. 

Plivajuci zamenje, kostao kao otrov

Turbina zamenjena.....standardna cena za turbine.

Koza na volanu i na rucki menjaca kao da su besni psi grizli.

Neko ko je vozio pre toga Fokusa je rekao "BMW nikad vise u zivotu"

 

Ima ovakvih primera jos.

 

Nista od navedenog ne smatram za lose automobile jer sam se uverio da svaki auto ima neke "mane".

Davati izjave kako je neki brend superioran i bez greske, je u najmanju ruku smesno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorena je nova tema sa jednim brojem postova postova iz teme na kojoj smo:

Koja su kola to bolja od Moskvič...oooovaj Nemca :)

 

Deo postova oko načina vožnje prebačen je ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59517-10-najgorih-navika-u-vožnji/&do=findComment&comment=1433979

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema se svela na koji je to sve auto bolji od 159 i koji je to bolji od audija. 

Insignija odsvirala svoje na drugoj strani vec :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagenovac koji vozi Alfu, tebe niko nece za ozbiljno da shvati brt
Će kažu ljudi da si poblesavio po mozgu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi je bolji od Alfe zato sto kada kupis djubre koje je preslo pola miliona tripujes da je presao pravih 167000km zato sto ima enterijer pravljen za prevoz dva metra drva i lebenica, eto nekih prednosti...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...