Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Uzmes silikonski sprej(onaj veci) koji sluzi da zastiti,podmaze plasticne povrsine..itd,otporan na temperaturu i uv zracenje.Ima da povrati te crne plastike da ni sam neces verovati u poboljsanje.Kada sprej "spadne" preprskas ponovo i cao,a ne spada tako brzo..Mislim da je veci negde oko 700dinara.Ja ga prskam na spoljne lajsne,brave,kedere..itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, gile smederevo said:

E sad, sta farbari imaju specijalno za to-voleo bih da znam...:huh:

Nešto u spreju, ne znam kako se zove...uglavnom jedna varijanta toga za crne stubove i plastike, tj. za ovo:

 

5aa422509b00e_download(19).jpg.935c2a9f6853012c6e15a727570bb9c9.jpg

 

...ako je fabrički hrapava crna boja (ima kao sitna sitna zrnca), biće i nakon prskanja tog sredstva jer ih u sebi sadrži. Prvo se malo ošmirgla, očisti, i onda nanese sloj toga, bude isto kao fabrika. Urađeno mi to na Stilu na stubovima i one crne lajsne po krovu. Isto dobijen efekat ''hrapavosti''. I, kad je posle toga počeo da priča da ima i neko drugo sredstvo za plastike na branicima (koje neće da se spere posle par puškiranja kao silikon), ja sam ga prekinuo tu jer nisam hteo to da radim... :D tako da nisam čuo ni kako se zove, niti sam radio na Stilu. Ali, kontam da i drugi farbari imaju tako nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, bole-stilo.jtd said:

imaju , da ti oderu kozu sa ledja sa cenama ruku :D , to sve sam uradis caskom.

...da ne uvredim nikog, ali farbare najmanje volim da obilazim...jer zaradjuju na ljudskoj taštini. A da ne pričam kakve "profesionalce" i njihov rad sam vidjao...

Nebitno, probaću od najjednostavnije varijante-temeljno pranje, odmašćivanje, pa onda neko sredstvo  za obnavljanje plastike, neko spomenu i silikom sprej. 

Ako ništa ne da rezultat-farbanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile smederevo imalin za cipele neki kvalitetniji vodootporan i završio si posao, ima da se crni i kad predje voda preko njega nece ga skinuti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiče motora i problema s njim-ispostavilo se da je samo bobina na prvom cilindru bila za zamenu. U CH su sumnjali na dihtung glave motora,ali ispostavilo se bez razloga. Nakon zamene bobine, motor prede. :)

Probao sam je malo na parkingu u firmi i nazalost nemam dovoljno dugacku pistu da je zavrtim kako treba. Odziv na gas je jako dobar. Upravljanje je malo čudno, ali verujem da je zbog guma 175/65 r14 koje su malo veće u odnosu na fabričku meru.  Zadnje kočnice treba da se menjaju. Komplet diskovi i pločice. Mali servis i zamena svećica sigurno ulaze u spisak predviđeni radova, čim budem mogao. 

 

Za sada tražim rešenje za problem oko farbe koja je matirala. Što se tiče enterijera, treba ga osvežiti svakako jednim dobrim dubinskim pranjem. Osvežiti kokpit i ostalu plastiku. Nebo bi trebalo da se dobro očisti, mada me vuče da ga pretapaciram u tamno sivu, skoro crnu. Hteo sam i tepih da zamenim nekim dobrim polovnim jer je odmorište za nogu skroz izlizano. Kaze, tip sa otpada, da nema Pande mk2 koja ima dobar tepih. Čak i sa samo 50000km. :(

Moraću tu da smislim neko rešenje. 

 

IMG_20180402_134426.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, gile smederevo said:

U CH su sumnjali na dihtung glave motora,ali ispostavilo se bez razloga. Nakon zamene bobine, motor prede. :)

Nek' su oni sumnjali, šta te briga, zaot je auto tamo bio još jeftiniji jer su sumnjali na veći kvar. :thumbsup: 

 

Da se vratim samo na priču oko plastika...proban imalin (neki skup baš, ima kao sunđer gore na vrhu bočice...sve to potraje samo par puškiranja najviše). Farbanje plastika i miran si. :thumbup: 

Oko matirane farbe, nisam video koliko je matiralo, da li onako kao na Bravo/a ili Punto gde se počne ljuštiti, ili je samo generalno izbeledala boja. Ako je ovo drugo, možda bi moglo samo da se ispolira, ili nakon matiranja šmirglom da se nanese novi sloj laka na ceo auto...ne znam da li bi to pomoglo, a sve u cilju da se izbegne komplet farbanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekam procenu farbara, pa cu videto sta cu. :mellow:

Uglavnom, boja je samo izbledela. Nije "osmirglana" pa to malo izvlaci stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, danas sam se ceo dan zezao oko Pande i rezultat je odličan. Uradio sam dubinsko, osvežio enterijer, očistio nebo, spolja polirao...

Farbanje....jos je na "stendbaju"...

 

IMG_20180422_195307.jpg20180422_192002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji lonac i završetak montirani pre neki dan. Stavljene nove Beru svećice, uradjen mali servis, zamenjeni zadnji diskovi i pločice. Klima iskontrolisana. 

Ove nedelje ću da očistim usis jer ponekad variraju obrtaji na leru, pa će valjda to da ih stabilizuje. 

Inače je prava mala gradska prznica po načinu na koji se vozi...i traži da se vozi. 

 

IMG_20180420_165312.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih od drugara sirenu od 147ice, pa je ubacih u Pandu. Samooo, ne daje onaj dupli zvuk..malo sam zbunjen....:o

 

IMG_20180506_140246.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, jesu. Obe daju isti ton. Mislio sam će uparene da daju nešto drugačiji...ali crc. 

U svakom slucaju, bolje od jugićevskog bip-bip. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovde se zavrsava ova epizoda....Bilo je kratko i slatko, sa momentima ljute voznje. :laughing: Otisla je u ruke dobrih  mehanicara juniora u KV. Jednu su Pandu izvrnuli na krov, pa  se za ovu ''otvorio'' cale...Uglavnom, vise ce im pristajati nego meni, matorom :horse:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel jos uvek u planu ono sto si mi najavio?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, ono nemoj da propustis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu predvece sam je cinimise video u Rumenackoj,prilicno papreno vozena i koliko sam uspeo da vidim nisi ti vozio!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, probna vožnja. Ja nagovorio zainteresovanog kupca da je zaista pritisne...pao je već  na 4000rpm :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...