Jump to content
FAS Goran
GazdaBlagoje

Fiat Grande Punto - voda u vratima gepeka

Recommended Posts

Svaki put kada pada kiša nakupi se voda u vratima. Ne ulazi u tovarni prostor i sve je suvo al nekako udje u sama vrata i kada otvorim curi iz gumenih stopica sa strane. 
Nema nikakvih vidljivih ulubljenja u limu, dihtung na prozoru deluje dobro. Jel imao iko ovaj problem i uspešno ga rešio?

Po internetu ništa pametno našao sem da i drugi ljudi kukaju pa zato otvaram temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su rešili odvod...
Kao što si i sam naveo, nema nikakvih problema i vidljivih posledica...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta ako bude 10 dana kiša, a ja ne budem tu da redovno otvaram da može da pišne nakupljenu dozu i šta onda?
Jel moguće stvarno da je tako planski pravljeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti ulazi voda tamo gde kablovi ulaze u vrata.A izgleda da u ti odvodi zapuseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista zapuseno...tako su konstrukcijiski resili odvod. Voda se sliva i kada su vrata zatvorena samo sto ti to tada ne vidis. Vozim vec 12 godina grande-a i 12 godina voda curi na isti nacin i nema nikakvih problema osim sto mozes da budes poliven ako stanes ispod coska gepeka...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je meni i na Bravu, nema razloga za brigu.. I što kolega kaže gore, jedini problem bude otvaranje gepeka, ali se navikne čovek i na to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je veći pogodak to što na Bravu brisači bacaju vodu na vozačev prozor jer nisu napravili dovoljno dubok zazor da se voda ne preliva nego da ide dole.. Ako me neko razume šta hoću da kažem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stavite pipu....imate de da perete ruke na izletu.....cekaj....mozda je to dodatna oprema????:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije bas tako da nema problema curi mi voda na bravicu negde gde je ona gumica od brisaca ili odnekud.... prvo je blinkala lampica da je gepek otvoren na svaku rupu ... a jednom prilikom padala jaca kisa  i ispraznio mi akumulator skroz a sada nesvetli lampica ni kada ga otvoris ne znam cime to da zakrpim i dali moze ta bravica da se popravi nova je 25e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava ne moze da se popravi. Ja sam svoju skidao jer sam škrt i hteo sam da je nabudzim. Prvo sto da bi se otvorila moraju sve zabice da se polome. A onda ni elektro komponenta ne moze da se izvadi da se ne izlomi. Iskren savet kupi na otpadu i miran si. Ja sam svoju kupio za 20e sa kablovima. I mirna ti glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da otvaran movu temu, a čini mi se da je ova najpribližnija. 

Evo, voda ulazi negde u gepek. Posle ovih kiša primetio sam da je tapacirung gepeka mokar  u zadnjem delu. Ništa strašno ali ne mogu da utvrdim gde ulazi. Takođe, primetio sam da voda ulazi i na spoju zadnjeg vetrobrana i gepeka i kaplje po polici gepeka ali sumnjam da je to moglo da izazove i kvašenje samog gepeka. Da li je neko imao slične probleme, kuda bi voda mogla da prodje ako se utvrdi da nije curila niz samo staklo.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini tapacir gepeka pa polivaj crevom i proveri posle. Proveri i onu gumu ispod stop svetla, pogledaj i ispod antene

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budem bio u mogucnosti da prskam crevom na parkingu :) Gurao sam ruku pod tapacirunge ispod stopova , sve izgleda suvo.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puni mi se gepek vodom na GP kada je kiša.

Našao sam gde curi i gde bi mogao da bude ulaz vode.

Slika gepeka i gde voda ulazi je označeno crveno, a spoj neke git mase ilištaveć na drugoj slici je mesto gde voda možda ulazi u šasiju.

Danas sam skinuo tapacirung i sipao vodu flašom po delovima oko gepeka kako bih video gde prodire. Kada sam polivao po tom delu počela je voda da se sliva u gepek.

Da li neko ima ideju kako ovo može da se sanira u kućnoj radinosti ili mora to kod limara da se radi?

20221127_114730.jpg

20221127_114741.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi zivu gumu u farbari i zalepi ako je do toga

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno se tu stavlja neki sealer za spojeve kao sto je npr. body 999 , sikaflex 227, mada to se kupuje samo u tubi kao silikon ili na kilo u kutiji a tebi treba da umocis cetku jednom tako da sirova guma vrsi posao kao najjeftinije resenje a moze i providan silikon za to malo nece nista da mu fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...