Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nuova Bravo & Nuova Delta - ugradnja 2DIN aftermarket navigacije/multimedije

Recommended Posts

Hvala puno. Nisam još odlučio da li ću kupovati. Više se informišem kakva je to akcija i koliko će da me košta. Možda za početak naručim samo masku, ima ih sad i za 25eur. Ako i ne ugradim, lako ću je prodati. Ko razmišlja o masci, ja sam najviše rezultata pronašao kucajući "lancia delta autoradio mascherina" na Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, ja ove po malo gledam sta ima, pa mi zamazu oci one sa Alija u fullu za
Obzirom da nemam ni komande na volanu, cak mi ni to nece trebati kao dodatak (premda se na androidu moze upariti sa eksternim dodatkom za menjanje stanica/pesme, samo treba naci, pa drugi volan ni ne treba).

Eh sad ono sto nikako ne bih znao je, koje mape (posto navi u tom adroidu u 99% je iGO) koristi i kako se nabavljaju (premda negde pisu online update).

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, ISV_01 said:

Eh sad ono sto nikako ne bih znao je, koje mape (posto navi u tom adroidu u 99% je iGO)

na onim sajtovima sa T

izbacuju po kvartalima, precizne u broj, do sada nisam imao problema sa zadatom adresom...kartica u komp, stare mape delte, nove prevuces i cao, to je to...sve fercera odlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam dobro te sajtove sa T, znaci standardna procedura kao i za sve ostale iGo verzije.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je standardno kao za svaki iGO. Samo se ubacuju mape u folder maps, ako nadješ i 3d zgrade u buildings, zatim POI i speedcam... Svaka ima zaseban folder. 

Moja preporuka je iGO Primo, on je pun opcija. Ja na tel koristim neki basarsoft iGO Primo i fercera bez ikakvih problema. Ima i Israel verzija.

Ima mobilni svet forum sa iGO instalacijama i Vlad Cepes koji redovno updatuje mape kad izadju. A i instalacije

Mene više interesuje radio app sa RDS-om da prepoznaje nazive stanica i pesme, kao i tekstove koje šalju radio stanice.

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

RDS-om da prepoznaje nazive stanica i pesme, kao i tekstove koje šalju radio stanice.

prepoznaje  i pise koja je pesma...

a za igo nista necackati, onaj koji dobijes na kartici taj koristis za taj uredjaj koji si kupio...

ja sam se igrao sa raznim verzijama israel, ovaj, onaj i sve puca, osim ovog koji sam dobio na kartici uz uredjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je android multimedija krcata opcijama za puštanje muzike, interesuje me onaj stari način - CD varijanta. Ako bi neko mogao da mi uporedi reprodukciju muzike (kvalitet) u odnosu na fabrički CD u Bravu bio bih mu zahvalan. Meni CD i dalje radi, ali izgleda da tokom vremena ili se CD ošteti (izgrebe) prilikom menjanja diska ili sam plejer ima neki problem pa ga izgrebe kroz vreme. OFC ako se i fabricka da nekako "reparirati/očistiti" rado bih je zadrzao, najviše zbog CD-a jer radio uopšte ni ne slušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, ISV_01 said:

OFC ako se i fabricka da nekako "reparirati/očistiti" rado bih je zadrzao, najviše zbog CD-a

Naravno da moze, kada raskupusas uredjaj vec ces i sam videti gde je problem. Mislim da ce ti pomoci ovaj moj DIY, doduse za rastavljanje i sredjivanje ConnectNav+ na bivsem Stilu. U pitanju je Magnetti Marelli uredjaj, ali je sam princip kako je Visteon na Stilu/Bravu spakovan slican.

Potrebno je da, nakon sto izvadis uredjaj, skines gornji poklopac metalnog kaveza i eventualno otkacis prednju plocu (tj. panel) i njen flat kabl, za laksi pristup.

Odmah na vrhu je CD citac koji odsrafis, skines njegov flat sa glavne ploce na dnu kaveza i citac leti napolje. Dalje mozes da ocistis laser, podmazes mehanizam, pogledas da li nesto grebe disk... Imas i one diskove za ciscenje lasera, ali sa tim mozes da se slikas ako je jos nesto u pitanju. Evo teme:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Mislim da je samo do reprodukcije i da eventualno ima nesto na laseru, no to cu u povratku sa mora (kako kazu ne cackaj mecku pred put). Uredjaj radi super (kuc kuc), jednom u 20x mozda zabaguje disk i nece da izbaci ali gasi-pali i izbaci ga.

Koja je varijanta da se ubaci drugi citac na isti plejer (kao na kompu CD-CD, samo se usteka dzek) ? 

U principu bi, ako fabrikana rikne u toku ekspoloatacije, uzeo android iz straha da ne uzmem polovnu fabricku koja ce opet raditi XY vremena i izda me. Ovako sa android varijantom (cak ona i u najgorem slucaju da ima 2GB i Quad core, koje se mogu sa free shipingom mogu naci i ispod 200E, ali pored CD-a imaju i citac SD/USB kao dodatni vid pustanja muzike) bi bio miran neko vreme jer novo je ipak novo. Dodatno sto bi mogao da ugradim externe tastere za menjanje muzike na volan putem BT-a...

 

Veliko hvala za link, zlu ne trebao ali bice mi na umu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ISV_01 said:

@Ivan

 

Pa ovo je i više nego dovoljno za Igo NexGen, Sygic  i bilo kakvu multimediju.  Jedino ako je baš sklepano samo da svetli ??? Ispod 200E , odlično!

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spaad

U principu android aplikacije u 99% imaju IGo navigaciju. I da,vima ih za 200e i ispod ali sa karakteristikama koje sam naveo (za android, ima i win CE ali bi to zaobisao) ali nekom je to slabo (kao i svaki android sa brdo funkcija) ali meni bi samo 2-3 od navedene zavrsile posao. Ne svetle samo, takve ovde narucuju pa prodaju.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Mene jedino na ovoj fabričkoj nervira dostupnost mapa , okretanje točkića i pritiskanje tastera. Touch screen je :wub:  Brat ima Skyline uređaj  u Rapidu i radi perfektno. Koliko vidim za Bravo postoje samo dve vrste istog modela , sa 2GB/quad core ili  4GB/octa core. Razlika je oko 60E u ceni. I kod nas nisam našao ovaj jači?  Ono što dolazi sa uređajem je Igo Primo, NexGen  je nešto slično, ali bolje. Bar po meni. Mada Sygic  ozbiljno preti da naruši Igo primat što se tiče auto navigacije. Ako auto ostane u vlasništvu  malo duže ubacuje se naki od ovih uređaja sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spaad

Mislim da sam nasao i octa core ali ne mogu da se zakunem u free shipping i ofc cena je dosta paprenija. Za taj drugi tip navigacije sam cuo, ali koji su tipovi fajla za navigaciju to ne znam. IGo ima svoju extenziju a ovaj Sygic nemam blage. Pogotovu sto 99% istih ugradjenih iGo nisu legalni i automatsko azuriranje je znak pitanja, dok se negde ne pojave mape.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Imao sam Nextgen, nista specojalno. Engine za trazenje ruta isti, malo bolja pretraga i vise opcija koje ti u zivotu nece biti neophodno.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je princip za Sygic kao i za Igo.  Copy , paste mape , Here ili TT, za pirat. Po meni  je bolje prilagođen korisniku, prosto prevlačenje rute i ponuda više njih odmah po odabiru odredišta.Grafički mnogo bolje uraćen. Za 10E imaš 3 licence  za android urećaje ,TT mape!

 

Ko hoće da proba ima ovo free. Isto samo sa reklamama i nešto manje opcija.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps&hl=sr

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, ali zar Here maps nije geo-cashe-ing tip za karte ? Konkretno vrsi online DL mapa na uredjaj, za razliku od IGo i Sygita koji navodis, jer oni imajj offline maps koji bi trebalo da rade update, pod uslovom da su legalni ? mislim da ne idem u off ali imati android multimediju i na njoj Here maps za lokal i nekako razumem zbog mreze, ali za inostranstvo, offline mape su zakon.

Nekako gledam, ipak polozaj same multimedije aka njene navigacije u odnosu na externu navigaciju koju mozes prilepiti za soferku mi je malo 'skretanje ociju sa puta'.

Definitivno se ove aftermarket isplate sa aspekta funkcija koje nude, to bez daljnjeg.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je android aplikacija koja se instalira na bilo koji android uređaj.(telefon, tablet,auto multimediju,...) Kupljeni Sygic ima 3 licence(3 uređaja istovremeno) i koristi samo TomTom mape. Radi offline kao i Igo. Mape se apdejtuju redovno same.  Pirat je isto to samo što sam ubaciš mape i biraš Here ,TomTom, Open ili lokal provajders. Kod nas je to bio Contrast ,ali  više nema novih mapa od njih. Verovatno rade za TT? Ima i Sygic winC opcija. Ne govorim o Here aplikaciji za navigaciju. Koju si spomenuo . Igo i Sygic koriste Here i TT mape za navođenje, oni nemaju svoje mape.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je ova tema DIY za ugradnju tipske multimedije u Deltu/Bravo - opsta prica oko aftermarket navigacija i mapa prebacena je u postojecu temu u ICE:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole

Pozdrav,


Samo da proverim koja je velicina uredjaja odnosno ekrana uredjaja koji si ugradio? Nigde to nisi napisao.

Takodje, nije mi jasno kako je onaj Italijan to zasrafio? Samo za plastiku se srafi ili ti treba neka sina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoxa da me ubijes ne znam koja je velicina, izmericu kasnije i napisati ti ovde...

sto se tice ubacivanja, ja oko struje ne znam niti se razumem, ali za sve ostalo mogu licno da ti pomognem oko vadjenja i seckanja delova koji su visak da bi se ubacio aftermarket...ajde mi slikaj tvoju konzolu, to jest uredja i dugmice pored uredjaj da viidm...

trebalo bi odavde da mozes da pristupis dnevnim svetlima i ostalima djakonijama...

965344ec9d6a-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

DLR se pristupa iz MENU pa nešto My Car config, ovako napamet za verziju sa navigacijom, a bez

 

Daytime lights (D.R.L. - Smart Daytime Light)
This function allows you to activate/deactivate the day-
light lights.
Proceed as follows to switch this function on or off:
– briefly press SET to display a submenu;
– briefly press SET: (On) or (Off) will flash on the display
(according to previous setting); 
– press + or – to change the setting;
– briefly press the SET button to go back to the submenu
screen or hold the button down to go back to the main
menu screen without storing the new settings;
– hold down SET to go back to the standard screen or
main menu, depending on which point in the menu you
have reached

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/9/2019 at 1:33 PM, yoxa said:

Samo da proverim koja je velicina uredjaja

7 inca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje ljudi, imam Lanciu Deltu 2009 sa fabrickim CD-om i hteo bih ubaciti neku kinesku navigaciju.

Moje pitanje je: Da li moram zasebno kupovati adapter za komande volana ili moze proci Canbus od Fiat Brava kao npr. https://www.erisin.de/erisin-es7571f-7quot-android-80-dab-car-stereo-gps-wifi-dtv-obd-dvr-swc-tpms-fiat-bravo-sat-nav-rds-p0133-p0133.html

Imate li vi neku multimediu kao preporuku?

hvala

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Najludzi

Pitanje je iz teme o fabrickoj navigaciji prebaceno u odgovarajucu temu o ugradnji 2-DIN aftermarket multimedije u Nuova Bravo/Deltu.

Mozes da procitas i oko povezivanja komandi sa volana (CAN adapteru), izboru uredjaja, cenama ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...