Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nuova Bravo & Nuova Delta - ugradnja 2DIN aftermarket navigacije/multimedije

Recommended Posts

AJd i ja da postavim pitanje vezano za  multimediju koju sam uzeo  za ćerkin Fiat 500.

Kad je povezem na konektore nece da pali ali kad sam odneo kod kolege  koji je elektronicar on je prespojio neke zice  i proradila je ali problem je sto vuce mnogo struje kad  je ugasim,koliko se secam preko 1Ah.

I sad naravno da ce svi reci da je povezem preko brave  pa da se oduzme struja kad  se ugasi auto ali nije to bas  neko sjajno resenje  pa da pitam da li mozda neko nesto zna o tom problemu i da li je uopste resiv. Uredjaj sam uzeo na pijaci sa gomile  drugih i naravno da je kinez  a bilo ih je i u crnoj boji dok je ova moja u beloj  i odgovara enterijeru cerkinog Fiće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021

Ja sam imao isti problem kad sam u moju Alfu ugradio Pioneer multimediu. Isto je vuklo oko 1A u „ugašenom” stanju.

Šta pravi problem: bluetooth stalno traži da li ima uređaja u kabini koji bi da se povežu sa njim.

Tako da mora preko brave, bar je kod mene tako bilo rešeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Možete li mi preporučiti neku dobru multimediju za Fiat Bravo 2007g. Bitno mi je da navigacija dobro radi, da se uzdam u nju kad krenem u neki nepoznati predeo.

Edited by mlnmnc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojim karakteristikama?

Posto je u pitanju Android, samo sto u sebi ima Canbus modul za Fiate (a posto je Delta=Bravo i po tom u nizu tehnickih pitanja, konektovace se i sa njenim Body Compom).

Tu je jedino pitanje uklapanja u konzolu, posto je pravljena tipski za Bravo. Ima i modela bas za Deltu ali su dosta skuplji. Ili su ljudi ubacivali i druge Android uredjaje (univerzalne ili one sa Wagena) uz sitno prevezivanje i krojenje maskica:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije

 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, sa CPU/RAM ce sve vise budziti svaku sledecu generaciju bilo kog Androida (a realno se koristi samo deo toga), podrsku za kamere ima maltene svaki iole ozbiljniji uredjaj...

Posto si napisao da "samo ta odgovara sa takvim karakteristikama" - a ima aftermarket namenskih multimedija bas pravljenih za Deltu koje se uklapaju i vizuelno i okvirom, jedino zato kazem ;) . Samo sto im je cena uglavnom jaca i slabo ih ima u prodaji, za razliku od ovih za Bravo koje i ovde kod nas mogu lako da se nadju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i onih a-la debeli tablet (MEKEDE 9") koji idu sa svojom blendom, ali to malo ruzno izgleda na Delti posto je blenda za njih pomalo "coskasta" a ne zaobljena i odskace od "osecaja za filing".

 

416526675_oblonacose.thumb.jpg.6c547c5a959d5bb6b03e57d873da5a8d.jpg

 

A ova bi bila prava stvar, ko dupe na nosu:


805867658_pravastvar.thumb.jpg.b6e587bda5ca4dba94010b7c288d288f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

O takvoj zadnjoj i pricam :thumbup: , to je bas tipski model za Deltu. Uklapa se u konzolu kao fabricki, ima ta 4 otvora za dugmice ispod, Canbus za kacenje i iscitavanje podataka sa BC...

A ove od 9'', bez ikakvih fizickih tastera, su mi vizuelno blagi ocaj u sta god da se stave. Strci na sve strane, bas se vidi da je budzevina.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prici, znanjem, kako god... Kolega je samo konstatovao vezano za multimediju, nema potrebe za ljutnjom, niti bilo ko ovde ima losu nameru ;) .

Svako pakuje svoj auto kako misli da treba, naravno.

PS: Da ne off-ujemo i da vratimo fokus na oglas... A koliko smo "zlonamerni", vec sam prosledio link drugaru koji juri mladji Bravo/Deltu benzinku.

Pogledace, pa ako se uklapa u startnu cenu, javice ti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti se ko ljuti niti smatra nekoga zlonamernim. Niti je to bitno ikome. Nekome ruzno nekome lepo i funkcionalno. Tu nema mesta komentarisanju na forumu, ako se slazete. Ako ne, sto ljudi, sto cudi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, MS PK said:

Na forumu se komentarise, u oglasima se ne komentarise :D

Nisi razumeo, mislim da nema mesta komentarisanju u smislu da li je nesto nekome lepo ili nije u sitna creva, ide se u OT. Ma nebitno, neka pise ko sta smatra da treba. Zato sam i odustao od foruma kojekakvih jer se uvek sve svede na isto. Gubljenje vremena koga ja konkretno nemam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mesta u odgovarajucoj temi, forum je to. Kad postavis post, sliku, normalno je da se komentarise, samo je glupo raspravljati o ukusima , tj. da se razvlaci u sitna creva kao sto kazes. Kada se postavi oglas, tu nema mesta komentarima ni o ceni niti o bilo cemu drugom. Kada nemas vremena za forum-e onda ni ne postujes i gotovo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo/ruzno... 

Nije bitno...

Ovo nije za Deltu ma koliko da je placeno (pre svega sam zbog toga prokomentarisao jer ispada kao + a u stvari nije).
Odgovarajuce multimedije za Deltu ugradjuje Milos Mladenovic (ima ga na fb, insta verovatno i ovde na forumu i ne znam mu nick) i iz informacija koje imam prilicno su ispod te cene koja je navedena za ugradjenu multimediju.
 

11 hours ago, ostoja said:

805867658_pravastvar.thumb.jpg.b6e587bda5ca4dba94010b7c288d288f.jpg

Ova multimedija je 500+ eur polovna ali je losa, zastarela. Retko gde sam nasao jeftinije.

 

11 hours ago, ostoja said:

416526675_oblonacose.thumb.jpg.6c547c5a959d5bb6b03e57d873da5a8d.jpg

Ovakva multimedija je od 120 eur pa navise (u zavisnosti od konfiguracije CPU, RAM, ROM, WiFi, DAB...), plus blenda koja je 50tak eur + canbus adapter koji je isto 40-50 eur kako bi radile komande na volanu. Naravno, postoje neke verzije multiomedije kod kojih rade komande na volanu, to treba proveriti po italijanskim/turskim/poljskim grupama. 
Svakako, sve ovo sam izneo da neko ko cita oglas ne bi dosao u zabludu tipa wow sta sve ima a u stvari nije to to, pa koliko god nekoga kostalo. Naravno, i cene multimedije za brava su lako proverljive ;) 

 

Manje vise, ne pisem ovo pausalno, vec kao neko ko jos nije ugradio multimediju jer imam fabricku a na spisku je prvo remap pa multimedija (inace eno mi je u garazi i kamerica sa alija koja ide u sijalicu tablice koja je placena tipa do 18 eur)

E sad, admini mogu obrisati, ukloniti, prebaciti u odgovarajucu temu za multimedije za Deltu... 

Slazem se da nema veze sa oglasom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, MS PK said:

Ima mesta u odgovarajucoj temi, forum je to. Kad postavis post, sliku, normalno je da se komentarise, samo je glupo raspravljati o ukusima , tj. da se razvlaci u sitna creva kao sto kazes. Kada se postavi oglas, tu nema mesta komentarima ni o ceni niti o bilo cemu drugom. Kada nemas vremena za forum-e onda ni ne postujes i gotovo :D

Ljudi, ugradjena pre 4 godine, sta vam je :)

Tada bilo naaajbolje resenje. Zvao celu Srbiju sa okruzenjem... Kome se ne svidja samo prodje dalje. Nekome plus nekome minus, neko mrzi italijane... OMG... 

Imam vremena da postujem ali za rasprave koje vode -  nigde, nemam. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Budući da mi je prije mjesec dana na Fiat Bravo 2 2012 prestala raditi Blue&Me jedinica, sada sam u potrazi za odgovarajućom multimedijom. Za oko mi je pala orginalna Fiat jedinica iz Fiat 500/500x koju sam imao prilike da koristim i super je.

Da li ova jedinica može da radi u Fiat Bravo 2? Da li canbus može da komunicira.

Nisam našao na internetu nikakve detalje o ovoj navigaciji jer je novija jedinica i nema još free baza podataka i shema.

Što se tiče blende i držača, to bih lako na 3D printeru napravio.

Najviše bih je uzeo jer je stock/orginalna, pored toga ne sviđaju mi se ekrani kod kineskih Android uređaja i oni su mi zadnja opcija.

Postaviti ću sliku uređaja. Tačan naziv je: Continental Fiat 312 vp2 EMEA DAB NAV

Hvala na svakoj pomoći.

1efbd06184a9926298f5fd02bd1655a1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...