Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nuova Bravo & Nuova Delta - ugradnja 2DIN aftermarket navigacije/multimedije

Recommended Posts

5 hours ago, andreja.micovic said:

Dobar mu je kanal, verujem da dosta ljudi sa bravom prate

Upravo bacih pogled - da ne budem kao Statler i Waldorf sa balkona, iz Mapetovaca :D ... Ali za moj ukus, covek bukvalno unakazi auto. Ima ponesto da moze da bude od koristi kako da se raskupusa. Ovo ostalo em gedora, em cesto aljkavo sklepano.

Mada ovo sa ozicenjem multimedije je stvarno OK objasnjeno. Licno bih izbacio onaj apsolutno nepotrebni QuadLock->ISO konverter i izbockao pinove navigacije direktno na ISO na autu. Ovako se samo pravi gomila nepotrebnih konektora (a QuadLock je poveliki) i kablova i iza uredjaja. Plus su ovi Kinez kablovi za 5 klasa losiji od fabrickih (i izolacijom i debljinom zice), pa kad ih natrpas iza radija samo mogu da se ostete o ostre delove kaveza, uredjaj se slabije hladi... Bar sam tako uradio kod sebe, druga prica koliko je manje natrpano, lakse za pristup i sa manjom verovatnocom da se bilo osteti. Ne svidja mi se ni sto navigacija nije ni sa cim pricvrscena, odsekao je one jezicke za fiksiranje, pa em je samo stavljena u kavez, em maskica verovatno zbog toga bas neugledno strci napolje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Apsolutno se slazem za to oko gedore, vise sam mislio na how to deo. Ne unakazivanje auta vec kupusanje da bi se doslo do necega. To je detaljno objasnjeno, a posle svakom na volju kako ce da resi svoj auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš andorid, moraš da kupiš i ram za 2 DIN multimediju koji za Deltu košta oko 60e na ebayu pošto u njega mora da se prepakuju ona 4 dugmeta koja stoje ispod radija, to su maglenke, ASR i zaključavanje vrata ( ako se ne varam ).
 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan911

Kao prvo - pozdrav i dobrodoslica na forum. Nema potrebe da otvaras visestruke teme sa istim pitanjima. Sve je sredjeno i prebaceno (zajedno sa odgovorom kolege) u postojecu temu o ugradnji aftermarket multimedije u Bravo/Deltu.

 

Nisi napisao sta te tacno zanima. Ako volis ekrancine bez fizickih kontrola, imas 9'' Androide po ceni od 160-200 EUR. Po slicnim cenama imas uredjaja sa 8'' ekranom i fizickim kontrolama (obicno oni za VW grupaciju, pa moraju da se seku metalne usice za fiksiranje). Za Deltu ces u oba slucaja morati da kupis i krojis dodatnu masku koja nije bas jeftina. Takodje su te multimedije bez Canbus adaptera, tj. nemaju mogucnost vezivanja na CAN magistrale i Body Comp vozila.

Tipskih Plug&Play multimedija za Deltu, sa Canbusom, ovde kod nas nema, a preko su 2-3 puta skuplje od ovih pomenutih iznad. U pitanju su uredjaji sa ekranom od 7'' koji lice fizicki na fabicki InstantNav (za Bravo se takve tipske krecu oko 280 EUR).

Iscitaj malo temu sa kojom je spojeno, imas gomilu korisnih informacija. Takodje ces i pomocu Search foruma naci kontakte koje su ljudi ostavljali posle kupovine i instalacije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljena blenda 42E free shiping a multimediju imam 10 inca iz stila sa sve can-bus dekoderom,posto je tipska za brava 2, :D ,inace bavimo se drugar i ja sa tim multimedijama ;),ako vam treba neka pomoc pitajte ,pozdrav ;)

Edited by simke11

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, simke11 said:

a multimediju imam 10 inca iz stila sa sve can-bus dekoderom,posto je tipska za brava 2

Na sta lici taj Cineplexx i gde staje :) ? Stavi neku fotku ako imas pri ruci, sa bilo kog vozila. Zivo me zanima da vidim.

Meni su licno i one od 9'' bez dugmica vec bile prevelike i totalno odskakale od koncepcije enterijera Brava. Svidjaju su mi se npr. aftermarket od 8'' sa fizickim dugmicima ili neke od 7'' (fabricke ili tipske Android, bez ikakvih blendi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj za Stila mi nekako i pase jer sve popunjava, al kako kod Brava pase obzirom da ima bocne dugmice za maglenke/servo/zakljucavanje? 

 

Bioskopi dislike this :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nekog ko ugradjuje multimedije 1 ili 2 DIN u Deltu, kljuc u ruke, 7 ili 8 incha,  sa rikverc kamerom. Komande na volanu mi nisu prioritet ali bi moglo i to. Moze ovde a moze i na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam video ni kod jednog koga pratim da prodaje multimedije. Nece niko da se zeza da sece masku koja treba da se stavi.

Ta maska sto dodje je za 7" multimediju i koja je bzv kad se stavi:
Lancia Delta 1.4 T JET CH

Lancia Delta 1.4 T JET CH

 

 

valjalo bi naci nekog da uradi ovako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2021 at 1:49 PM, brdaus said:

Da li neko zna nekog ko ugradjuje multimedije 1 ili 2 DIN u Deltu, kljuc u ruke, 7 ili 8 incha,  sa rikverc kamerom. Komande na volanu mi nisu prioritet ali bi moglo i to. Moze ovde a moze i na pp.

Ja :D javi se na 069631077 ;)

Eve ih :D

1.jpg

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je off-topic ali imam jedno pitanje. Meni je dovoljna navigacija koju imam na telefonu - ne bih da komplikujem sa menjanjem kompletne multimedije tj auto radia ali bih voleo da imam opciju USB konekcije koja fabrički nije postojala uz radio koji imam u autu. Videh da postoje neki kablovi 6pin ISO na USB  - da li bi takav kabl završio posao tj - da li bi postojeći auto radio uspeo da čita mp3 sa USB povezanog na ovaj konektor? Ima li neko iskustva sa ovim kablovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Malmsteen said:

ali bih voleo da imam opciju USB konekcije koja fabrički nije postojala uz radio koji imam u autu

USB je samo deo fabrickog Blue&Me sistema, tako da si pored nedostatka MP3 sa USB i bez mogucnosti handsfree poziva (uparivanje telefona i imenika preko BT), nemogucnost koriscenja glasovnih komandi, itd... Takve verzije se lako prepoznaju po nedostatku USB slota ispred menjaca, mikrofona u plafonjeri, volan je sa samo 6 dugmica.

Ako hoces da ostavljas fabricki CD, bar za nedostatak USB slota resenje je MicroLink. Koji je verovatno pomenut i u linkovanoj temi (ako je tako, spojicemo).

Za Fiat grupaciju je bio oko 30-35 EUR, a predstavlja digitalni emulator CD sarzera. Tj. vezuje se na plavi Mini ISO port fabrickog radija i emulira fabricki CD sarzer. U funkciji ostaju komande sa volana, a zvuk je digitalnog kvaliteta i neuporedivo bolji nego kod kojekakvih jeftinih transmittera koje ljudi vole da koriste...

Druga generacija Nenadovog MicroLinka omogucavala je i koriscenje SD kartice i AUX prikljucka, a cena je bila neznatno visa. Da, ta druga generacije je omugucavala kupovinu i dodatnog BT modula koji bi omogucio konekciju i sa telefonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh i neki sajt za MicroLink - ako je to to - ne  treba spajanje - a ako ima neki popust može spajanje :)

AUX jack mi ne vrši neki posao - dovoljan je USB a funkcionalnost sa SD karticama može i kroz USB/SD adapter tako da bi mi posao vršila i prva verzija.

Nego ja mislio da može nešto da se zbudži za male pare sa AliExpressa - ali vidim da nije baš tako jednostavno zbog specifičnog softvera fabričkog auto radia.

Hvala u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenad je, ako je jos uvek tako, medju partnerima kluba pa smo kod njega ostvarivali popust.

Popust su imali cak i clanovi foruma, a clanovi FLCS kluba jos i dodatni popust:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator

 

Najbolje pozvati i proveriti.

Sto se jeftinih resenja tice - koliko para, toliko muzike. Imas i one FM transmittere, ali kvalitet zvuka im nije ni blizu digitalnog, plus imas "budzu" u upaljacu po kojoj moras da tipkas, itd... Uzimao sam ja matorom i to neku skuplju i bolju varijantu transmittera. Mislim, radi to, ali zvuk je ipak primetno bolji kada je digitalni, nema suma, itd. Plus taj kvalitetan transmitter ovde kosta kao MicroLink, evo, pisao sam:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41455-fm-transmiter-kako-poboljšati-zvuk-povezivanje/&do=findComment&comment=1523112

 

Po meni, bolje je dodati malo i imati pravu stvar, kontrole sa volana, uredjaj je maltene kao fabricki sarzer i sakriven u kaseti, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

rastah se danas od masine, bilo je teska srca, dvoumio sam se sta prodati od tri auta, ukucani me nadglasali i ode delta...

kao sto je dosla bila u prave ruke, tako je opet zavrsila u pravim rukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa 

Vidim dosta tema za kvarove...medutim moja ima problem sto se s vremena na vrijeme gasi(mozda se pregrije) moja neka predpostavka...pa zna li ko kakvo rjesenje 

Aftermarket je multimedija u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...