Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nuova Bravo & Nuova Delta - ugradnja 2DIN aftermarket navigacije/multimedije

Recommended Posts

On 2/12/2020 at 7:09 PM, cika_kole said:

@Najludzi zavisi koju dimenziju kupis, ja sam moju sekao...

Kupio sam od 9 inča, sa tipkama dole. Čime ste sekli, da li može neka preporuka? Ja sam razmišljao da kupim neku mini brusilicu? Hvala unapred.

 

Edited by Ivan
Sredjen tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je sekao drugar na cnc masini, izmerio radio, napravio program i odradio na cnc...mislim da rucno secenje moze da pokvari stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da masku odredjuje velicina obicnog 2 DIN uredjaja... Ali staviti ovoliku kolicinu drecece plasticetine u elegantan auto poput Delte, meni nikako ne ide:

 

Untitled1.thumb.png.1288a48f123ffb5fee72b20cf3fba166.png    Untitled.thumb.png.8fc550eb2b37bdd481357046282689c3.png

 

Da ne pricam tek o dizajnerskom neuklapanju ovih kockastih okvira u oble linije enterijera... Iz oba razloga mi se najvise svidja ona dimenzijama veca multimedija, za Vagene (koja mora dodatno da se ukroji u masku). I to ne skroz touch, nego verzija sa fizickim dugmicima i potenciometrima oko ekrana. Da ne moras bas za svaku sitnicu da skreces pogled i nabadas po ekranu. A i volim oldschool dugmetare :D , sa puno tipki u mraku:

 

Untitled2.thumb.png.eb4a8308d946d1a449045a0e722c1ab0.png

 

Cena maske - klasika za narucivanje i preprodaju... Nije ovo nista, sitnije stvari prodaju i po par puta vecim od nabavne. Hvala Bogu, pa nam prilicno unazad ne trebaju posrednici, za razliku od onih nesrecnih vremena.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta varijanta wagenovih multimedija mi uvek nekako najlepše izgleda. 

Ne treba touch da bude preko svega, te mi se ne sviđaju. Ovako, fizičko dugme, pa dok preskače kad pojačavaš, da stekneš osećaj, a ne po displeju sa prstima gore dole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Danilo1 said:

Italijani samo stancuju ove multimedije, i u Deltu i u Brava

Bio bih mnogo srecniji da Italijani stancuju prave naslednike Delte i Brava, a ne multimedije u nase matorce :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1

Stalno zaboravim da te pitam (osim toga sto sam spor :D)...

Ima li ti onaj drugar koji ugradjuje multimedije za Vagene, ovakve modele sa fizickim dugmicima (ne potpuno touch)? Ko zna do kada ce ovo potrajati, mozda da se zanimam malo, mada nisam inicijalno planirao (kao ni xenone, pa utrcase :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj prevarant ima sve :D pitacu ga pa ti javljam

1 minute ago, Ivan said:

Ima li ti onaj drugar koji ugradjuje multimedije za Vagene, ovakve modele sa fizickim dugmicima (ne potpuno touch)? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corolla nam pomera planove, imenjace :( ?

@Danilo1

Aj' hvala ti, kad se setis, nije o glavu... Mozes slobodno i ovde, mozda jos neko bude zainteresovan.

Pitaj molim te sta ima od prepravki i treba li dodatni Canbus adapter (da bi radile MF komande, ako i to treba/ima koja je cena). Kod mene su iza jos uvek standardni ISO konektori, nije QuadLock.

Ako to nema, je li treba Canbus za onu varijantu sto sam gledao kod tebe? Mislim da sam te vec pitao uzivo i zaboravio :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 Stavi ovde, nije da nema interesenata. Možeš i novu temu otvoriti, ako se dogovoriš sa drugarom.

Novijih mapa za navteq nema, update-a nema, tako da verujem da je većini u planu takav neki upgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, andreja.micovic said:

ovaj mucenik je platio dve skole, a pogotovo sa ovom maskom :D  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipska za deltu ne postoji koliko ja znam. Da bude kao što postoji za bravo android multimedija koja se uklapa u konzolu brava. 

Uzme se maska i kupi se neka univerzalna multimedija.

Za Deltu jedino original da se nabavi a da bude kako treba, bez ukrajanja i sečenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, andreja.micovic said:

Tipska za deltu ne postoji koliko ja znam.

Ima vec godinama unazad ;) , samo sto je poprilicno skupa. Tipska, sa Canbus adapterom, tj. Plug&Play kao ta za Bravo koju pominjes.

Ranije su bile Win CE, sada naravno Android. Znam za ove Navplus, ima ih jos, jedino sto nisam video da ih ovde neko prodaje (pretpostavljam zbog cene i slabe potraznje):

 

61q8ynNGU8L._AC_SL1024_.thumb.jpg.400bf73cf708b6f77fd280ee47fe386f.jpg 61K-RAR5trL._AC_SL1024_.thumb.jpg.cf66a982e60c2cca99169c2fe9d992a2.jpg 61nWDA4ekiL._AC_SL1024_.thumb.jpg.19e26318c464d1d427cb250c7713cf01.jpg 

 

61XHfCEGBDL._AC_SL1024_.thumb.jpg.bff8a4f7a6b4983f52d81246c6d9fa93.jpg 61HRmzonAIL._AC_SL1024_.thumb.jpg.612347906050ef82ea6f6918efd81e70.jpg 2136982208_617a4RIwbL._AC_SL1024_.thumb.jpg.96c8bea261ce899e95c2f92429cb49ca.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet je VW fazon :)

nisam ja naleteo na te za Deltu nigde gde sam tražio.

@Ivan Ako imaš neki link još ako je uk, super bi bilo da ostaviš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je cak i lepsa ona za Vagen sa 2 potenciometra gore, pa da ukrajas masku. Ali je ova tipska, Plug&Play za Deltu (i estetski i funkcionalno), tako da znas da postoji.

Ima ih godinama unazad, jos od kad su krenule i one za Nuova Bravo. Samo sto je Delta dosta redja, samim tim za istu stvar vise rebraju, pa ih ovde nema u ponudi. Sacni po netu, vidjao sam ranije da ima na par mesta, nemam neke aktuelne linkove da ti sad konkretno ostavim.

Secam se da je jos Marko pre 3-4 godine razmisljao da je ugradi na svoju Deltu, pisao je ovde pa pogledajte pomocu Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se raspao tražeći,kod nas je nema za sada na prodaju koliko sam ja mogao da prečešljam! Ne znam kakva je priča naći preko,kakve su cene generalno!

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...