Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Nuova Bravo & Nuova Delta - ugradnja 2DIN aftermarket navigacije/multimedije

Recommended Posts

Ovako to izgleda. Ugradnja je plug and play osim sto se canbusu koji dodje u kompletu mora dovuci struja.

Radi kao metak, android 8, sve sljaka... Sto se tehnickih slecifikacija tice :

 

Built-In Speaker/Microphone,Support 3G Network,Support 4G Network,Wifi Function,Support Steering Wheel Control,Support Can-Bus
Material Type: Metal and Plastic
Operating System: Android
Din Double: Din
Interface: ISO
For Vehicle Brands/Model: Fiat
TF/Micro SD Slot: 2
Model Name: NA02A53FT0701BRA6
Resolution: 1024*600
RAM: 4G
Out Power: 4*48W
Voltage: 12V
Display Size: 7"
Item Size: (266-199)*129MM
Max External Memory: 1TB
Touch Screen: Capacitive Screen
CPU: 64 Bit Octa-core Cortex-A53 1.5GB
System: Android 8.0
WIFI: Support
3G/4G: Support(Have to connect with dongle)
Europe Digital Audio Broadcasting: Optional
USB DVR: Support
Mirror link: Iphone & Android
Rear view camera input: Support
Microphone: Built-in

 

IMG_20180823_151448.jpg IMG_20180823_151420.jpg 153503039367921506728482454136.jpg 15350304256468124956303294806796.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjena specifikacija i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto si ti ugradio je namenski napravljeno za fiata. nisi morao uopste preko kineza, jer si za iste pare imao i kod nas na kupujem prodajem sa sve garancijom od dve godine.

a ovo sto sam ja "skarabudzio" je tako kako je, zato sto za deltu ima "original" android, ali ne na nasem trzistu, ne na kineskom trzistu, nego na italijanskom i kosta 500 evra...ali nesalju za srbiju. bitno je da radi i jedna i druga stvar...

Autoradio navigator Navplus GPS LANCIA DELTA CHRYSLER

41Hvi6O8AOL.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kole kako ti radi radio? Kakav je prijem stanica? Kod mene je loše a sa pojačalom sam malo popravio stvar ali je opet lošije od fabričkog radija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trazio ovdje ali svi uredjaji koje sam nasao su znacajno slabiji od ovoga sto sam narucio ja, po konfiguraciji a narocito po kvalitetu ekrana. 

 

Prvi put sam napravio kompromis sa uredjajem ovog tipa, pa ssm drugi put rijesio da kupim ovo i zadovoljan sam. Jedino je, kao sto rekoh, na momente prijem stanica losiji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si uzeo sa Alija? Slanje u Srbiju?

Kako si prošao sa carinom i porezom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je extra cena gotovo neverovatna!

Ja kada sam uzimao cene dostave su bile preterane a i cene uređaja! Sad vidim za par meseci se mnogo toga promenilo. Ja sam uzeo sa ebuy ali zbog carine dostava u Austriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Kole kako ti radi radio? Kakav je prijem stanica? Kod mene je loše a sa pojačalom sam malo popravio stvar ali je opet lošije od fabričkog radija.

radio mi radi odlicno, signal je ok skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm! Meni je dosta slab. Uzeo sam i pojačalo i popravio stvar ali još uvek dosta slabije od fabričkog radija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole

Tvoj Android ima baš velik lag. Treba mu po par sekundi da odreaguje. Učitavanje mapa je presporo. Na fabričkoj navigaciji koja je stvarno krš, učita mapu cele Evrope za par sekundi.

Kapiram da je za ovo potreban baš ozbiljan Android kao onaj gore koji je pravljen za Bravo - octa core CPU i 4GB rama. Na tome mora da radi savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja peporuka svima koji planjraju ugradnju multimedije u auto je sa ne prave kompromise. Ako ste vec rijesili, strpite se i kupite namjensku za vas auto. Necete se pokajati sigurno a sa ovim budzenjem samo cete se nervirati kao ja. 

 

Druga stvar koja dolazi u obzir je maska i koriscenje tableta sa dobrom konfiguracijom u svrhu multimedije. Gledao sam neka resenja na youtube i to uopste nije izgledalo lose al treba malo znanja i vremena posebno za komande na volanu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima kod nas na tržištu namenska za Deltu, i da je octa core sa 4GB RAM sa CANBUS-om, uzeo bih odmah bez razmišljanja i da košta 400€. Ne budži mi se ništa. Radije ću koristiti postojeću fabričku navigaciju nego da sakatim auto i gubim vreme. Da nemam fabričku navigaciju, i ja bi se upustio u zezanje sa nekim univerzalnim Androidom sa malo jačom konfiguracijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, xalexas said:

Tvoj Android ima baš velik lag. Treba mu po par sekundi da odreaguje.

imao je velik lag...

imao sam celu evropu, rusiju, kinu cak i ameriku na kartici, obrisao sam sve, ubacio samo srbiju okolne zemlje...sad otvara brzo i radi lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam problem vec par dana,kako dam kontakt i upalim auto tako se palila i multimedija,medjutim pre par dana odjednom se ne pali,a kad se upali prikaze se logo NAVPLUS i krene da se pali ali stigne samo do slike(u prilogu) android i tu stane. Dalje se nista ne desava,imam osecaj kao da ne moze da podigne sistem.Pokusao sam da restartujem(malo dugme pored krugica za pojacavanje),ali ne vredi. 

Da li neko zna majstora za ovakve stvari?

lokacija Novi Sad i okolina.

p.s. Funkcije na multimediji i dalje rade,kad udjem sa telefonom u autom vidim da automatski poveze na blutut,ali nema reprodukcije muzike,zvuk se ne cuje,takodje dugme za cd radi,cd izlazi i ulazi ali nema ocitavanja.

 

WhatsApp Image 2019-06-24 at 13.56.58.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milaneze

 

Nesto mislim da ce trebati da se fleshuje ponovo android. Inace tipicno kod istog OS je da zakuca a da mu rade odredjene funkcije. Da li si mozda uzeo tu multimediju kod nekog ? Ako jesi, najbolje odneti na reklamaciju (garantni rok) ili u NS ako neko prodaje slicne pa da flesuje iste.

Drugo sto mozes probati na svoju ruku je tkz 'hard reset' pri cemu to nije obicno reset dugmence koje imas vec neka kombinacija tastera (uglavnom je dugme za paljenje i jos nesto) pa ako imas uputstvo potrazi u njemu opciju za hard reset.

Dosta bi pomoglo naziv uredjaja da se moze po netu potraziti ta kombinacija koja radi hard reset android sistema i daje mogucnost ponovnog pokretanja ali brisuci sve od ranije sacuvano (fm stanice i sl) i vrati na fabricka podesavanja.

Ovako nesto probaj:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Hvala puno,pukom srećom i ne znam kojom sve kombinacijom tastera nisam uspeo da dođem do hard reseta :lol:,ali uspelo je. Ekran radi normalno sa svim svojim funkcijama,još jednom hvala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozes napisati koja kombinacija je uspela (ako mozes uradi je ponovo da pomognemo i drugim forumasima a i tebi bi bilo dobro da i sam istu zapises za dr.put) i koji je uredjaj (ako znas).
Mnogo bi znacilo :)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

@milaneze

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milaneze

Mnogo ti lepo izgleda multimedija. Koji je model i gde si uzeo? Vidim i da si masku kupovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xalexas to ja NAVPLUS android multimedija, namenski pravljena za lancia deltu, oko 400 evra kosta...

Autoradio navigator Navplus GPS LANCIA DELTA CHRYSLER with ANDROID - 7" hd touchscreen, GPS, FM/AM/Radio,1 Din, per fiat 500 dal 2007 al 2014, Bluetooth, A2DP, Canbus, Support iPod, TV DVB-T built-in, blue&me, steering wheels...

cak evo upravo sad gledam, italijani digli cenu na 559 evropskih...

 

maska nije kupovana, to je tako iz jednog dela...sve tuto komplet zajedno, izvadis fabriku i ovo samo uguras, klik klak i to je to...nema povezivanja, nema drndanja, nema stelovanje, sve je fabrika...


 

1459750_552389854867776_7231996582208980128_n.jpg

On 6/22/2019 at 10:50 AM, Ivan-Alfa147 said:

Jel moze kontakt od coveka koji ti je ugradio uredjaj, ovde izbegavaju da se zajebavaju sa tim.......

tebi druze treba samo elektricar da poveze struju, sve ostalo sam radis kad kupis android...imas video sta vadis, kako vadis, sta seces...znaci android, maska i elektricar da ti poveze, ja mogu da ti dam broj 063 7469474 Goran, ne znam da li jos uvek to radi i da li ce hteti da ti uradi...za mene je imao dobru volju, ali sam ja dosta toga uradio sam...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole

Da li se uz multimediju dobija i metalna kutija za ugradnju? Vidim da na ebay-u nude maske sa i bez kutije.

 

Našao sam i ovo na ebay-u https://www.ebay.co.uk/itm/Car-Radio-Lancia-Delta-GPS-Navigator-Android-8-1-Wifi-3g-USB-Sd-Complete-Kit-/264102561651 

Ne deluje loše. Dobija se ceo komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xalexas ja nisam dobio kutiju, jer moja ima one cetiri usice za srafove, s tim sto se donje usice malo krate da bi usle unutra, a gornje ne, one ostaju cele...

kad kupis tu sam da pomognem koliko mogu, licne, ne pisanjem, struju ne znam, ali znam kako ide vadjenje postojece, sta se sece da bi nova media usla itd...komande volana i tako to...

 

moras da obratis paznju da uz radio dobijes i one zice sa dzekovima, jer tako povezujes komande volana...to je 100% nacina za komande...

 

evo naprimer ovaj radio sa KP ima te kablice...
nije reklama, nego samo sam obelezio sta treba da ima zbog komandi volana...

 

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Radio-CD-DVD-Multimedia-za-auto/-Multimedia-ANDROID-Multimedija-sa-GPS-NOVA-multimedija-HD-57554665-oglas.htm

big-57554665_5a940babd21e51-08155426IMG_9982.thumb.JPG.0f83ae458880d0fe6ff82e0ffc563351.JPGbig-57554665_5a940cb2a41973-25324928IMG_9987.thumb.JPG.d6dcb22519361e8fa2f2077cce41f87a.JPG

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...