Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Upravo sam se odlucio i kreirao nalog na ovom forumu i ako vec neko duze vreme posecujem i citajuci se informisem o raznim stvarima iz sveta automobilizma, a pogotovu o Fiat brandu.

 

Od skoro posedujem Fiat 500X (1.4, 140KS, turbo benzinac, 230Nm @1750rpm) model, i zapravo YouTube test/review koji je okacio clan "neshaoct" - postavljeno October 23, 2017 predstavlja konkretno moj auto koji sam ponudio na test. ;)

 

Za sada sam apsolutno zadovoljan autom (pu pu, da ga ne ureknem :D ), a pre njega sam vozio Punto 3 - 1.2 .

 

Za sve vas na ovom forumu, imam jedno pitanje u vezi preporuke za servis i kome bi ukazali poverenje da "ceprka" po 500X? Za sada sam samo za neke redovne stvari vozio u ovlasceni servis, auto nije vise u garanciji tako da nemam obavezu prema ovlascenom servisu.

Takodje, s obzirom da zivim u centru Beograda, ne bih voleo da "stavljam auto na voz" kako bih ga dobacio do servisa... ako me razumete.

 

Nadam se iskrenim i dobronamernim komentarima.

 

Hvala,

GiDrA! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info! :)

 

Bilo bi jako lepo ako neko poseduje 1.4 140ks turbo benziski motor, da podeli svoja iskustva sa potrosnjom u gradu. Dakle cista gradska “kreni-stani” voznja.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GiDrA

 

Nemam taj motor, ali video sam da si napisao u drugoj temi na Forumu da ti troši po gradu i preko 11 litara.

Mišljenja sam da je to ipak previše...jedino mi je to moguće ako si vozio sve po par kilometara sa motorom koji nije ni počeo da se greje..i da su ti sve vožnje takve bile :D al' to mi je nekako nemoguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na autu da dugo sluzi,ne znam koliko su cene servisa u ovlascenim za 500 x nakon isteka garancije ali za 500 l su smesne oko 6 soma za obican 1.4 u ak kole za taj turbo su sigurno vece neverujem puno ,cisto sumnjam da su ovi drugi servisi bili u prilici da rade taj 500x nekazem da nebi znali da ti odrade servis jer taj motor se vrti dugo u fiatu ali sutra ces ga prodati ili menjati staro za novo pa nije isto kad imas komletnu dokumentaciju ovlascenog servisa ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na cestitkama!

 

U narednih par dana cu svakako posetiti Goranov Fiat servis na Altini, cisto da proveri oko potrosnje.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio potrebno je samo doci pre 8 ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto. Kad sam kupovao 500l 2015. gledao sam ga ,ali je izasao nesto vise nego sto sam bio spreman da izdvojim. Ali se vidi razlika u kvalitetu izrade. Razmisljao sam kad bud menjao 500l za par godina da ga zamenim za 500x. 

Imam samo par pitanja  . Koji je paket opreme u pitanju ? Kao i koliko je udoban ? Posto sam cuo od dosta ljudi da je dosta tvrd , i to im je bila najveca zalba na ovaj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno da se 500x pojavio na forumu. Sve čestitke za auto, auto mojih snova, i nadam se da će za par godina da bude moj jedan takav primerak, samo se meni više sviđa ona cross verzija, i naravno ako bih mogao da biram uzmeo bih 1,6 mjt.

Gledao sam ovaj klip kad je izašao, super je autić stvarno, meni mnogo lep, kao i cela 500 serija. Da te dugo služi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da te cudi potrosnja,moj 1.4T trosi 10-11l  zimi,leti je 1-1,5l manja potorsnja. Doduse meni je teska noga na gasu. Nisam ga kupio da ga vozim penzionerski pa zato srce gorivo.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, VladaG9 said:

Odlican auto. Kad sam kupovao 500l 2015. gledao sam ga ,ali je izasao nesto vise nego sto sam bio spreman da izdvojim. Ali se vidi razlika u kvalitetu izrade. Razmisljao sam kad bud menjao 500l za par godina da ga zamenim za 500x. 

Imam samo par pitanja  . Koji je paket opreme u pitanju ? Kao i koliko je udoban ? Posto sam cuo od dosta ljudi da je dosta tvrd , i to im je bila najveca zalba na ovaj auto.

U pitanju je Lounge paket opreme. Sto se tice tvrdoce :P , zadnja klupa mi se cini kao malo tvrdja. Prednja sedista su ok, kao i bocna potpora. Moj prethodni auto je bio Punto, tako da mi je u svakom slucaju upgrade u svakom pogledu.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, GiDrA said:

Koliko sam shvatio potrebno je samo doci pre 8 ujutru.

To je za provere, zakazani idu unutra od 8, tako da taman nekih 20-tak minuta pre toga mogu da dođu ljudi bez zakazivanja da se nešto pogleda/proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...