Jump to content
FAS Goran
Markus

Fiat Grande Punto 1.4 16v - check engine lampica

Recommended Posts

Drugari da li je neko imao problema kao meni sto se sinoc desilo na Grande Puntu (1.4 benzin 95ks)  sa paljenjem lampice EOBD (zuto check engine) :unsure:Auto kada je u leru oseca se kao da podrhtava tj. shtuca kako bi opisao, kao da ler sheta. Par puta mi se ugasio u BG prilikom guzve i voznje kreni-stani. Tacnije kada sam stajao u leru od 10x 3x se ugasio. Prvo sto mi je palo na pamet da je klapna u pitanju, pa EGER itd. Sinoc tokom povratka kuci upalilo mi se check engine lampica i kola su pocela da gube na performansama tj.slabo prima gas. Ima li neko slicnog iskustva? Svakako ga teram na dijagnostiku ali lepo je otici sa nekim pred znanjem ako se raumemo. ;)  Ovako to zgleda (nije moj GP ali je isto)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da nije otkinut kabl koji ide od akumulatora do motora, pola centimetra u precniku, iz 2 dela se sastoji. Hoce da se otkine kod kleme na motoru i onda moze da prikazuje razna obavestenja na tabli...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem na Grandeu sa istim motorom, uz pad performansi dosta neravnomerno radi motor i trese na leru, na ravnom se nije primecivalo toliko ali uzbrdo je bilo ocajno. Nije se gasio sam od sebe. Problem je bila bobina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem, bobine mokre, usla voda, sada kada je bio veliki sneg prilikom vozneje u rikverc bacao je sneg posto nemam zastitu tj suspleh. Dosta je snega nabacao i prva i druga svecica i bobine bas su mokre bile, radio je na tri klipa. U glavno zamenio svecice i radi sada odlicno. Ali juce mi se pojavio novi problem, kad namotam volan levo ili desno nije bitno ni strana i koliko se namota, cuje se neki zvuk kao da nesto priguseno lupa napolju. Homo.zglob nije, ne deluje mi kao da se cuje letva volama. ne znam sta je ali teram u servis da pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre neki dan imam problem da upali dok je hladan i nekoliko kilometara na leru radi ne cuje se. Gas prima ali se oseca da ima neku blokadu. Kada se zagreje onda se sve to pojacava dok na leru radi nemirno i ugasi se. Pali vrlo koretno bez duzeg verglanja. Skidali smo drugar i ja svecice nismo primetili nikakve probleme osim da je na nekim razmak izmedju manji od 1 mm. Takodje, izbacio je gresku p0300 i p0301, p0302 i P0303. Resetovali smo te greske, a odnose se koliko sam skapirao na nepravilan rad cilindara. Posle reseta greski nije se upalila lampica check engile ali je problem i dalje ostao. Saveti?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...