Jump to content
FAS Goran
Trofeo

Farbanje krova u crno?

Recommended Posts

Mislio sam da prekrecim krov u crno,inace krov mi je u top stanju nije spao lak niti je matirao ali mi se svidja black roof :D Da li da ofarbam u mat crnu ili crnu metalik sa sitnim kristalima,sta mislite? farbati "rep" ili ostaviti u fabrickoj boji? Da li je tacno da farbanjem krova  u crnu boju  povecavam temperaturu u kabini za 5+ stepeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar ukusa ali mislim da je sad crni krov demode.  :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iskreno nije demode :D Sve vise vidjam nekih "premium-sport" modela sa crnim metalik krovom...(pricam o novijim vozilima) 

Dal' rep farbati u crno isto? ili ostaviti u fabrickoj? Plasim se da cu onda morati i retrovizore u crnu :D Metalik ili mat,pitanje je sad? Ne izgleda lose ,evo picture :D Samo mi je nekako metalik lepsa,sta znam...

 

fiat-bravo-2000-11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ako mora farbaj sjajnu crnu da bude recimo kao Škoda Fabia RS ili je možda kod nje ovo panorama bez mogućnosti otvaranja. Kako god ovako sjajna crna mnogo lepše deluje nego li mat.

 

2017-skoda-fabia-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni isto... Mislim da cu farbati jel ipak folija ne moze da bude nikad kao farba,pogotovo sto se tice sitnih kristala u samoj farbi...Folija jeste prakticnija,i jeftinija i naravno manje posla... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa finansije su uvek bolna tacka :D Ali kad se radi ili se uradi kako treba ili se ne radi.Bar ja to tako... A i verovatno auto necu promeniti u narednom ihahajjj periodu upravo zbog tih finansija,hahaha :D Bitno je da to sve bude pristojno a ne neka gedora style :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam :D Ne znam dal' da farbam spojler i retrovizore... Vidjam negde farbaju spojler negde ne... Ja bih ga ostavio u fabrickoj sta znam,nisam pametan... Retrovizore bih izbegao... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju, ofarbaj ili prelepi i spojler. Mislim da bi na tvoju boju, sto se retrovirora tice, isla svetlo siva boja, nesto poput mat aluminijuma...

Otvorilo bi dosta crnu krova (obavezno klavir crna bez sljokica) i dalo bi lep kontrast. Pre nego sto se odlucis za bilo sta, moj savet je da se fotka tvog automobila stavi u neki program gde mozes da izmenjas vise kombinacija boja i tekstura, moguce da ces pronaci jos neku bolju kombinaciju o kojoj nisi ni razmisljao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufti hmmm sta znam,spojler bih i ofarbao i ne bih tu se lomim.Retrovizore ne bih sigurno u tu mat alu farbu nekako mi je to previse gedora,sta znam...Stvar ukusa,meni licno je to previse "gedora style" ne bih ni da mi auto bude "racing" varijanta...Vec kad prodjem da to sve bude "pristojnost" i ne previse odudaranja od fabrike.Tako sam svaki auto sredjivao do sad...Kao sto vidis moja boja je ova na slici... Hmm,hvala na predlogu kolega,nisam razmisljao o tom programu... Nekako sam fokusiran na crnu metalik sa sitnim kristalima,u narednim danima cu ici da izaberem nijansu crne koja mi je najlepsa....Sigurno je da ne ide na svaki auto crni krov,ali ako je auto na nekim lepim felnama,pragovi itd,taj krov mu vise daje neki "smek" mozda 5% + na izgled... Licno bi mi bilo smesno da vidim fiata u klot varijanti sa crnim krovom... Svaki predlog ili sugestija je dobro dosla,zato sam i otvorio topic...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre isao na varijantu sjajne crne folije. Dobijas efekat staklenog krova ako vec zelis neki 'premium-sportski' izgled. Mat bi nekako previse odudarao od celog auta posto jelte tvoj auto nije mat. I za par godina kad te smori samo odlepis foliju. Ukoliko ipak hoces da prefarbas, mislim da varijanta kao sto je neko postavio sliku Fabije, to je najobicnija crna bez kristala, barem mi se tako cini one sto sam vidjao uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika kako to izgleda, na tvojoj boji bi doslo jos vise do izrazaja a mislim da tu nema govora o gedora style-u...

Boja felni i retrovizora bi morala da bude ista da bi se postigao pun efekat...

 

panda 1.jpgpanda 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda :) Mada na beloj boji najbolje "stoji" crni krov,crna stakla... itd

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...