Jump to content
FAS Goran
Driv3r

Lancia Thesis 2.4 JTD - problem sa tempomatom

Recommended Posts

Desava se na mom Thesisu da tempomat radi normalno sve dok ne stisnem kocnicu ili presaltam u neku drugu brzinu,onda se sam ugasi i vise ne mogu da ga ukljucim,tad simbol za tempomat na tabli vise ne svetli,sve dok ponovo ne ugasim auto i upalim recimo u voznji,onda radi normalno neko vreme,pa cak i ako prikocim,presaltam...posle nekog vremena biva sve isto kao u pocetku...ono sto sam primetio je da cim se auto malo ugreje,ili je recimo na radnoj temperaturi,ne mogu da ukljucim tempomat dok ga ne ugasim pa upalim ponovo.

Motor je 2.4 jtd 175 ks,menjac manuelni.

 

Proverio sam senzor papucice kvacila i kocnice,kao novi su,naprskao ih,vratio nista se nije promenilo.

 

Ima li neko neku ideju?

 

Da napomenem auto izbacuje check engine,a kao gresku dijagnostika kaze sledece: p0235 prepunjavanje turbo punjaca...ne znam da li to ima nekakve veze,niti znam kako da je resim...izbrisali smo gresku,ali se posle nekoliko kilometara ponovo pojavila...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P0235 Lancia Thesis OBD kod OBD / 2 P0235 opis koda greške i simptomi.

Protok EGR nije dovoljno detektovan

Sistem EGR se prati prilikom uspostavljanja uslova za uspostavljanje uslova dok je EGR komandovan. Test ne uspije kada signal senzora DPF EGR pokazuje da je protok EGR manji od željenog minimuma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/2/2018 at 1:18 PM, Driv3r said:

Desava se na mom Thesisu da tempomat radi normalno sve dok ne stisnem kocnicu ili presaltam u neku drugu brzinu,onda se sam ugasi i vise ne mogu da ga ukljucim,tad simbol za tempomat na tabli vise ne svetli,sve dok ponovo ne ugasim auto i upalim recimo u voznji,onda radi normalno neko vreme,pa cak i ako prikocim,presaltam...posle nekog vremena biva sve isto kao u pocetku...ono sto sam primetio je da cim se auto malo ugreje,ili je recimo na radnoj temperaturi,ne mogu da ukljucim tempomat dok ga ne ugasim pa upalim ponovo.

Motor je 2.4 jtd 175 ks,menjac manuelni.

 

Proverio sam senzor papucice kvacila i kocnice,kao novi su,naprskao ih,vratio nista se nije promenilo.

 

Ima li neko neku ideju?

 

Da napomenem auto izbacuje check engine,a kao gresku dijagnostika kaze sledece: p0235 prepunjavanje turbo punjaca...ne znam da li to ima nekakve veze,niti znam kako da je resim...izbrisali smo gresku,ali se posle nekoliko kilometara ponovo pojavila...

I meni se to dagađalo, prije češće, sada rijeđe. Navodno neki senzori na papuči kuplunga i kočnice. Sada trenutno radi, ali ga ne koristim previše jer ne vozim punu autoceste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Ne znam jesi li riješio problem sa tempomatom,

meni jučer riješio električar promjenom štop šaltera na pedali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mferen61

 

Ima i na kocnici i na kvacilu. Da li je kod tebe bio vidno ostecen fizicki? Ja sam oba skinuo,proverio,naprskao kontaktom i vratio,vizuelno su bili kao novi...ali i dalje isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Električar rekao štop šalter, znači onaj koji pali štop svjetla.

Pokazao mi je isti i izvana nisam mogao uočiti da je oštećen.

Prije izmjene tempomat se ukjučivao po svoj volji, ponekad svijetlila

žaruljica (žuta) za ručnu kočnicu, palio žaruljicu EPS-a i onda gasio žaruljicu za ručnu.

Uglavnom radilo po svojoj volji.

E da, prije par mjeseci upalio se zračni jastuk, pokušao poništi grešku dijagnostikom ali nije išlo,

pa je sad strujić porezao sve konektor (ispod oba sjedišta, dolje na podu ispod armature kod nogu suvozača, na stražnoj strani vozačkih

sjedišta ispod one plastike, u bunkeru) i zalemio ih i sad tišina u autu, nema više biiii-biiip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...