Jump to content
FAS Goran
delakroa

Koji polovan terenac kupiti?

Recommended Posts

X3 nije neka lepota, ali se solicno pokazao posebno motor od 150hp, koji deli sa e46 pa nije neka drama za odrzavanje. Drugar je imao X-Trail koji tek nije neka lepota 700k km na satu, nista dirano oko motora 2.0 benzin plin. Sorento 2.5 trosi kao tenk i motori lako prolupaju, inace karoserijski odlican auto, jako cvrst i moze se reci pravi SUV. Jeep Cherokee - skupa registracija, a i odrzavanje. Od ovih sminkerskih mozda bih najpre tu grand vitaru, svakako pre renoa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da pogledas i Skodu Yeti. Isto je sminkerski suv, ima sa pogonom na sva 4, motori su VW poznati, e sad izgled....

To je licna stvar.

Secam se da je po zadovoljstvu kupaca bio prvi na listi. Ono, ulozeno/dobijeno, troskovi odrzavanja, i najbitbije - Da li biste ga kupili opet.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima prijatelj dobar x3 pa ako se resis javi da vas povezem inace meni je on ruzan do bola , mada kakva mu je konkurencija mozda i nije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili: Chevrolet Captiva

 

U pitanju je kompaktni krosover proizvođača koji je pre nekoliko godina odlučio da se povuče sa tržišta Evrope. Činjenica da brenda nema na ovim prostorima ne znači da manjka i zainteresovanih za ove automobile, jer se Chevrolet može prilično često sresti u saobraćaju.
Primerak Captive na testu opremljen je sa sedam sedišta, opremljen CVT menjačem, a uz par vlasničkih intervencija ovaj Chevrolet predstavlja jedno od jeftinih rešenja za prevoz većeg broja osoba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam ovde za misljenje da ne bih otvarao novu temu. Zagrejao sam se za Stelvia, ali mi je 2.0 benzinac preskup i dalje, pa sam poceo da gledam “u komsiluku” sta ima i dopali su mi se Q5 2.0tfsi i X3 F25 N20. 
 

E sad za VW i ima stosta da se procita, ali za N20 jako slabo. A i sta ima je zatrovano pricama kako je svaki BMW najbolji auto :D

 

Pa htedoh da pitam za posteno misljenje, a gde naci postenije nego ovde.

Znam da je @vagenovac imao ili ima X3. Makar od @dellas ocekujem podrsku za benzinjaru :D 

 

Salu na stranu, iskustva su dobrodosla. Zanima me xdrive 2.0 184ks i vise sam za benzin jer sa promenom posla imam dosta kracih ruta i dusa me boli da cimam dizel na 6-9km i to nekoliko puta dnevno ako dodamo i bake i dede  u dnevnu rutu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam siguran da li je N20 ili B48. Vidim da su vrlo slicni, a prelazna godina je u pitanju.

Sa ZF kontam da nema problema..dok radi :D 

Inace, zanimljiva stvar oko svih 2.0 turbo benzinjara je da isporucuju ~250ks kad se odvrnu, a cesto dodju skraceni za ks kao i ovaj sa 18x konja. 
 

Tako da mi zvuci kao zanimljiva ulaznica u svet 200+ks, a gepek i 4x4 ce bi mi bas znacili za trenutne potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, igor0511 said:

Zagrejao sam se za Stelvia, ali mi je 2.0 benzinac preskup i dalje, pa sam poceo da gledam “u komsiluku” sta ima i dopali su mi se Q5 2.0tfsi i X3 F25 N20. 

Ili nešto pogrešno podešavam, ili tih X3 i Q5 nema po oglasima... jer kad sam podesio ''benzin'' i posle 2014. (F25 posle restajlinga), odnosno posle 2012. za Q5 restajling - pokazuje mi ukupno samo 5 takvih automobila :huh: :o :question: (1x X3 i 4x Q5):

 

bmw x3 oglas.jpg q5 oglasi 02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/22/2022 at 9:27 AM, igor0511 said:

Da pitam ovde za misljenje da ne bih otvarao novu temu. Zagrejao sam se za Stelvia, ali mi je 2.0 benzinac preskup i dalje, pa sam poceo da gledam “u komsiluku” sta ima i dopali su mi se Q5 2.0tfsi i X3 F25 N20. 

...

 

Odgrej se. Ohladi se. Imaš top, top auto i uživaj. Jedino da ga leeeepo prodaš pa da razmisliš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing ostao bi Leon svakako :) hteo sam Deltu da zamenim za X3 najverovatnije. Bas gledam jedan prilicno dobar pa cekam da vidim ponudu za zamenu za Deltu.

 

A Leon je odlican, ali 6 godina ga vec vozim. Kopka me da predjem u nesto drugo. Koliko god neko ponudio za njega ne isplati se prodaja jer je i dalje kao nov, makar meni. Tako da ispod 150kkm nece videti oglasa :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh matoro i veliki motor :) isao bih na oba na onaj restyle od 2009/12 za X3/5 minimum. Stariji su mi ruzni, dok mi je ta  serija ubedljivo najlepsa.

Kao tvoj X5 i 3 od 2012-17

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 pitaj sta te zanima za x3 :D 

 

Oko benzinaca kazu kod starog motora (n20) da je najveci problem sto je lanac veoma kratkog veka (zbog nekih klizaca). Osim toga nema neke preterane boljke, dihtung ventil dekle, neka creva hladnjaka, bobine i turbina sto navodno traje krace od proseka.

 

b48 je novi motor i zasad sam od boljki cuo samo za crevo hladnjaka, sto je rekao bih dobro, posto je to motor vec sad 7 godina star pa bi bilo vremena da ispolji neke ozbiljnije mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li "smisla" razmatrati Suzuki SX4 bez 4x4 pogona?
Drugim recima: koliko gubi na atraktivnosti kao model bez pogona na sve tockove, performanse, osecaj u voznji..iako pretpostavljam da njemu regularno radi samo prednji pogon,a 4x4 se ukljucuje po potrebi..

Mislim da sam video jednom prilikom (onako "u prolazu") da je neko od modova posedovao SX4,pa ako moze neko da okaci link ka temi da je malo iscitam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je @chikavili cini mi se, mozes da potrazis njegovo predatavljanje. Ja iskreno nista ne znam o kolima osim da se dete sa Fiatom zove Sedici i da ima i mjet u ponudi, dok 1.6 dolazi od Suzukija

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nissan pathfinder sam gledao , zna neko nesto o njima ima ih uglavnom kao 2.5 tdi ali velik lep auto cini mi se da je to pun pogodak za teren ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Decak Iz Vode said:

Ja mislim da je taj 1.6 atmo bas Suzukijev,a 1.9 je Fiatov...potrazicu temu svakako..

Da, da, popravljeno, omasih u pisanju, ali definitivno Suzukijev je 1.6.  Chikavili je bas tsj imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...